Vaccinurile, Medicament sau Otrava

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi
  • coby
    Living Legend
    • 21.feb.2012
    • 6865

    #31
    Răspuns la: Vaccinurile, Medicament sau Otrava

    Numa putin : ati gasit un caz pe youtube ? Credeam ca este dovedita problema , cel putin intr-o instanta , mediatizata treaba , nu " povestile " de pe youtube => ma scuzati ca sunt sceptic ; ceva dovezi palpabile exista ? Marturiile lui x si y fara sustinere cu dovezi stiintifice pe baza de experiment sunt cam vorbe in vant .
    A nu se intelege ca eu sunt gica contra dar odata deschisa " cutia pandorei " astept niste dovezi " palpabile " , cred ca sunteti de acord cu mine ca oricine poate sustine orice fara sa o si demonstreze , nu ?
    Ultima editare de coby; 01.mai.2016, 23:22.
    Si din nimicuri poti face ceva bun .

    Comentariu

    • mbostangiu
      Membru Marcant
      • 31.dec.2011
      • 594

      #32
      Răspuns la: Vaccinurile, Medicament sau Otrava

      Desi nu am habar de aceste chestiuni, nu am pregatire de specialitate sau macar legatura cu acest domeniu, imi dau seama ca sunt din ce in ce mai multe efecte secundare ale dezvoltarii tehnologice.
      Imi aduc aminte cand eram copil ca, daca ma trimetea mama la farmacie sa cumpar ceva, mergeam 2 statii de masina pana la prima piata si acolo era farmacia. Imi mai aduc aminte ca era coada dar nu foarte mare. Acum, desi populatia a scazut, pe aria deservita acum 35 de ani de acea farmacie, sunt cel putin 100 de farmacii si tot e coada, iar un sfert din ele sunt non-stop...
      Nu stiu sa zic ce, dar e clar ca ceva nu merge chiar asa cum ar trebui. Sa fim oare de 100 de ori mai bolnavi ca acum 35 de ani?
      Ignoranta nu ne va ajuta, si faptul ca pana acum "am scapat" nu ne da dreptul sa continuam asa ... si nici sanatatea copiilor nostri nu ne da dreptul. Consider ca in aceasta privinta nu poate functiona principiul prezumptiei nevinovatiei, iar intr-o societate sanatoasa "casutele rosii" ar trebui sa fie o chestiune de rezolvat, nu de ascuns sub pres.
      Ultima editare de mbostangiu; 02.mai.2016, 06:55.
      “Quality means doing it right when no one is looking.”

      Comentariu

      • Temelye
        Living Legend
        • 23.apr.2014
        • 1344

        #33
        Răspuns la: Răspuns la: Vaccinurile, Medicament sau Otrava

        Postat în original de mbostangiu
        Desi nu am habar de aceste chestiuni, nu am pregatire de specialitate sau macar legatura cu acest domeniu, imi dau seama ca sunt din ce in ce mai multe efecte secundare ale dezvoltarii tehnologice.
        Imi aduc aminte cand eram copil ca, daca ma trimetea mama la farmacie sa cumpar ceva, mergeam 2 statii de masina pana la prima piata si acolo era farmacia. Imi mai aduc aminte ca era coada dar nu foarte mare. Acum, desi populatia a scazut, pe aria deservita acum 35 de ani de acea farmacie, sunt cel putin 100 de farmacii si tot e coada, iar un sfert din ele sunt non-stop...
        Nu stiu sa zic ce, dar e clar ca ceva nu merge chiar asa cum ar trebui. Sa fim oare de 100 de ori mai bolnavi ca acum 35 de ani?
        Ignoranta nu ne va ajuta, si faptul ca pana acum "am scapat" nu ne da dreptul sa continuam asa ... si nici sanatatea copiilor nostri nu ne da dreptul. Consider ca in aceasta privinta nu poate functiona principiul prezumptiei nevinovatiei, iar intr-o societate sanatoasa "casutele rosii" ar trebui sa fie o chestiune de rezolvat, nu de ascuns sub pres.
        Apreciez limpezimea de gindire si logica sanatoasa, faptul ca nu va lasati indoctrinat cu reclamele care ne sunt servite zilnic pe toate caile. Ceea ce afirmati este evident daca lasam putin comoditatea la o parte si privim un pic mai atenti in jur si in trecut si facem niste comparatii. Si sa nu uitam ca in trecut condiitile de igena si de viata in general erau mult mai modeste, teoretic acum nu prea am mai avea ce trata. Imi amintesc ca in copilarie la pescuit dadeam matasea broastei cu mina la o parte si beam apa direct din balta(statatoare) Acum nu mai lasam copii nici sa umble prin iarba desculti, sa nu ii muste vreo capusa, pe cind atunci de primavara pina toamna nu prea puneam incaltaminte in picioare. Parintii si bunicii nostri mergeau desculti la scoala din cauza saraciei si deja afara era bruma. Oare am uitat aceste lucruri atit de usor? Cu cit vom uita mai usor lucruri de genul acesta cu atit vom fi mai usor prostiti.
        Cele mai frumoase cabluri si tevi sunt cele care nu se vad

