Si totusi, relaxarea?

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • Trandafira
    Membru
    • 28.iul.2009
    • 187

    Si totusi, relaxarea?

    Nimeni nu mai scrie despre amenajari gradini, despre relaxare, toate postarile sunt despre tevi sparte, pereti cu mucegai, greseli in montarea unui aparat, etc. Dar despre relaxare, despre lucruri care sa ne bucure nu mai scriem nimic?
    Chaque chose a sa place
  • Dan_Daniel
    Living Legend
    • 20.nov.2009
    • 1131

    #2
    Re: Si totusi, relaxarea?

    Postat în original de Trandafira
    Dar despre relaxare, despre lucruri care sa ne bucure nu mai scriem nimic?
    Dati dumneavoastra tonul. Poate vor mai posta si altii. Unii mai muncesc inca , nu au ajuns la "faza" relaxare.
    Daca vrei sa ai ceea ce multi altii nu au, trebuie sa faci ceea ce multi altii nu fac.

    Comentariu

    • Trandafira
      Membru
      • 28.iul.2009
      • 187

      #3
      Vai, dl Daniel, Dumnezeu, cand a creat lumea, a lasat duminica zi de ... relaxare!
      Chaque chose a sa place

      Comentariu

      • Dan_Daniel
        Living Legend
        • 20.nov.2009
        • 1131

        #4
        Postat în original de Trandafira
        Vai, dl Daniel, Dumnezeu, cand a creat lumea, a lasat duminica zi de ... relaxare!
        A nu, scuze, nu ma refeream la ziua de duminica, ci asa in general.
        Daca vrei sa ai ceea ce multi altii nu au, trebuie sa faci ceea ce multi altii nu fac.

        Comentariu

        • Trandafira
          Membru
          • 28.iul.2009
          • 187

          #5
          Relaxare 100% asigurata pe DN 1 Comarnic - Busteni!!!Urli de nervi! Vorbesti singur! Pe urma incepi sa razi nervos!
          Poluezi aerul cu motorul functionand degeaba, ca rotile nu se invart. In speranta ca te vei misca un metru, doi, accelerezi si... pui frana ca a venit un "bizon" in viteza si ti-a intrat in fata cu nesimtire."Bizonii" nu stau la coada.Ei depasesc si pe dreapta.Si dau si flash-uri.De la International Sinaia, pana la Poiana Tapului 54 minute. Noroc ca n-am fost pe centura Sinaiei. Dadeam prioritate unui sir interminabil de masini!Cedezi nervos! Asta nu-i relaxare la munte! Si Doamne fereste sa fi uitat sa cumperi ceva cand ai ajuns la destinatie. Intri iar in cosmarul de trafic. Sau in traficul cosmarului???!!!
          Chaque chose a sa place

          Comentariu

          • Helerea Nicolae
            Membru marcant
            • 02.mar.2008
            • 910

            #6
            Postat în original de Trandafira
            Noroc ca n-am fost pe centura Sinaiei. Dadeam prioritate unui sir interminabil de masini!Cedezi nervos!
            am fost eu. daca n-as fi alimentat la Comarnic chiar cedam nervos!
            lucrul, se mai face si cu capul

            Comentariu

            • Trandafira
              Membru
              • 28.iul.2009
              • 187

              #7
              Nu mai este Al Piru, nu mai este Graur, nici Pruteanu, nu mai este cineva care sa ne traga de urechi cand spunem "eu sughit" in loc de "eu sughitz".Nu mai este nici emisiunea lui Vochina pe teme de circulatie, mergem cum vrem, depasim pe dreapta, dam flash-uri cand avem in fata un sofer care merge cu viteza regulamentara.La restaurant ne asezam la masa si imediat ne scoatem telefonul, pachetul de tigari, cheile masinii si le asezam pe masa.
              Ei, da, sunt mahnita si cred ca nu mai exista nicio sansa spre bine. Azi eram cu bicicletele, 3 la numar, echipati corespunzator, cu casca de protectie, veneam dinspre Busteni, pe DN1, spre Sinaia. Inainte de Poiana Tapului nu exista spatiu in dreapta dupa linia alba de demarcatie a drumului. Este doar un sant mare betonat. Eram concentrata ca sa merg cat mai aproape de sant, sa nu deranjez circulatia masinilor. Si cand credeam ca sunt un biciclist civilizat care-si respecta partenerii de drum, aud in lateralul meu : De ce mergi vaco pe sosea? M-am speriat, mi-am zis ca poate face un sofer o gluma proasta , sa-mi dea un mic impuls in sant cu aripa masinii si sa spuna ca am oscilat eu pe bicicleta, am traversat soseaua si mi-am continuat drumul pe partea stanga a DN1, pe trotuar!!!Sa va redau ce am auzit si de la trecatori? Nuuu, nu mai merg cu bicicleta pe afara! In curte cu mine si cu bicicleta. Opturi in curte, daca vreau sa fac miscare!
              Chaque chose a sa place

              Comentariu

              • VYS
                Living Legend
                • 19.aug.2005
                • 12977

                #8
                Ne place sau nu asta am invatat in cei 20 ani de "democratie" si nu numai.
                O parte importanta din acest popor este la un anumit nivel, asta este gradul de cultura si civilizatie. Ei se vad cel mai bine si tot ei tind sa acapareze imaginea poporului pentru ca ceilalti au decenta sa isi vada de treaba, se manifesta necivilizat si au grija sa nu se remarce prea tare.

