Alegeri 9 decembrie 2012

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • Mircea_G
    Living Legend
    • 14.ian.2007
    • 12202

    Alegeri 9 decembrie 2012

    Cum cei mai multi au ales sa ignore aceste alegeri , sa intelaga bine ca pe ei s-au ignorat , pe ei nu dau doi bani ...
    Instalatii verificari-revizii gaze
  • nicu78
    Living Legend
    • 25.mar.2010
    • 1191

    #2
    Răspuns la: Alegeri 9 decembrie 2012

    MIRCEAG ....eu nu ignor aceste alegeri ...ma dau exemplu pi mine, eu nu am mai votat din 96"...pentru-ca am fost dezamagit, si stiii si tuuu de ce , pentru-ca ai o virsta care pricepi si stiii ce sa intimplat atunci.
    Acum problema este in felul urmator , eu am plecat din tara din anul 2000...am fost preocupat mai mult cu munca...si am avut alte griji si probleme cu familia...nu stau acum sa povestesc, as vrea acum sa merg la vot , dar este la o distanta de de 100km ...si dupa o saptamina de munca , crede-ma ca nu iti vine sa mai iesi din casa duminca , prefer sa ma odihnesc , ca luni o iau de la capat si patronul nu accepta scuze, nu stiu daca mai inteles MIRCEAG...

    Comentariu

    • PowerMC
      Administrator
      • 02.mai.2007
      • 2237

      #3
      Răspuns la: Alegeri 9 decembrie 2012

      Draga Mircea, nu cred ca sunt mari schimbari in prezenta numarului de votanti care au ales sa-si exprime optiunea si nu trebuie sa ii acuzam de ceva anume.
      Cineva spunea acum cateva zile: daca votul ar fi extrem de important nu ne-ar lasa sa votam!
      Ca sa nu ma acuzati ce ceva, eu unul am votat, speram la echilibru si normalitate iar aceasta nu poate fi data de o singura culoare ci de ceea ce nu am invatat inca.
      Va rog sa cititi si sa respectati Regulamentul Forumului Misiunea Casa!

      Community Manager MC

      Comentariu

      • Mircea_G
        Living Legend
        • 14.ian.2007
        • 12202

        #4
        Răspuns la: Alegeri 9 decembrie 2012

        Te inteleg Nicu . Si eu in ultimul timp am lucrat 7 zile din 7 stiu ce este oboseala , dar totusi am ajuns si la vot . Ma gindesc ca un vot masiv si o victorie clara , indiferent a cui , ar fi insemnat o legitimitate mai mare .
        Instalatii verificari-revizii gaze

        Comentariu

        • nicu78
          Living Legend
          • 25.mar.2010
          • 1191

          #5
          Răspuns la: Alegeri 9 decembrie 2012

          ....eiiiiii uite MIRCEAG ...ca am cistigat , dupa cum am vazut la TV...sper ca o vom duce ,mai bine , deci in concluzie sa cistigat si fara mine, dar sa nu avem surprize pina miine dimineata ...

          Comentariu

          • PowerMC
            Administrator
            • 02.mai.2007
            • 2237

            #6
            Răspuns la: Alegeri 9 decembrie 2012

            Postat în original de Mircea G
            Ma gindesc ca un vot masiv si o victorie clara , indiferent a cui , ar fi insemnat o legitimitate mai mare .
            Aici este o nuanta pe care nu o indragesc prea tare, ne-au tot spus in acesti ani ca legitimitatea este mai mare sau mai mica, ca trebuie un vot masiv pentru o tabara sau alta. Este cat se poate de gresit din punctul meu de vedere si asta descurajeaza apropierea de o societate normala, in democratiile avansate, asa cum or fi ele, departajarea se face la un numar mic de voturi si asta nu deranjeaza pe nimeni. Totul este recunoscut si acceptat.
            La noi, atunci cand sunt lucrurile echilibrate vom avea ce s-a intamplat in ultimii ani pentru ca asta este mentalitatea si coloana vertebrala, seriozitatea si nu in ultimul rand ideologia partidelor. Mai asteptam inca 20 ani ... reeducarea.
            Va rog sa cititi si sa respectati Regulamentul Forumului Misiunea Casa!

            Community Manager MC

            Comentariu

            • fanero
              Living Legend
              • 02.aug.2008
              • 2467

              #7
              Răspuns la: Alegeri 9 decembrie 2012

              Si ce daca am fost la vot.
              Am votat pe o lege care numai vot uninominal nu a fost.
              Toti "penalii" si "hotii" asteapta REDISTRIBUIREA.
              Si o sa intre in Parlament toti cei care trebuiau sa intre.
              O sa avem un Parlament care o sa acopere "necesitatile tuturor partidelor"
              Ce daca am fost la un Referendul care a aprobat reducerea numarului de parlamentari.
              Ia durut pe toti in cot.
              Iar pentru alegatori, fara carne, cum zice Patriarhul, ca multe mure ar fi prea direct.
              Fișiere Atașate

              Comentariu

              • costinell_mc
                Membru Marcant
                • 30.iul.2011
                • 346

