Bancuri - de la lume adunate!

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi
  • TDJ
    Living Legend
    • 10.apr.2006
    • 2397

    Felicitari si pentru aceasta poezie.
    Asa cum Max ne-a obisnuit cu raspunsuri care tradeaza experienta de o viata in constructii, iar leon cu calitatea deosebita a link-urilor postate, pot spune ca tu pitonule excelezi si ne incanti cu versurile tale.

    Comentariu

    • radu matei
      Membru Marcant
      • 17.apr.2007
      • 516

      Dar tot nu ne-a lamurit daca e barbat sau femeie.
      Faptul ca ii plac femeile si vinul nu inseamna - neaparat - ca e barbat!
      Mai bine mai tarziu decat niciodata!

      Comentariu

      • pitonul
        Living Legend
        • 28.nov.2006
        • 1014

        Postat în original de radu matei
        Dar tot nu ne-a lamurit daca e barbat sau femeie.
        Faptul ca ii plac femeile si vinul nu inseamna - neaparat - ca e barbat!
        "Si tu Brutus !" As fi zis , dar Cezar il cunostea pe Brutus foarte bine , eu nu te cunosc , deci nu pot sa zic decat :
        Prietene , fiecare crede ce doreste , asta e tot farmecul misterului ! Tu ce crezi ?
        Pitonul Constructor
        :\ An idea can change our World into Heaven or Hell , depend if it is used properly or not ! But ,without ideas we are already in house of the Death / P

        Comentariu

        • VYS
          Living Legend
          • 19.aug.2005
          • 13008

          Da, da .. foarte amuzant!

          Pitonus misteriosus... ce or avea oamenii astia cu sexul tau!
          VYS Blog DIY

          Comentariu

          • LucianDr.
            Living Legend
            • 06.feb.2006
            • 1142

            Schimbare de sex?????????????????????

            Chiar care va fi primul de pe site? Poate chiar avem unul printre noi.
            I'm working for a better live!

            Comentariu

            • pitonul
              Living Legend
              • 28.nov.2006
              • 1014

              Postat în original de VYS
              Da, da .. foarte amuzant!

              Pitonus misteriosus... ce or avea oamenii astia cu sexul tau!
              Ii invit sa-si aminteasca de ei insisi...
              Pitonul Constructor
              :\ An idea can change our World into Heaven or Hell , depend if it is used properly or not ! But ,without ideas we are already in house of the Death / P

              Comentariu

              • pitonul
                Living Legend
                • 28.nov.2006
                • 1014

                Postat în original de LucianDr.
                Schimbare de sex?????????????????????
                Esti sigur ? Te-ai gandit bine? Ei , daca asa simti imi pare rau , nu sunt doctor chirurg , dar am auzit de unu' care mai greseste si o face in trei , incearca acolo... Nu stiu insa daca i-au ridicat suspendarea...
                Pitonul Constructor
                :\ An idea can change our World into Heaven or Hell , depend if it is used properly or not ! But ,without ideas we are already in house of the Death / P

                Comentariu

                • VYS
                  Living Legend
                  • 19.aug.2005
                  • 13008

                  Ai un pistol? Trage te rog.

                  Deci, tu esti: Adrian Dimulescu sau Sorin Anca ?

                  Hai ca m-am molipsit si eu!
                  VYS Blog DIY

                  Comentariu

                  • pitonul
                    Living Legend
                    • 28.nov.2006
                    • 1014

                    Re: Ai un pistol? Trage te rog.

                    Postat în original de VYS
                    Deci, tu esti: Adrian Dimulescu sau Sorin Anca ?

                    Hai ca m-am molipsit si eu!
                    Tu cu mine vorbesti ? Te-ai molipsit de ce ? Mai , mai o sa te coste o damigeana de zaibar sa te vindec ! Totul e sa ma vezi si te-ai vindecat pe loc. Ce zici dai o damigeana ? De cati litri ? Hai ca-ti cant o serenada in versuri...
                    Pitonul Constructor
                    :\ An idea can change our World into Heaven or Hell , depend if it is used properly or not ! But ,without ideas we are already in house of the Death / P

                    Comentariu

                    • LucianDr.
                      Living Legend
                      • 06.feb.2006
                      • 1142

                      Se poarta schimbarea de sex ca doar e la moda acu.
                      I'm working for a better live!

