Vaccinurile, Medicament sau Otrava

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi

  • coby
    a răspuns
    Răspuns la: Răspuns la: Vaccinurile, Medicament sau Otrava

    Postat în original de Temelye
    Multumesc de apreciere. Poate sunt si altii care realizeaza ca nu e vb.de frustrare in postarile mele dar nu o spun, poate din cauza ca nu vor sa il deranjeze pe " taticul" acestui forum cu opinii care nu ar fi pe placul lui.
    Daca aceste opinii ar fi dovedite , n-ar fi nici un bai dar dumneta vorbesti ( scrii ) vrute si nevrute dand ca " dovezi " info din mass-media care valoreaza fix zero .
    Cand o sa produci o hotarare judecatoreasca care in urma unui proces bazat pe dovezi irefutabile , in care se stipuleaza ca " .. medicamentele si vaccinurile sunt otravitoare .. " atunci putem dezbate ; pana atunci e doar praf in ochii cititorului si instigare la polemici tembele .
    Imi pare rau pt situatia dumnitale si recunosc ca nu doresc nimanui asa ceva insa pana la a ajunge la a trage pe cineva la raspundere mai e cale lunga ...

    Lasă un comentariu:


  • Temelye
    a răspuns
    Răspuns la: Vaccinurile, Medicament sau Otrava

    Postat în original de mbostangiu
    Suntem la zona relaxare. Daca nu te poti relaxa, macar calmeaza-te.
    Si, ... DA ... Temelye imi e drag, asa ca-i tin partea.
    O fi bine sau nu, asa gandesc si nu bag nimanui pe gat opiniile mele, doar le sustin cum ma pricep mai bine.
    Multumesc de apreciere. Poate sunt si altii care realizeaza ca nu e vb.de frustrare in postarile mele dar nu o spun, poate din cauza ca nu vor sa il deranjeze pe " taticul" acestui forum cu opinii care nu ar fi pe placul lui.

    Lasă un comentariu:


  • coby
    a răspuns
    Răspuns la: Vaccinurile, Medicament sau Otrava

    Postat în original de mbostangiu
    Si, ... DA ... Temelye imi e drag, asa ca-i tin partea.
    O fi bine sau nu, asa gandesc si nu bag nimanui pe gat opiniile mele, doar le sustin cum ma pricep mai bine.
    Una e sa simpatizezi cu persoana si alta e cu ideile . Chiar is calm si ma distrez cate ineptii soate din " pana " domnu Temelye , problema e alta ca intra unu altu si citeste prostiile astea si le ia de bune , c-apoi ne miram de ce is atatia tampiti in tara asta ( nu fac referire la persoanele din discutie deci nu sariti in sus ca nu-i motiv ) .

    Lasă un comentariu:


  • mbostangiu
    a răspuns
    Răspuns la: Vaccinurile, Medicament sau Otrava

    Suntem la zona relaxare. Daca nu te poti relaxa, macar calmeaza-te.
    Si, ... DA ... Temelye imi e drag, asa ca-i tin partea.
    O fi bine sau nu, asa gandesc si nu bag nimanui pe gat opiniile mele, doar le sustin cum ma pricep mai bine.

    Lasă un comentariu:


  • coby
    a răspuns
    Răspuns la: Răspuns la: Răspuns la: Vaccinurile, Medicament sau Otrava

    Postat în original de mbostangiu
    .
    Draga Coby,
    Care e problema "matale"?
    Eu citesc cu placere postarile de aici si as aprecia daca ai tine pentru tine remarcile si parerile de " kko"
    Multumesc.
    Dar problema matale care e , ca nu am priceput nicicum ?! Ioooi , iti place sa citesti aberatiile unui om frustrat , am inteles ! Dar ai gresit zona , pt asta poti sa citesti despre " legile " care se dau in tara asta ca e material cacalau ...

    Referitor la acest topic de kko , parerea mea e ca ar trebui inchis si sters deoarece nu are treaba cu domeniul site-ului si in consecinta chiar e distructiv .

    Lasă un comentariu:


  • mbostangiu
    a răspuns
    Răspuns la: Răspuns la: Vaccinurile, Medicament sau Otrava

    Postat în original de coby
    Si legatura cu titlul topicului ( creat de tine ) care este ???
    Dpmdv dumneata ai prea mult timp liber si asta dauneaza grav ( se vede din preocuparile matale de a scrie vrute si nevrute pe acest topic de kko ) .
    .
    Draga Coby,
    Care e problema "matale"?
    Eu citesc cu placere postarile de aici si as aprecia daca ai tine pentru tine remarcile si parerile de " kko"
    Multumesc.

    Lasă un comentariu:


  • lmacsen
    a răspuns
    Răspuns la: Vaccinurile, Medicament sau Otrava

    Postat în original de Armata
    Si ce o sa mai urmeze in acest topic? HAARP? Chemtrails? NLP? GMO?

