Vaccinurile, Medicament sau Otrava

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • coby
    Living Legend
    • 21.feb.2012
    • 6701

    #31
    Răspuns la: Vaccinurile, Medicament sau Otrava

    E ok sa te interesezi si sa nu accepti ca ... ca asa trebuie . Dar se pune intrebarea : de la descoperirea vaccinului si pana azi , cati or murit sau s-or imbolnavit de la vaccinurile copilariei ? Ca despre asta e vorba , nu ? Cazuri izolate caci nu stiu / nu am auzit de statistica in cazurile astea ?!
    Si din nimicuri poti face ceva bun .

    Comentariu

    • Temelye
      Living Legend
      • 23.apr.2014
      • 1387

      #32
      Răspuns la: Vaccinurile, Medicament sau Otrava

      Cautati pe you tube Ditta Depner vacinuri si veti afla adevarul sustinut de o mama care isi bate capul cu sanatatea propriilor copii, nu mincinile si panica cu care suntem indoctrinati de marile companii farmeceutice prin intermediul oficialitatilor .
      Cele mai frumoase cabluri si tevi sunt cele care nu se vad

      Comentariu

      • coby
        Living Legend
        • 21.feb.2012
        • 6701

        #33
        Răspuns la: Vaccinurile, Medicament sau Otrava

        Numa putin : ati gasit un caz pe youtube ? Credeam ca este dovedita problema , cel putin intr-o instanta , mediatizata treaba , nu " povestile " de pe youtube => ma scuzati ca sunt sceptic ; ceva dovezi palpabile exista ? Marturiile lui x si y fara sustinere cu dovezi stiintifice pe baza de experiment sunt cam vorbe in vant .
        A nu se intelege ca eu sunt gica contra dar odata deschisa " cutia pandorei " astept niste dovezi " palpabile " , cred ca sunteti de acord cu mine ca oricine poate sustine orice fara sa o si demonstreze , nu ?
        Ultima editare de coby; 01.mai.2016, 23:22.
        Si din nimicuri poti face ceva bun .

        Comentariu

        • mbostangiu
          Membru marcant
          • 31.dec.2011
          • 595

          #34
          Răspuns la: Vaccinurile, Medicament sau Otrava

          Desi nu am habar de aceste chestiuni, nu am pregatire de specialitate sau macar legatura cu acest domeniu, imi dau seama ca sunt din ce in ce mai multe efecte secundare ale dezvoltarii tehnologice.
          Imi aduc aminte cand eram copil ca, daca ma trimetea mama la farmacie sa cumpar ceva, mergeam 2 statii de masina pana la prima piata si acolo era farmacia. Imi mai aduc aminte ca era coada dar nu foarte mare. Acum, desi populatia a scazut, pe aria deservita acum 35 de ani de acea farmacie, sunt cel putin 100 de farmacii si tot e coada, iar un sfert din ele sunt non-stop...
          Nu stiu sa zic ce, dar e clar ca ceva nu merge chiar asa cum ar trebui. Sa fim oare de 100 de ori mai bolnavi ca acum 35 de ani?
          Ignoranta nu ne va ajuta, si faptul ca pana acum "am scapat" nu ne da dreptul sa continuam asa ... si nici sanatatea copiilor nostri nu ne da dreptul. Consider ca in aceasta privinta nu poate functiona principiul prezumptiei nevinovatiei, iar intr-o societate sanatoasa "casutele rosii" ar trebui sa fie o chestiune de rezolvat, nu de ascuns sub pres.
          Ultima editare de mbostangiu; 02.mai.2016, 06:55.
          “Quality means doing it right when no one is looking.”

