Ceresit AquaBlock

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • Maestrul Max
    Living Legend
    • 28.iul.2006
    • 6920

    Ceresit AquaBlock

    Imi face placere sa va anunt ca familia de produse Ceresit s-a imbogatit cu un nou material numit Ceresit AquaBlock.

    Ceresit AquaBlock este folosit pentru imperneabilizarea materialelor fisurate sau deteriorate, cosuri de fum crapate, matriale folosite pentru acoperis, fatadelor si panourilor de pe acoperis, burlanelor, conductelor pentru ventilatie, ramelor de ferestre etc.

    Are aderenta pe membrane de bitum, ciment, tabla zincata, beton, metal, lemn, sticla, ceramica, spuma poliuretanica polistiren, pe suprafete putin umede.

    Aplicarea produsului se face cu pensula, rola, sau prin pulverizare max. 3 mm grosime.

    Dupa ucare formeaza o pelicula elastica de protectie in zonele unde apar scurgeri de apa. De asemenea etanseaza fisurile impotriva patrunderii umezelii.

    Date tehnice:
    -formarea peliculei= ~ 10 minute
    -temperatura de aplicare= +5 la +40 grade
    -rezistenta la temperatura = -50 la + 150 grade

    (Produs vazut la expozitia CAMEX Timisoara 2007)
    Cu stima.
  • Moldovan Vasile Dan
    Membru Marcant
    • 15.nov.2006
    • 420

    #2
    va multumnesc!
    am bagat in memorie

    Comentariu

    • RaduCA
      Living Legend
      • 09.oct.2005
      • 6360

      #3
      @ Maistrul Max: E varianta Ceresit pentru AplaHydroStop?
      De cînd fenicienii au inventat moneda, mulţumirile sînt de prisos... şi încă o veste tristă: ieftin, bun şi mult nu există.
      În schimb, există Instalatorul de Iaşi.

      Comentariu

      • flo8200
        Membru
        • 01.nov.2005
        • 253

        #4
        Casa pe care o construiesc este fara acoperis.
        Pot folosi acest produs peste placa de beton pentru a realiza o terasa circulabila?

        Comentariu

        • Maestrul Max
          Living Legend
          • 28.iul.2006
          • 6920

          #5
          Mai multe despre produs nu cunosc nici eu. Probabil ca in curand o sa apara si detaliile tehnice pentru utilizarea produsului cu ocazia executarii sau repararii unor lucrarii.
          Cu stima.

          Comentariu

          • andreutzu
            Incepator
            • 10.nov.2009
            • 92

            #6
            Stiu ca e vechi topicul dar : credeti ca acest produs sau un alt produs similar se preteaza sa acopere fisurile din burlane? Inlocuirea lor e destul de costisitoare si complicata si asta pare a fi o solutie rapida si ieftina.

            Comentariu

            • PowerMC
              Administrator
              • 02.mai.2007
              • 2210

              #7
              Se poate folosi Ceresit Aqua Block pentru repararea acestor fisuri la burlane.
              Daca tabla este ruginita pe o suprafata trebuie sa inlocuiti acea portiune.
              Va rog sa cititi si sa respectati Regulamentul Forumului Misiunea Casa!

              Community Manager MC

              Comentariu

              • dragosel80
                Incepator
                • 16.nov.2009
                • 6

                #8
                am problema la imbinarea acoperisului unui balcon de bloc cu un perete lateral. a fost lasata o distanta de 3-4cm. cum izolez bine aceasta distanta pentru a nu avea probleme? cum se aplica ceresit aquabloc.

                Comentariu

                • bardezi
                  Membru
                  • 21.ian.2008
                  • 243

                  #9
                  exista si o banda adeziva cu bitum pe o parte si pe cealalta staniol (ma rog, asa arata! )
                  la 3-4 cm cred ca este mai recomandata

                  Comentariu

                  • traiansatulu
                    Incepator
                    • 31.ian.2011
                    • 3

                    #10
                    Se poate folosi si pt etaseizarea unui sifon de pardoseala din PVC? (sper sa zic bine).
                    Ideea e ca nivelul apei din sifon scade f repede, si astfel imi apare mirosul in baie. Sigur fundul sifonului are o fisura si nu as mai vrea sa-l schimb.

                    Comentariu

                    • dsasorin
                      Incepator
                      • 02.apr.2012
                      • 22

                      #11
                      Răspuns la: Ceresit AquaBlock

                      pot folosi Ceresit AquaBlock sub forma de tub, pentru a hidroizola o particica mica de tavan ?
                      Am impresia ca atunci cand este viscol, zapada este suflata cumva pe o aerisire de pe bloc, si dupa catva timp, cand se topeste zapada, imi pica mie, si se vede la imbinarea a doua placi de tavan.
                      Deci, pot folosi pentru o suprafata mica de 10x10 cm de beton curat? Se poate folosi, daca suprafata este un pic umeda ?
                      Banuiesc ca un tub este suficient pentru 2 straturi de 3mm.

                      Sau imi recomandati altceva mai bun? Smoala este buna ?

                      Merci.

                      Comentariu

                      Procesare...