    Lasă un comentariu:


  • Armata
    a răspuns
    Răspuns la: Vaccinurile, Medicament sau Otrava

    Si ce o sa mai urmeze in acest topic? HAARP? Chemtrails? NLP? GMO?

    Lasă un comentariu:


  • Temelye
    a răspuns
    Răspuns la: Răspuns la: Vaccinurile, Medicament sau Otrava

    Postat în original de coby
    Si legatura cu titlul topicului ( creat de tine ) care este ???
    Dpmdv dumneata ai prea mult timp liber si asta dauneaza grav ( se vede din preocuparile matale de a scrie vrute si nevrute pe acest topic de kko ) .
    Tocmai ca e detaliat, pt a se putea intelege contextul. Probabil ar trebui sa scriu cu bastonase si liniute, poate asa e mai usor de priceput. Cit despre faptul ca am prea mult timp liber, e o eroare. Scriu toate acestea pt ca mai cred in ceva si si incerc in mica masura de care sunt capabil sa-i feresc pe altii de situatia in care ma aflu. In plus, am admiratie si respect pt OAMENI gen Cristi Brincovan. Probabil ca se va gasi cineva care sa-i atribuie stiu si eu ce interese, dar e unul din putinii care incerca sa faca ceva pt oamenii normali, in detrimentul penalilor de speta joasa.

    Lasă un comentariu:


  • coby
    a răspuns
    Răspuns la: Răspuns la: Vaccinurile, Medicament sau Otrava

    Postat în original de Temelye
    Vb. zilele trecute cu o cunostinta, programator de top, care e la curent cu noutatile legate mai mult sau mai putin de IT. Imi spunea ca usor, usor, toate masinile noi vor avea o cutie neagra, care inregistreaza multe si va putea inregistra pe linga parametrii masini si audio sau video.( Legea e in vigoare incepind cu octombrie 2015) Oficial, e pt siguranta traficului si antiterorism. Real e si pentru control si supraveghere. Alta chestie, primirea imigrantilor (de fapt obligatia) in Europa oficial are cauze umanitare. Real, sunt alte motive.( unul din ele poate fi planul Kalergi) Tot cam asa e si cu vaccinurile din ultimii ani. Oficial imunizare, practic multe altele, printre care diverse teste pt gigantii farmaceutici, teste cu noi variante de boli, etc. Nu-i asa ca Bil Gates si altii au investit aproape un miliard de dolari in vaccinuri pt lumea a treia din motive umanitare?Am senzatia ca nu realizati cum se gindeste la nivel inalt fata de prostimea de rind. Imi amintesc o faza cu Cristi Brincovan care a postat imagini cu hotii de buzunare din Timisoara, ca oamenii sa se poata feri( pe unul din hoti il cunosteam bine, are mii si mii de furturi si spargeri la activ,am avut si eu probleme din cauza lui, acum e la furat in Spania dar se va intoarce cu si mai multa experienta) Ei bine, stiti care a fost reactia scumpului primar al Timisoarei? Culmea, sa il critice pe Cristi Brincovan ca sifoneaza imaginea Timisoarei pe net si alte explicatii care pot fi crezute doar de niste retarzi.Sa te apuce strechea, nu alta. Adica gastile de hoti fura de anii si ani, creaza stress si probleme printre locuitorii normali, care merg la lucru si isi platesc taxele, iar primarul dupa ce ca nu face absolut nimic impotriva lor prin cei rinduiti sa faca ceva ( care se fac ca nu ii vad, deoarece legea in realitate protejeaza hotii), loveste tot in cel care are curaj sa faca ceva, sa traga un semnal de alarma.Majoritatea acestor hoti sunt f cunoscuti de politie, au sute si mii de hotii la activ, au fost prinsi in flagrant de mai multe ori de catre oameni, dusi la sectie de unde au fost eliberati fain frumos. Daca un amarit de primar are asemenea mentalitate, ce mentalitate pot avea cei aflati la nivelele extrem de inalte?. Si pe deasupra actualul primar nu e un fost infractor sau ceva de genul, ci provine din mediul academic unde a profesat multi ani, inainte de a fi primar a fost rectorul Politehnicii Timisoara.
    Si legatura cu titlul topicului ( creat de tine ) care este ???
    Dpmdv dumneata ai prea mult timp liber si asta dauneaza grav ( se vede din preocuparile matale de a scrie vrute si nevrute pe acest topic de kko ) .

    Lasă un comentariu:


  • 10000
    a răspuns
    Răspuns la: Vaccinurile, Medicament sau Otrava

    Orice om care are putere si/sau bani poate face astfel de lucruri. Asta este natura umana si atunci cand este o minte diabolica ... aici se ajunge. Orice este posibil, scenarii sau lucruri voite in directii pozitive/negative. Welcome to Terra!