        Comentariu

        • coby
          Living Legend
          • 21.feb.2012
          • 6865

          #34
          Răspuns la: Vaccinurile, Medicament sau Otrava

          Vremuri de mult apuse ! Cand prostia , saracia si dezinformarea era pe primul loc . Poluarea din zilele de azi este mult peste zilele copilariei , nu te mai risti sa bei apa dintr-un rau/parau ca nu stii cine ce porcarii a deversat in el
          Cati dintre cei care umblau desculti si mancau mere padurete au trecut pragul de 60 de ani ?
          Regret ca trebuie sa o spun dar cei de la " tara" foloseau " medicamentele babesti " care aveau efect placebo ...
          Daca privim putin obiectiv , vedem ca spitalele sunt pline cu pacienti care au copilarit in perioada de mult apusa , cea pe care o laudati atata si nici unul nu este sanatos tun ( nici nu vreau sa insir varietatea bolilor ) ; era mai bine cand nu se stia de existenta lor ?
          Farmaciile sunt un mod ( pt unii ) de a face bani , clar astazi sunt mult mai multe decat pre "89 , dar la fel sunt mai multe magazine alimentare , magazine de haine , electronice etc , astea vin odata cu progresul / consumismul si atunci despre ce vorbim ? O dam in politica de la un vaccin ...
          Nu cred ca s-a epuizat subiectul despre vaccin incat sa apucam calea " amintirilor " .
          Si din nimicuri poti face ceva bun .

          Comentariu

          • Temelye
            Living Legend
            • 23.apr.2014
            • 1344

            #35
            Răspuns la: Vaccinurile, Medicament sau Otrava

            Ok, o sa incerc sa vin cu chestii concrete legate de de domeniul medical. Am destui cunoscuti si clienti medici. Acum nu am timp sa scriu f mult si explicit dar va pot spune ca nu mai departe de simbata am fost la o cunostinta care avea o problema la curent si am profitat sa aduc in discutie problema sistemului medical oficial si in special problema vaccinurilor iar el mi- a spus concret o situatie care il doare direct si anume situatia dezinfectantelor. Spunea ca s-au gasit loturi de dezinfectante care in loc de concentratia normala de 68 la suta, aveau 12 la suta. Imi explica asta echivaleaza cu o crima cu premeditare deoarece personalul de buna credinta se bazeaza ca instrumentarul e dezinfectat si cind colo omul e operat de una si pleaca cu alta. Culmea orbirii in fata de catre oficialii din medicina a fost in prima faza sa nege apoi cind au fost pusi in fata evidentului au motivat ridicol ca nu stiu cine e producatorul real al dezifectantului. Respectivul dezinfectant este produs in Romania de o firma Romaneasca, ce sa mai spunem de vacine pruduse Dumnezeu stie pe unde si in ce conditii si din ce ingrediente. Despre cazul cu dezinfectantii cautati amanunte pe net, pe siteurile oficiale nu veti gasi mare lucru. Va dati seama ce ar insemna sa se recunoasca oficial ca o mare parte a copiilor cu autism au ca si cauza vacinurile? Ar fi un cutremur social iar companiile producatoare-importatoare si statul ar fi puse in situatia platii unor daune enorme, avind in vedere nr de copii afectati. Asa ca putem astepta mult si bine "dovezi stintifice oficiale" si chiar daca ar scapa vreuna ar fi suprimata din fasa, avind in vedere sumele si interesele uriase aflate in joc. Daca la o chestie ca dezinfectantele s-au putut minji, care e modesta financiar pe linga piata vacinurilor, urmarea cred ca o puteti deduce.