          Comentariu

          • Temelye
            Living Legend
            • 23.apr.2014
            • 1387

            #35
            Răspuns la: Răspuns la: Vaccinurile, Medicament sau Otrava

            Postat în original de mbostangiu
            Desi nu am habar de aceste chestiuni, nu am pregatire de specialitate sau macar legatura cu acest domeniu, imi dau seama ca sunt din ce in ce mai multe efecte secundare ale dezvoltarii tehnologice.
            Imi aduc aminte cand eram copil ca, daca ma trimetea mama la farmacie sa cumpar ceva, mergeam 2 statii de masina pana la prima piata si acolo era farmacia. Imi mai aduc aminte ca era coada dar nu foarte mare. Acum, desi populatia a scazut, pe aria deservita acum 35 de ani de acea farmacie, sunt cel putin 100 de farmacii si tot e coada, iar un sfert din ele sunt non-stop...
            Nu stiu sa zic ce, dar e clar ca ceva nu merge chiar asa cum ar trebui. Sa fim oare de 100 de ori mai bolnavi ca acum 35 de ani?
            Ignoranta nu ne va ajuta, si faptul ca pana acum "am scapat" nu ne da dreptul sa continuam asa ... si nici sanatatea copiilor nostri nu ne da dreptul. Consider ca in aceasta privinta nu poate functiona principiul prezumptiei nevinovatiei, iar intr-o societate sanatoasa "casutele rosii" ar trebui sa fie o chestiune de rezolvat, nu de ascuns sub pres.
            Apreciez limpezimea de gindire si logica sanatoasa, faptul ca nu va lasati indoctrinat cu reclamele care ne sunt servite zilnic pe toate caile. Ceea ce afirmati este evident daca lasam putin comoditatea la o parte si privim un pic mai atenti in jur si in trecut si facem niste comparatii. Si sa nu uitam ca in trecut condiitile de igena si de viata in general erau mult mai modeste, teoretic acum nu prea am mai avea ce trata. Imi amintesc ca in copilarie la pescuit dadeam matasea broastei cu mina la o parte si beam apa direct din balta(statatoare) Acum nu mai lasam copii nici sa umble prin iarba desculti, sa nu ii muste vreo capusa, pe cind atunci de primavara pina toamna nu prea puneam incaltaminte in picioare. Parintii si bunicii nostri mergeau desculti la scoala din cauza saraciei si deja afara era bruma. Oare am uitat aceste lucruri atit de usor? Cu cit vom uita mai usor lucruri de genul acesta cu atit vom fi mai usor prostiti.
            Cele mai frumoase cabluri si tevi sunt cele care nu se vad

            Comentariu

            • coby
              Living Legend
              • 21.feb.2012
              • 6701

              #36
              Răspuns la: Vaccinurile, Medicament sau Otrava

              Vremuri de mult apuse ! Cand prostia , saracia si dezinformarea era pe primul loc . Poluarea din zilele de azi este mult peste zilele copilariei , nu te mai risti sa bei apa dintr-un rau/parau ca nu stii cine ce porcarii a deversat in el
              Cati dintre cei care umblau desculti si mancau mere padurete au trecut pragul de 60 de ani ?
              Regret ca trebuie sa o spun dar cei de la " tara" foloseau " medicamentele babesti " care aveau efect placebo ...
              Daca privim putin obiectiv , vedem ca spitalele sunt pline cu pacienti care au copilarit in perioada de mult apusa , cea pe care o laudati atata si nici unul nu este sanatos tun ( nici nu vreau sa insir varietatea bolilor ) ; era mai bine cand nu se stia de existenta lor ?
              Farmaciile sunt un mod ( pt unii ) de a face bani , clar astazi sunt mult mai multe decat pre "89 , dar la fel sunt mai multe magazine alimentare , magazine de haine , electronice etc , astea vin odata cu progresul / consumismul si atunci despre ce vorbim ? O dam in politica de la un vaccin ...
              Nu cred ca s-a epuizat subiectul despre vaccin incat sa apucam calea " amintirilor " .
              Si din nimicuri poti face ceva bun .

              Comentariu

              • Temelye
                Living Legend
                • 23.apr.2014
                • 1387

                #37
                Răspuns la: Vaccinurile, Medicament sau Otrava

                Ok, o sa incerc sa vin cu chestii concrete legate de de domeniul medical. Am destui cunoscuti si clienti medici. Acum nu am timp sa scriu f mult si explicit dar va pot spune ca nu mai departe de simbata am fost la o cunostinta care avea o problema la curent si am profitat sa aduc in discutie problema sistemului medical oficial si in special problema vaccinurilor iar el mi- a spus concret o situatie care il doare direct si anume situatia dezinfectantelor. Spunea ca s-au gasit loturi de dezinfectante care in loc de concentratia normala de 68 la suta, aveau 12 la suta. Imi explica asta echivaleaza cu o crima cu premeditare deoarece personalul de buna credinta se bazeaza ca instrumentarul e dezinfectat si cind colo omul e operat de una si pleaca cu alta. Culmea orbirii in fata de catre oficialii din medicina a fost in prima faza sa nege apoi cind au fost pusi in fata evidentului au motivat ridicol ca nu stiu cine e producatorul real al dezifectantului. Respectivul dezinfectant este produs in Romania de o firma Romaneasca, ce sa mai spunem de vacine pruduse Dumnezeu stie pe unde si in ce conditii si din ce ingrediente. Despre cazul cu dezinfectantii cautati amanunte pe net, pe siteurile oficiale nu veti gasi mare lucru. Va dati seama ce ar insemna sa se recunoasca oficial ca o mare parte a copiilor cu autism au ca si cauza vacinurile? Ar fi un cutremur social iar companiile producatoare-importatoare si statul ar fi puse in situatia platii unor daune enorme, avind in vedere nr de copii afectati. Asa ca putem astepta mult si bine "dovezi stintifice oficiale" si chiar daca ar scapa vreuna ar fi suprimata din fasa, avind in vedere sumele si interesele uriase aflate in joc. Daca la o chestie ca dezinfectantele s-au putut minji, care e modesta financiar pe linga piata vacinurilor, urmarea cred ca o puteti deduce.
                Cele mai frumoase cabluri si tevi sunt cele care nu se vad