                Cei care ar trebui sa se ocupe de aceste aspecte papa banutzul degeaba si mai au si pretentia sa ceara reactie civica. Nici o reactie civica nu are efect daca eu reactionez catre o institutie care imi spune ca nu are ce face.
                Sa speram ca peste vreo inca 20 ani se va ridica nivelul societatii.
                Pana atunci ne descurcam cum putem ...
                VYS Blog DIY

                Comentariu

                • sriw
                  Membru Marcant
                  • 05.dec.2007
                  • 524

                  #9
                  Acum doua saptamani am facut o mica excursie de o zi la Balea Lac impreuna cu sotia.Va inchipuiti ce era acolo intr-o zi calduroasa de duminica.Oricum,ideea e ca am asistat la o "discutie " intre doua doamne pe tema unui loc de parcare de am ramas cu gura cascata.Erau sa se bata la un moment dat.Si nu erau de loc la prima tinerete sa zic asa,dar deh,ce sa faci,lantul de aur sa fie la gat cat mai gros ca in rest...

                  A,si sa nu uit,mancatorii de seminte sunt peste tot.Cum naiba sa urci atat pe munte,ajungi sus,te opresti ca boul in fata lacului si incepi sa mananci seminte?
                  If you can't pay cash for something, you probably don't need it.

                  Comentariu

                  • Trandafira
                    Membru
                    • 28.iul.2009
                    • 187

                    #10
                    Răspuns la: Si totusi, relaxarea?

                    Va invit sa uitam de cainii vecinilor care latra necontrolat, de ursi, cartite si harciogi si sa ne bucuram de florile trandafirilor.

                    Chaque chose a sa place

                    Comentariu

                    • sendra25
                      Incepator
                      • 08.mar.2013
                      • 1

                      #11
                      Răspuns la: Si totusi, relaxarea?

                      Un parculet mai mic, linistit si o carte, acesta este genul meu de relaxare.

                      Comentariu

                      • dani bota
                        Membru
                        • 12.sep.2012
                        • 287

                        #12
                        Răspuns la: Si totusi, relaxarea?

                        Avantaje si dezavantaje cu statul in orase mari, in orasele mici inca exista decenta cel putin prin zona mea Brad, Abrud etc. bine exista si exceptii de la regula fiecare padure cu uscaturile ei sau poate o fi ca suntem din Tara Zarandului , este verdeata, poluare putina si multa tuica si visli...mi s-a facut foame cu gandul la ei, mai bine va propun cand aveti chef de relaxare luati-va un miniconcediu si veniti in partea asta a tarii, cu siguranta veti fi primiti oriunde cu ospitalitate si veti pleca cu bateriile incarcate.Cand o sa am timp o sa pun niste poze sa vedeti frumusetea locurilor de la noi.
                        Ultima editare de dani bota; 09.mar.2013, 00:27.

                        Comentariu

                        • coby
                          Living Legend
                          • 21.feb.2012
                          • 6701

                          #13
                          Răspuns la: Răspuns la: Si totusi, relaxarea?

                          Cand o sa avem job-uri bine platite si " omenoase " o sa fie timp berechet sa discutam de moduri de relaxare ; pana una alta ti se sparge o tzeava in casa si , desi dai telefoane dupa ajutor si gasesti 100 de " meseriasi " gata sa te ajute , realizezi ca mai bine incerci sa rezolvi singur problema din 2 motive : financiar si faptul ca l faci tu pt tine , vei avea bunul simtz sa l faci bine !
                          Si din nimicuri poti face ceva bun .

                          Comentariu

                          • VYS
                            Living Legend
                            • 19.aug.2005
                            • 12977

                            #14
                            Răspuns la: Răspuns la: Si totusi, relaxarea?

                            Postat în original de dani bota
                            Avantaje si dezavantaje cu statul in orase mari, in orasele mici inca exista decenta cel putin prin zona mea Brad, Abrud etc. bine exista si exceptii de la regula fiecare padure cu uscaturile ei sau poate o fi ca suntem din Tara Zarandului , este verdeata, poluare putina si multa tuica si visli...mi s-a facut foame cu gandul la ei, mai bine va propun cand aveti chef de relaxare luati-va un miniconcediu si veniti in partea asta a tarii, cu siguranta veti fi primiti oriunde cu ospitalitate si veti pleca cu bateriile incarcate.Cand o sa am timp o sa pun niste poze sa vedeti frumusetea locurilor de la noi.
                            Asa este, frumoase clipele cand bantuim prin zone mai putin aglomerate, ca sa nu zic chiar salbatice. Stai pe pozitie, odata cu primavara ajungem si prin Apuseni.

                            @Coby,
                            Fiecare dupa posibilitati insa nu trebuie facuta o drama din aceas teava, munca cu munca, relaxarea cu relaxarea.
                            VYS Blog DIY

                            Comentariu

                            • coby
                              Living Legend
                              • 21.feb.2012
                              • 6701

                              #15
                              Răspuns la: Răspuns la: Si totusi, relaxarea?

                              @Coby,
                              Fiecare dupa posibilitati insa nu trebuie facuta o drama din aceas teava, munca cu munca, relaxarea cu relaxarea.[/QUOTE]
                              relaxare pt mine inseamna sa invat mereu cate ceva util , mi am gresit meseria clar
                              Si din nimicuri poti face ceva bun .

                              Comentariu

                              Procesare...