                      Comentariu

                      • pitonul
                        Living Legend
                        • 28.nov.2006
                        • 1014

                        Postat în original de LucianDr.
                        Se poarta schimbarea de sex ca doar e la moda acu.
                        Un tip se plimba cu masina si intr-un final ajunge la o discoteca.
                        Acolo agatza o fata frumoasa. Stau ei de vorba si ajung la un consens si fiindca fata statea mai aproape cu casa , ajung la ea. Dupa multe dezmierdari , spre dimineatza atipesc. Pe la ora pranzului se trezeste el , se uita la lumina puternica de la geam si clipeste des , apoi isi arunca ochii prin camera sa vada ce amenajari are fata...Deodata da de o poza cu un barbat in sort ce poza sa-si arate muschii , chiar pe noptiera langa fata.
                        La masa el o intreaba : " Spune- mi si mie , parca ai zis ca nu esti casatorita..."
                        "Nu , nu sunt. "
                        "Atunci cine e barbatul din poza de pe noptiera , fratele ?"
                        "Nu "
                        "Vreun var sau cumnat?"
                        "Nu mai , ce esti gelos ? Imi place ca esti gelos !"
                        "Haaaaii , te roooog spune-mi !"
                        "Bine , iubitzel iti spun....eram eu inainte de operatie ! "
                        Pitonul Constructor
                        :\ An idea can change our World into Heaven or Hell , depend if it is used properly or not ! But ,without ideas we are already in house of the Death / P

                        Comentariu

                        • pitonul
                          Living Legend
                          • 28.nov.2006
                          • 1014

                          Re: ( la pistol ) : Sunt in pace cu natura

                          Postat în original de VYS
                          Deci, tu esti: Adrian Dimulescu sau Sorin Anca ?
                          (Mai VYS , trebuie sa recunosc. Habar n-am cine sunt astia. Dupa ce m-ai intrebat , am cautat si am vazut ca-s poeti contemporani si filosofi. N-am citit despre orientarea lor sexuala si nici nu ma intereseaza.
                          Multumesc de aprecierea de a ma include in tagma poetilor , chiar daca eu nu stralucesc si eu inca nu-s multumit de poezia mea...fiindca nu-i meseria mea de baza , e doar asa o latura a vorbirii si a jocului de cuvinte !)
                          ( Sper insa ca intrebarile tale cu poetii si intrebarile de mai sus nu contineau si vreo urma de discriminare...care oricum nu putea fi aplicata la mine , insa nu e frumos pentru oricine s-ar simti discriminat(a) de astfel de intrebari si de discutii )

                          Ma bucur daca versul meu a placut membrilor acestui forum. Nu inteleg insa de ce , daca cineva scrie versuri - daca e fata e normal sa scrie, ca e sensibila cum sunt fetele nu ?!? ; daca e baiat e considerat de alta orientare , sau nu ?!? Baietii nu au "voie" sa scrie poezii deoarece isi pierd din duritate si se efemineaza ?
                          Consider ca cel care se poate exprima si in versuri si daca o face si frumos si transmite un sentiment , e de admirat... nu e vorba de mine , in general vorbesc ! Acela poate sa fie "o mana de fier intr-o manusa de catifea"...Ei , dar ce comentez eu aici...
                          Daca nu doriti , n-o sa mai scriu astfel de incercari pe forum...pana la urma cine sunt eu sa-mi dau osteneala sa-mi sucesc mintea cu versuri , sa tulbur sau sa delectez forumishtii ! Ia sa-mi vad de treaba , cum bine zicea un coleg de forum ! Osteneala mea , ajunge dara ! Urarile de bine , ce v-au placut...puteti sa le pastrati...
                          Pitonul Constructor
                          :\ An idea can change our World into Heaven or Hell , depend if it is used properly or not ! But ,without ideas we are already in house of the Death / P

                          Comentariu

                          • VYS
                            Living Legend
                            • 19.aug.2005
                            • 13008

                            Draga Pitonus,

                            Din punctul meu de vedere stai linistit: eu te iubesc orice sex ai avea.... este poetul nostru si nu putem decat sa ne bucuram de frumoasele cuvinte care isi fac aparitia pe ici pe colo printre alte mesaje mai mult sau mai putin ortodoxe.

                            Rasism, discriminare etc. nu cred ca isi au locul si aici ca deja e plin televizorul cu astfel de porcarii de 2 lei.

                            P.S. Oricum barbatii sunt mult mai "slabi" decat vor sa para
                            VYS Blog DIY

                            Comentariu

                            • RaduCA
                              Living Legend
                              • 09.oct.2005
                              • 6453

                              Postat în original de pitonul
                              [...] Daca nu doriti , n-o sa mai scriu astfel de incercari pe forum [...]
                              Hait, unde dai si unde crapa!
                              Pitonule, de unde ai scos-o pe asta cu "daca nu doriti"? Ai vre-un link la ea?
                              Sariti oameni buni! ca pitonul nostru vrea sa se sinucida pe forum (sau de pe forum?).
                              De cînd fenicienii au inventat moneda, mulţumirile sînt de prisos... şi încă o veste tristă: ieftin, bun şi mult nu există.
                              În schimb, există Instalatorul de Iaşi.

                              Comentariu

                              • Seni
                                Living Legend
                                • 05.mar.2006
                                • 3524

                                si noi care te asteptam sa ne reciti la un pahar de ..... zaibar!!

                                Comentariu

                                Procesare...