            Am omis sa specific ca respectiva cunostinta e medic chirurg, cu destula ecperienta in spate, avind in vedere la ce nivel profeseaza si de cit timp.
            Cele mai frumoase cabluri si tevi sunt cele care nu se vad

            Comentariu

            • mbostangiu
              Membru Marcant
              • 31.dec.2011
              • 594

              #36
              Răspuns la: Vaccinurile, Medicament sau Otrava

              Nu are legatura cu vaccinurile, dar ca paralela intre trecut si prezent am in familie copil nascut acum 19 ani la Rosiori de Vede, datorita faptului ca s-a nascut prematur si in maternitate nu exista incubator, a fost afectat creierul si toata viata a avut si va avea dificultati locomotorii severe. Cumplit e faptul ca mama copilului s-a nascut tot prematur, la aceiasi maternitate, dar pe vremea aceea exista incubator ...
              Oare nu observati ca la televizor ni se spun o gramada de prostii cu scop comercial. Chiar credeti ca cea mai buna ciorba este shaorma?
              “Quality means doing it right when no one is looking.”

              Comentariu

              • coby
                Living Legend
                • 21.feb.2012
                • 6865

                #37
                Răspuns la: Vaccinurile, Medicament sau Otrava

                Nu poti sa te iei dupa stirile prezentate la TV , alea sunt stiri " de senzatie " si " de audienta " .
                Sistemul medical din Ro este deficitar si prost gandit , tocmai sa castige cine trebuie "" dar asta este o alta poveste .
                Referitor la produsele farmaceutice care nu se incadreaza normelor , sunt cazuri peste tot , nimeni nu contesta treaba asta insa sunt si produse care respecta normele doar ca au un pret triplu . Cazuri cunosc si eu ( sotia e medic ) , romanul alege in proportie de 99% cel mai ieftin produs din cauza saraciei ; totusi discutia a devit grav de la subiect .
                Ramanem la vaccinurile obligatorii ale copiilor sau discutam in general sistemul medical din Ro ? Ca nu e totuna = parerea mea .
                Si din nimicuri poti face ceva bun .

                Comentariu

                • Temelye
                  Living Legend
                  • 23.apr.2014
                  • 1344

                  #38
                  Răspuns la: Vaccinurile, Medicament sau Otrava

                  De fapt, dezinfectantele cu probleme sunt produse de o firma " agreata" si sunt mai scumpe decit cele ok dar produse de alte firme. Cit dese autism nu nu afirm ca toate cazurile sunt induse de vacinuri, o parte sunt rezultatul degenerarii genetice produsa de tot felul de medicamente, aditivi etc. Dar factorul predominant dupa prerea multora ramina vacinarea Scuze de greseli scriu de pe tel si nu le pot corecta
                  Cele mai frumoase cabluri si tevi sunt cele care nu se vad

                  Comentariu

                  • coby
                    Living Legend
                    • 21.feb.2012
                    • 6865

                    #39
                    Răspuns la: Vaccinurile, Medicament sau Otrava

                    Postat în original de Temelye
                    Cit dese autism nu nu afirm ca toate cazurile sunt induse de vacinuri, o parte sunt rezultatul degenerarii genetice produsa de tot felul de medicamente, aditivi etc...
                    Incet incet dar sigur , ajungem la un consens ; mai este drum mult de " batut " .
                    Si din nimicuri poti face ceva bun .

                    Comentariu

                    • doru_marciuc
                      Living Legend
                      Expert amenajari
                      • 01.oct.2012
                      • 1411

                      #40
                      Răspuns la: Vaccinurile, Medicament sau Otrava

                      Până la urmă, depindem de bunul simț al unor industriași și de politica făcută de ghici ghicitoarea mea, cine?. Banul dictează cam totul, deci să ne rugăm de ei ca vaccinurile să fie livrate în doze unice și dacă se poate, fără conservanți otrăvitori.
                      Din ce am auzit, spiritul întreprinzător i-au împins spre a crea cocktail-uri.(dacă greșesc, rog să fiu corectat). Rapid, eficient, productiv. Din poziția de biet injectat, cam cît de mare control poți avea în cercetarea din laborator? Doar nu ne imaginăm că lucrurile au stat pe loc. Înghițim din inerție totul, fără să clipim dar rugându-ne totuși, la puțin ajutor de sus. Mai e și poziția de vaccinat scăpat, care înțelege mai greu, firesc fiind să fie așa.
                      Și totul, se adresează maselor foarte, foarte, foarte largi.