    Lasă un comentariu:


  • Temelye
    a răspuns
    Răspuns la: Vaccinurile, Medicament sau Otrava

    Vb. zilele trecute cu o cunostinta, programator de top, care e la curent cu noutatile legate mai mult sau mai putin de IT. Imi spunea ca usor, usor, toate masinile noi vor avea o cutie neagra, care inregistreaza multe si va putea inregistra pe linga parametrii masini si audio sau video.( Legea e in vigoare incepind cu octombrie 2015) Oficial, e pt siguranta traficului si antiterorism. Real e si pentru control si supraveghere. Alta chestie, primirea imigrantilor (de fapt obligatia) in Europa oficial are cauze umanitare. Real, sunt alte motive.( unul din ele poate fi planul Kalergi) Tot cam asa e si cu vaccinurile din ultimii ani. Oficial imunizare, practic multe altele, printre care diverse teste pt gigantii farmaceutici, teste cu noi variante de boli, etc. Nu-i asa ca Bil Gates si altii au investit aproape un miliard de dolari in vaccinuri pt lumea a treia din motive umanitare?Am senzatia ca nu realizati cum se gindeste la nivel inalt fata de prostimea de rind. Imi amintesc o faza cu Cristi Brincovan care a postat imagini cu hotii de buzunare din Timisoara, ca oamenii sa se poata feri( pe unul din hoti il cunosteam bine, are mii si mii de furturi si spargeri la activ,am avut si eu probleme din cauza lui, acum e la furat in Spania dar se va intoarce cu si mai multa experienta) Ei bine, stiti care a fost reactia scumpului primar al Timisoarei? Culmea, sa il critice pe Cristi Brincovan ca sifoneaza imaginea Timisoarei pe net si alte explicatii care pot fi crezute doar de niste retarzi.Sa te apuce strechea, nu alta. Adica gastile de hoti fura de anii si ani, creaza stress si probleme printre locuitorii normali, care merg la lucru si isi platesc taxele, iar primarul dupa ce ca nu face absolut nimic impotriva lor prin cei rinduiti sa faca ceva ( care se fac ca nu ii vad, deoarece legea in realitate protejeaza hotii), loveste tot in cel care are curaj sa faca ceva, sa traga un semnal de alarma.Majoritatea acestor hoti sunt f cunoscuti de politie, au sute si mii de hotii la activ, au fost prinsi in flagrant de mai multe ori de catre oameni, dusi la sectie de unde au fost eliberati fain frumos. Daca un amarit de primar are asemenea mentalitate, ce mentalitate pot avea cei aflati la nivelele extrem de inalte?. Si pe deasupra actualul primar nu e un fost infractor sau ceva de genul, ci provine din mediul academic unde a profesat multi ani, inainte de a fi primar a fost rectorul Politehnicii Timisoara.
    Ultima editare de Temelye; 06.iun.2017, 07:32.

    Lasă un comentariu:


  • coby
    a răspuns
    Răspuns la: Răspuns la: Vaccinurile, Medicament sau Otrava

    Postat în original de Temelye
    ...
    .. Cind te lovesti de pragul de sus incepi sa iti pui intrebari, sa analizezi variantele pro si contra si sa tragi cocluzii,....
    .
    Concluzii gresite de regula .
    Vrei sa tragi pe cineva la raspundere , inteleg insa trebuie sa privesti si sa analizezi intai propria ograda ( daca totul e potrivit , nu zic mai multe ca nu are rost ) .

    Lasă un comentariu:


  • Temelye
    a răspuns
    Răspuns la: Vaccinurile, Medicament sau Otrava

    Postat în original de lmacsen
    Sunt o multitudine de factori, gandesti prea liniar cand crezi ca exista doar un singur vinovat pentru asta.Daca te informezi din surse serioase o sa vezi ca poluarea este un factor dovedit.
    Daca ar fi de vina preponderent poluarea, la sate si in zone izolate, nepoluate, cazurile ar trebui sa fie inexistente. Din pacate, unde se practica intens " imunizarea" nr de cazuri e proportional. Cit despre studiile " transparente si oficiale" sa fim seriosi. Stiti cum e, cind omul nu are direct o problema grava, crede toate " avioanele" oficiale, e mai comod si mai simplu sa nu faca pipi impotriva vintului.. Cind te lovesti de pragul de sus incepi sa iti pui intrebari, sa analizezi variantele pro si contra si sa tragi cocluzii, nu e vb de frustrari asa cum se afirma mai sus. Oficial, se manipuleaza si se minte proportional cu interesul legat de respectivul domeniu. Asa cu spuneam ca idee, daca ciesti de planul Kalergi, varianta oficiala iti spune idealuri mascate de alte interese, variantele neoficiale o spun pe sleau.

    Lasă un comentariu:


  • lmacsen
    a răspuns
    Răspuns la: Vaccinurile, Medicament sau Otrava

    Sunt o multitudine de factori, gandesti prea liniar cand crezi ca exista doar un singur vinovat pentru asta.Daca te informezi din surse serioase o sa vezi ca poluarea este un factor dovedit.

    Lasă un comentariu:

Procesare...