                #8
                Răspuns la: Alegeri 9 decembrie 2012

                Postat în original de nicu78
                MIRCEAG ....eu nu ignor aceste alegeri ...ma dau exemplu pi mine, eu nu am mai votat din 96"...pentru-ca am fost dezamagit, si stiii si tuuu de ce , pentru-ca ai o virsta care pricepi si stiii ce sa intimplat atunci.
                Acum problema este in felul urmator , eu am plecat din tara din anul 2000...am fost preocupat mai mult cu munca...si am avut alte griji si probleme cu familia...nu stau acum sa povestesc, as vrea acum sa merg la vot , dar este la o distanta de de 100km ...si dupa o saptamina de munca , crede-ma ca nu iti vine sa mai iesi din casa duminca , prefer sa ma odihnesc , ca luni o iau de la capat si patronul nu accepta scuze, nu stiu daca mai inteles MIRCEAG...
                asa o fi, dar o data la 4 ani eu zic ca nu ppti fi atit de obosit... apoi ne plingem ca asa si pe dincolo

                Comentariu

                • Seni
                  Living Legend
                  • 05.mar.2006
                  • 3526

                  #9
                  Răspuns la: Alegeri 9 decembrie 2012

                  fiecare are libertatea de a-si exprima optiunea de a vota sau nu, NIMENI nu are dreptul sa critice, indiferent cum ii cheama sau ce rang au.

                  Comentariu

                  • Mircea_G
                    Living Legend
                    • 14.ian.2007
                    • 12202

                    #10
                    Răspuns la: Alegeri 9 decembrie 2012

                    Postat în original de Seni
                    fiecare are libertatea de a-si exprima optiunea de a vota sau nu, ..........
                    Da , dar asta este o chestie care trebuie corectata si votul sa devina obligatoriu si DA , oricine are dreptul sa critice pe cei ce nu voteaza .
                    Instalatii verificari-revizii gaze

                    Comentariu

                    • nicu78
                      Living Legend
                      • 25.mar.2010
                      • 1191

                      #11
                      Răspuns la: Alegeri 9 decembrie 2012

                      INTRADEVAR aveti dreptate , chiar va dau dreptate si sint asa de suparat pe mine ca nu am fost la vot , ca acum beau un pahar de suparare ....si altul il beau de fericire ca a cistigat USL...AUOLEU nici numai stiu al citelea este??'....

                      Comentariu

                      • Seni
                        Living Legend
                        • 05.mar.2006
                        • 3526

                        #12
                        Răspuns la: Alegeri 9 decembrie 2012

                        Postat în original de Mircea G
                        Da , dar asta este o chestie care trebuie corectata si votul sa devina obligatoriu si DA , oricine are dreptul sa critice pe cei ce nu voteaza .
                        "cine nu are pacate sa dea cu piatra"
                        eu zic ca fiecare mai intai sa se uite in gradina proprie si pe urma sa critice ce-i la vecinul....
                        mircea, fara suparare, cam bati in extremism, ba ti se intoarce matele, ba vrei obligativitate la vot....
                        HAI sa vedem si adevaratele probleme care, indiferent de culoarea politica, exista si vor exista, de furat vor fura toti, de plagiat se va plagia, dar noi nu stim altceva decat sa criticam si sa ne inecam amarul...

                        Comentariu

                        • VYS
                          Living Legend
                          • 19.aug.2005
                          • 13007

                          #13
                          Răspuns la: Alegeri 9 decembrie 2012

                          Lasa bre omul sa spuna ce are pe suflet, e o terapie si asta. Oricum se rezolvara toate, suntem linistiti 4 ani, despre prezidentiale nu ar trebui sa avem agitatie. Cum zice romanul, da pe cei afectati de zapada cine ii rezolva, se vaieta toti ca vestul e cuprobleme, tocmai el, fruncea?
                          Ne vom convinge repede zic eu ... nu ca ar mai conta ceva prin RO, da asa e mersul, chestia asta am invatat-o repede si o mentinem, fata de celelalte ...
                          VYS Blog DIY

                          Comentariu

                          • Seni
                            Living Legend
                            • 05.mar.2006
                            • 3526

                            #14
                            Răspuns la: Alegeri 9 decembrie 2012

                            exact asta si spuneam, Viorel, sunt probleme mult mai mari, care vor ramane in continuare fara sa le bage nici un ... ales in seama..

                            Comentariu

                            • Mircea_G
                              Living Legend
                              • 14.ian.2007
                              • 12202

                              #15
                              Răspuns la: Alegeri 9 decembrie 2012

                              Teorii si teorii , subtilitati cu " terapie " ... spuneti ce aveti de spus clar si la obiect .
                              Eu am spus clar ca votul ar trebui sa fie obligatoriu si nu vad ce este rau in asta . Atita timp cit avem un drept ar trebui sa existe si o obligatie . Neprezentarea la vot este sinonim cu durerea in c-r . Vedeti ce s-a intimplat la referendum datorita conceptiei timpe a presedintelui si a celor ce au pus botul , faptul ca s-a ajuns la aberatia sa conteze cine nu voteaza .
                              In alta ordine de idei , vedeti ca nu ma pronunt asupra rezultatului deoarece n-am mari asteptari .
                              Instalatii verificari-revizii gaze

                              Comentariu

                              Procesare...