                      Comentariu

                      • Temelye
                        Living Legend
                        • 23.apr.2014
                        • 1344

                        #41
                        Răspuns la: Răspuns la: Vaccinurile, Medicament sau Otrava

                        Postat în original de coby
                        Incet incet dar sigur , ajungem la un consens ; mai este drum mult de " batut " .
                        Problema grava e ca cu cit acest drum e mai lung si dureaza mai mult cu atit unii vor fi tot tot mai bogati in dauna celor multi si nenorociti. Cind se va termina acest drum se va inagura altul daca vom continua sa aplaudam si sa inghitim toate chestiile "moderne"


                        Postat în original de doru_marciuc
                        Până la urmă, depindem de bunul simț al unor industriași și de politica făcută de ghici ghicitoarea mea, cine?. Banul dictează cam totul, deci să ne rugăm de ei ca vaccinurile să fie livrate în doze unice și dacă se poate, fără conservanți otrăvitori.
                        Din ce am auzit, spiritul întreprinzător i-au împins spre a crea cocktail-uri.(dacă greșesc, rog să fiu corectat). Rapid, eficient, productiv. Din poziția de biet injectat, cam cît de mare control poți avea în cercetarea din laborator? Doar nu ne imaginăm că lucrurile au stat pe loc. Înghițim din inerție totul, fără să clipim dar rugându-ne totuși, la puțin ajutor de sus. Mai e și poziția de vaccinat scăpat, care înțelege mai greu, firesc fiind să fie așa.
                        Și totul, se adresează maselor foarte, foarte, foarte largi.
                        Thimerosalul ramane un conservant in unele vaccinuri administrate adolescentilor si adultilor. In plus, thimerosalul continua sa fie utilizat international, ca si un conservant de vaccinuri.”
                        Raportul continua apoi sa spuna ca FDA (Agentia pentru Alimente si Medicamente a SUA) studiaza thimerosalul si oarecum l-a gasit a fi perfect sigur. Mai declara ca producatorii de vaccinuri “lucreaza” pentru a elimina thimerosalul din vaccinuri, dar in realitate este inca utilizat la fabricarea acestora.

                        Apropo, acest raport mai dezvaluia ca FDA impune conservanti ca thimerosalul doar in asa-numitele vaccinuri “multi-doze” – fiole ce contin mai mult de o doza de vaccin. Companiile producatoare ar putea, daca ar vrea, sa produca vaccinuri “curate” mono-doza fara vreun continut de mercur/thimerosal.

                        Dar nu o fac, pentru ca este mai profitabil sa se produca vaccinuri multi-doze cu continut de mercur. Asa dupa cum admite raportul, “conservantii nu sunt necesari pentru produsele in format fiola cu o singura doza. Fiolele multi-doze sunt preferate de unii doctori si unele clinici, deoarece sunt adesea mai putin scumpe ca pret pe doza si cer mai putin spatiu de depozitare”.

                        O alta chestie care multi o cred si o iau de buna este ca animalul cel mai asemanator cu omul ar fi maimuta (ca doar unii spun ca ne tragem din ele) Ei bine mamiferul cel mai compatibil genetic cu omul se pare ca e porcul. Asa cum spre ex. la masini sunt cazuri cind 2 marci de masini seamana exterior intre ele dar de fapt platforma tehnica e diferita iar altele par complet diferite dar de fapt platforma tehnica e aceiasi. Multor copii cu autism le este injectat intramuscular extract din creier de porc (hidroizolatul numit Celebrolizin) pt a ajuta cit de cit circuitele neuronale din creier distruse de tot felul de compusi chimici ajunsi in corpusorul lor prin diverse cai, inclusiv prin "magnificele" vacine. Acest Celebrolizin este utilizat si la virstnici,unde de asemenea apar probleme neuronale dar macar aici ar putea fi de vina virsta.
                        Cele mai frumoase cabluri si tevi sunt cele care nu se vad

                        Comentariu

                        • rex
                          Membru
                          • 21.apr.2015
                          • 220

                          #42
                          Răspuns la: Vaccinurile, Medicament sau Otrava

                          Nu te mai chinui sa ne convingi pe noi ! Tu esti convins deja , iar noi ,eu , respectam acest lucru .

