Schimbare domiciliu

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • smeagle
    Membru Marcant
    • 15.ian.2013
    • 550

    #16
    Răspuns la: Schimbare domiciliu

    in mod normal ar trebui sa se poata , pentru ca si enel si romtelecom imi trimit facturile pe adresa de aici , chiar daca in buletin am alta adresa , dar politia e ... de stat , si la noi totul se poate . o sa ma duc si eu la primarie dar nu am apucat poate ajung dupa viforul asta .

    Comentariu

    • coby
      Living Legend
      • 21.feb.2012
      • 6865

      #17
      Răspuns la: Schimbare domiciliu

      Postat în original de smeagle
      in mod normal ar trebui sa se poata , pentru ca si enel si romtelecom imi trimit facturile pe adresa de aici , chiar daca in buletin am alta adresa , dar politia e ... de stat , si la noi totul se poate . o sa ma duc si eu la primarie dar nu am apucat poate ajung dupa viforul asta .
      Enelu si romtelecomul iti poat trimite facturile unde vrei tu ; de ex am o cabana in alt judet dar factura imi vine la locuinta de resedinta , cu alte cuvinte la intocmirea contractului poti specifica adresa de livrare a "corespondentei " respectiv a facturii .
      Si din nimicuri poti face ceva bun .

      Comentariu

      • Mircea_G
        Living Legend
        • 14.ian.2007
        • 12202

        #18
        Răspuns la: Schimbare domiciliu

        Tradus :
        Se poate intimpla sa ai 14 case dar numai una poate figura ca domiciliu , la aia se face mutatia " . Aia este adresa oficiala , de acolo te ridica DNA-ul ....
        Pt asta am spus ca daca nu ai acte pe casa , militianul vine pe teren sa vada si sa intrebe lumea daca stati acolo .
        Instalatii verificari-revizii gaze

        Comentariu

        • PowerMC
          Administrator
          • 02.mai.2007
          • 2237

          #19
          Răspuns la: Schimbare domiciliu

          Cateva informatii de la o Autoritate Locala ce se refera la problematica evidentei persoanei, legat de "actul cu care se face dovada adresei de domiciliu sau de resedinta"
          Va rog sa cititi si sa respectati Regulamentul Forumului Misiunea Casa!

          Community Manager MC

          Comentariu

          • vektor
            Incepator
            • 28.feb.2007
            • 85

            #20
            Bună ziua!
            La fel am și eu o problemă cu adresa, apartamentu l-am vândut pe care am adresa din c,i.
            Am casă în construcție, adresă nr.
            Până la finalizarea lucrării, stau în chirie, un copil a înplinit 14 ani și nu reușesc să-i fac c.i
            De la evidenta populației mi-au zis că trebe să ai unul dintre părinți aceași adresă unde vrei sa faci la copil buletinul!
            La locația cu construcția nu mă lasă să-mi schimb buletinul, zice că până nu e gata casa.
            Ce e de făcut? Pentru cazuri de genul ăsta nimeni nu are o soluție concretă!

            Comentariu

            • Seni
              Living Legend
              • 05.mar.2006
              • 3526

              #21
              Unde stai cu chirie, roaga sa-l ia in spatiu pe copil si-i faci CI. Cand termini casa va faceti toti mutatie la noul domiciliu.

              Comentariu

              Procesare...