                Comentariu

                • Temelye
                  Living Legend
                  • 23.apr.2014
                  • 1387

                  #38
                  Răspuns la: Vaccinurile, Medicament sau Otrava

                  Am omis sa specific ca respectiva cunostinta e medic chirurg, cu destula ecperienta in spate, avind in vedere la ce nivel profeseaza si de cit timp.
                  Cele mai frumoase cabluri si tevi sunt cele care nu se vad

                  Comentariu

                  • mbostangiu
                    Membru marcant
                    • 31.dec.2011
                    • 595

                    #39
                    Răspuns la: Vaccinurile, Medicament sau Otrava

                    Nu are legatura cu vaccinurile, dar ca paralela intre trecut si prezent am in familie copil nascut acum 19 ani la Rosiori de Vede, datorita faptului ca s-a nascut prematur si in maternitate nu exista incubator, a fost afectat creierul si toata viata a avut si va avea dificultati locomotorii severe. Cumplit e faptul ca mama copilului s-a nascut tot prematur, la aceiasi maternitate, dar pe vremea aceea exista incubator ...
                    Oare nu observati ca la televizor ni se spun o gramada de prostii cu scop comercial. Chiar credeti ca cea mai buna ciorba este shaorma?
                    “Quality means doing it right when no one is looking.”

                    Comentariu

                    • coby
                      Living Legend
                      • 21.feb.2012
                      • 6701

                      #40
                      Răspuns la: Vaccinurile, Medicament sau Otrava

                      Nu poti sa te iei dupa stirile prezentate la TV , alea sunt stiri " de senzatie " si " de audienta " .
                      Sistemul medical din Ro este deficitar si prost gandit , tocmai sa castige cine trebuie "" dar asta este o alta poveste .
                      Referitor la produsele farmaceutice care nu se incadreaza normelor , sunt cazuri peste tot , nimeni nu contesta treaba asta insa sunt si produse care respecta normele doar ca au un pret triplu . Cazuri cunosc si eu ( sotia e medic ) , romanul alege in proportie de 99% cel mai ieftin produs din cauza saraciei ; totusi discutia a devit grav de la subiect .
                      Ramanem la vaccinurile obligatorii ale copiilor sau discutam in general sistemul medical din Ro ? Ca nu e totuna = parerea mea .
                      Si din nimicuri poti face ceva bun .

                      Comentariu

                      • Temelye
                        Living Legend
                        • 23.apr.2014
                        • 1387

                        #41
                        Răspuns la: Vaccinurile, Medicament sau Otrava

                        De fapt, dezinfectantele cu probleme sunt produse de o firma " agreata" si sunt mai scumpe decit cele ok dar produse de alte firme. Cit dese autism nu nu afirm ca toate cazurile sunt induse de vacinuri, o parte sunt rezultatul degenerarii genetice produsa de tot felul de medicamente, aditivi etc. Dar factorul predominant dupa prerea multora ramina vacinarea Scuze de greseli scriu de pe tel si nu le pot corecta
                        Cele mai frumoase cabluri si tevi sunt cele care nu se vad

                        Comentariu

                        • coby
                          Living Legend
                          • 21.feb.2012
                          • 6701

                          #42
                          Răspuns la: Vaccinurile, Medicament sau Otrava

                          Postat în original de Temelye
                          Cit dese autism nu nu afirm ca toate cazurile sunt induse de vacinuri, o parte sunt rezultatul degenerarii genetice produsa de tot felul de medicamente, aditivi etc...
                          Incet incet dar sigur , ajungem la un consens ; mai este drum mult de " batut " .
                          Si din nimicuri poti face ceva bun .