                          Comentariu

                          • coby
                            Living Legend
                            • 21.feb.2012
                            • 6865

                            #43
                            Răspuns la: Vaccinurile, Medicament sau Otrava

                            Postat în original de rex
                            Nu te mai chinui sa ne convingi pe noi ! Tu esti convins deja , iar noi ,eu , respectam acest lucru .
                            Bine grait !
                            revenind la discutie , imi mentin parerea din postul #6 in care spun de conditiile ideale si sigure in modul de administrare a vaccinului la copii , conditii , care daca sunt intrunite , iese treba buna .
                            @temelye : stiti de vreun caz concret in care copilul normal , dupa vaccinare " da in " autism ? Ca tot despre asta vad ca discutati .
                            Personal , nu vad nici o legatura . http://www.autismromania.ro/site/Spr...eEsteAutismul/
                            Ultima editare de coby; 04.mai.2016, 19:00.
                            Si din nimicuri poti face ceva bun .

                            Comentariu

                            • Temelye
                              Living Legend
                              • 23.apr.2014
                              • 1344

                              #44
                              Răspuns la: Vaccinurile, Medicament sau Otrava

                              De fapt autismul e o tulburare la nivel neuronal ale carei cauze exacte sunt greu de stabilit pt un muritor de rind ca noi iar in cazul marilor laboaratoare si institute e f discutabil daca ar da publicitatii niste studii care ar trebui comandate si platite .Eu sau dvs care am fi interesati nu le-am putea nici comanda nici plati iar cei care ar putea sa o faca nu ar avea nici un interes.Vacinuri se fac copiilor recent dupa nastere iar pina copilul creste ca sa iti poti da seama ca ceva nu e in regula mai trece destul timp. Sa nu credeti cumva ca sunt pe ideea ca toata lumea e rea sau actioneaza din interes. Sunt absolut convins ca sunt destui oameni in acesta lume care au un Dumnezeu,traiesc dupa principiile lasate de El si nu ar face lucruri grave care sa afecteze semenii lor. Dar la fel de convins sunt ca exista si alta categorie de persoane care pozeaza in persoane morale si de fapt putin le pasa ce sufera altii atita timp cit ei cistiga si dramul de constinta ce il mai au si-l adorm cu tot felul de justificari ieftine si false. Realist vorbind, o buna parte din cei care au putere de decizie in marile corporatii farmacutice sau in guverne,ministere etc, din care categorie credeti ca fac parte? Cel mai mare capital al acestei planete sunt oamenii. Daca controlezi oamenii,planeta iti apartine. Ca sa nu ma extind prea mult, vacinurile sunt o cale f simpla de a provoca din" fasa" anumite fenomene care avantajeaza minti mai mult sau mai putin bolnave sau pur si si simplu sunt o mare piata aducatoare de venit pe care de dragul cistigului se fac tot felul de compromisuri (vezi varianta multidoza) De ex. ma gindesc ca nu e cineva care crede ca virusii informatici .apar singuri sau toti sunt creati de hackeri cind de fapt marile companii producatoare de antivirusi informatici mai a si cite un departament neoficial,un fel de colaboratori care ce credeti ca fac? Virusi pt concurenta, evident. Sau in domeniul auto poate stiati ca exista din ce in ce mai multe- PIESE CU DURATA DE VIATA DETERMINTATA.- adica mai babeste spus sunt ingineri bine platiti care sunt pusi sa isi bata capul cum sa faca piese care sa tina un anumit timp sau nr de kilometri si in ce mod anume sa se defecteze. In domeniul industrial in care mai stiu si eu ceva,am intilnit caz de o piesa marunta electronica pt ceva industrial care real ca pret de fabricatie probabil costa 10-20 lei dar nu o puteai lua decit de la firma producatoare la un cost de 2300 ron, echipamentul find in asa fel conceput incit sa nu poti pune altceva, de la alta firma. Ei bine, domeniul medical e mult mai interesant decit celelate deoarece are treaba direct cu oamenii,cea mai mare valoare. Diverse asa zise epidemii si pandemii au ca punct de plecare niste laboratoare, nu maimute si mai stiu eu ce animale iar scopurile ne depasesc pe majoritatea dintre noi. Chestiile acestea sunt peste tot dar la noi pe plaiurile mioritice, care suntem cum suntem si avem liderii care ii avem va dati seama ca e mai probabil decit la altii sa fim o masa de cobai si o piata de desfacere. Avem cei mai rezistenti virsusi la antibiotice din Europa din cauza utilizarii excesive e antbioticelor si a medicamentatiei de tot felul iar farmaciile sunt in floare in continuare.Citez din linkul care a fost postat de Coby;-Studii recente arată o creştere alarmantă a ratei de incidenţă a cazurilor de tulburări din cadrul spectrului autismului. De ex. în Marea Britanie, deşi cel mai recent studiu al Consiliului de Cercetare Medicală (Medical Research Council) (2001) din această ţară a determinat că prevalenţa este de 1 la 166 (nici vb de 1 la milion) din totalul populaţiei, semnalînd o alarmantă creştere de 1600% doar în ultimii 10 ani, Societatea Natională pentru Autism ( National Autistic Society-NAS) estimează prevalenţa tulburărilor din cadrul spectrului autismului la nivelul întregii populaţii ca fiind de 1 la 110 (în anii 1980, rata diagnosticului de tulburare din spectrul autismului era estimată la 1/2500).-

