Casa in sistem AMVIC

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • romeo preda
    Incepator
    • 23.iul.2011
    • 22

    #31
    Re: Parerea mea despre Amvic

    Postat în original de parshulea
    Sunt proiectant, am proiectat mai multe case pe sistem de cofraje pierdute din polistiren si am urmarit executia catorva din ele (incl. Amvic)

    Nu am nici o legatura cu vreunul din sisteme, nu vand asa ceva, incerc sa fiu obiectiv.
    Cateva pareri cu privire la ce s-a scris anterior:

    2. Betonul nu se usuca. Apa din betonul proaspat, se combina chimic cu cimentul, si produce intarirea acestuia. Este chiar bine sa nu poata sa se evapore. Daca intr-un perete a-ti intalnit beton (ajuns la maturitate) umed, inseamna ca in casa respectiva este o problema serioasa de ventilatie.. Orice casa etansa, si bine izolata poate sa aiba probleme similare, chiar daca este doar placata cu polistiren. vezi: blog.noiconstruim.ro/2010/10/izolatia-si-ventilatia-casei/
    VA SALUT . Nu inteleg cum se poate ventila BETONU din sistemul de cofraje amvic , pentru ase asigura intarirea acestuia .
    romeopreda

    Comentariu

    • bogdangelu
      Incepator
      • 30.iul.2006
      • 9

      #32
      Răspuns la: case in sistem amvic

      Postat în original de nicu78
      va salut ,am facut o casa in acest sistem ,sper ca nu voi fi dezamajit,.....dar problema e alta ,o casa indiferent din ce o faci nuti dai seama din primul an ,....dupa 2--3 ----ani incep sa iasa la iveala problemele ,......eu astept pi cei care au construit in sistem amvic si deja au 3 ani sau chiar 4 ani sa ne povesteasca cum se simt in aceasta casa din toate punctele de vedere ......eu nu am decit 5 luni ,si inca nu am terminat-o.,,,,,astept veteranii sa vorbeasca......
      Uite ca au trecut 4 ani de cand ai construit casa,poti sa dai detalii despre avantajele si dezavantajele construirii unei case cu sistemul AMVIC.Asta daca intre timp nu ai fost dezamagit si ai vandut casa.
      Cu stima,

      Comentariu

      Procesare...