                          Comentariu

                          • doru_marciuc
                            Living Legend
                            Expert amenajari
                            • 01.oct.2012
                            • 1393

                            #43
                            Răspuns la: Vaccinurile, Medicament sau Otrava

                            Până la urmă, depindem de bunul simț al unor industriași și de politica făcută de ghici ghicitoarea mea, cine?. Banul dictează cam totul, deci să ne rugăm de ei ca vaccinurile să fie livrate în doze unice și dacă se poate, fără conservanți otrăvitori.
                            Din ce am auzit, spiritul întreprinzător i-au împins spre a crea cocktail-uri.(dacă greșesc, rog să fiu corectat). Rapid, eficient, productiv. Din poziția de biet injectat, cam cît de mare control poți avea în cercetarea din laborator? Doar nu ne imaginăm că lucrurile au stat pe loc. Înghițim din inerție totul, fără să clipim dar rugându-ne totuși, la puțin ajutor de sus. Mai e și poziția de vaccinat scăpat, care înțelege mai greu, firesc fiind să fie așa.
                            Și totul, se adresează maselor foarte, foarte, foarte largi.

                            Comentariu

                            • Temelye
                              Living Legend
                              • 23.apr.2014
                              • 1387

                              #44
                              Răspuns la: Răspuns la: Vaccinurile, Medicament sau Otrava

                              Postat în original de coby
                              Incet incet dar sigur , ajungem la un consens ; mai este drum mult de " batut " .
                              Problema grava e ca cu cit acest drum e mai lung si dureaza mai mult cu atit unii vor fi tot tot mai bogati in dauna celor multi si nenorociti. Cind se va termina acest drum se va inagura altul daca vom continua sa aplaudam si sa inghitim toate chestiile "moderne"
                              Cele mai frumoase cabluri si tevi sunt cele care nu se vad

                              Comentariu

                              • Temelye
                                Living Legend
                                • 23.apr.2014
                                • 1387

                                #45
                                Răspuns la: Vaccinurile, Medicament sau Otrava

                                Postat în original de doru_marciuc
                                Până la urmă, depindem de bunul simț al unor industriași și de politica făcută de ghici ghicitoarea mea, cine?. Banul dictează cam totul, deci să ne rugăm de ei ca vaccinurile să fie livrate în doze unice și dacă se poate, fără conservanți otrăvitori.
                                Din ce am auzit, spiritul întreprinzător i-au împins spre a crea cocktail-uri.(dacă greșesc, rog să fiu corectat). Rapid, eficient, productiv. Din poziția de biet injectat, cam cît de mare control poți avea în cercetarea din laborator? Doar nu ne imaginăm că lucrurile au stat pe loc. Înghițim din inerție totul, fără să clipim dar rugându-ne totuși, la puțin ajutor de sus. Mai e și poziția de vaccinat scăpat, care înțelege mai greu, firesc fiind să fie așa.
                                Și totul, se adresează maselor foarte, foarte, foarte largi.
                                Thimerosalul ramane un conservant in unele vaccinuri administrate adolescentilor si adultilor. In plus, thimerosalul continua sa fie utilizat international, ca si un conservant de vaccinuri.”
                                Raportul continua apoi sa spuna ca FDA (Agentia pentru Alimente si Medicamente a SUA) studiaza thimerosalul si oarecum l-a gasit a fi perfect sigur. Mai declara ca producatorii de vaccinuri “lucreaza” pentru a elimina thimerosalul din vaccinuri, dar in realitate este inca utilizat la fabricarea acestora.

                                Apropo, acest raport mai dezvaluia ca FDA impune conservanti ca thimerosalul doar in asa-numitele vaccinuri “multi-doze” – fiole ce contin mai mult de o doza de vaccin. Companiile producatoare ar putea, daca ar vrea, sa produca vaccinuri “curate” mono-doza fara vreun continut de mercur/thimerosal.

                                Dar nu o fac, pentru ca este mai profitabil sa se produca vaccinuri multi-doze cu continut de mercur. Asa dupa cum admite raportul, “conservantii nu sunt necesari pentru produsele in format fiola cu o singura doza. Fiolele multi-doze sunt preferate de unii doctori si unele clinici, deoarece sunt adesea mai putin scumpe ca pret pe doza si cer mai putin spatiu de depozitare”.
                                Cele mai frumoase cabluri si tevi sunt cele care nu se vad

                                Comentariu

                                Procesare...