                              67% dintre profesorii din şcoli obişnuite şi speciale din Marea Britanie care au participat la un sondaj organizat de NAS consideră că acum există mult mai mulţi copii cu tulburări din spectrul autismului în şcolile lor decît cu 5 ani în urmă. Aceştia spun că 1 din 86 de copiii cu care ei lucrează au nevoi speciale ce ţin de tulburări din cadrul spectrului autismului, iar 1 din 152 de copii din şcolile lor au diagnosticul formal de tulburare din cadrul spectrului autismului, mult mai mult decît prevalenţa oficială.

                              În SUA, potrivit statisticilor Institutului Naţional al Sănătăţii (2001) şi Centrului pentru Controlul şi Prevenirea Bolilor prevalenţa este de 1 la 250 naşteri. Iar un raport din anul 1999 al Departamentului Educaţiei al Statelor Unite spune că între 1990 şi 2000, la o creştere de 13% a populaţiei, a existat o creştere de 16% a tuturor dizabilităţilor şi de 172% a autismului (în California chiar de 273%), rata anuală de creştere fiind de 10-17%. Autism Society of America consideră că studiile din ţară, cît şi cele din lume, demonstrează faptul că este vorba de o criză naţională şi internaţională în sănătate.
                              Cele mai frumoase cabluri si tevi sunt cele care nu se vad

                              Comentariu

                              • coby
                                Living Legend
                                • 21.feb.2012
                                • 6865

                                #45
                                Răspuns la: Vaccinurile, Medicament sau Otrava

                                Prea multa burtologie care nu are legatura cu boala in sine .
                                Asa cum se specifica foarte clar , privitor la boala asta , nu se stie din ce cauza exacta se intampla nenorocirea , deci este cumva peste mana sa atribuim ( noi , ca neexperti ) vina cuiva , in acest caz a vaccinurilor .
                                D-nu Temelye , imi pare rau sa v-o spun pe sleau dar ceea ce faceti dvs pe topicul asta este calomnios de-a dreptul ; va inteleg frustrarea vis-a-vis de ce se intampla peste tot in toate domeniile , din cauza consumismului , coruptiei si facerea de profit fara limite insa referitor la subiectul topicului despre vaccinuri , ca despre asta este vorba , nu se poate afirma cu certitudine ca din cauza lor copiii fac boala " autism " .
                                Ca studiati intens problemele , e foarte bine , insa la aducerea de acuze fara dovezi nu este ok , pe un forum public .
                                Ca fapt divers , pe langa autism la copii in UK ( ca tot ati amintit de ei ) mai sunt si alte mii de boli cu dereglari hormonale , psiho-motrice etc care se dezvolta si cresc in numar in fiecare an => ( daca ati fi locuit o perioada mai lunga in uk , nici nu v-ati mira de ce , culmea e ca foarte rar sau aproape deloc in patura sociala " inalta " ) ( nu vreau sa dezvolt subiectul ) .
                                Va rog , pt o discutie constructiva , sa aduceti agrgumente la acuze sau sa specificati ca este parerea dvs , asa cititorul poate sa inteleaga corect .
                                Si din nimicuri poti face ceva bun .

                                Comentariu

                                Procesare...