Bancuri - de la lume adunate!

Adună
Acesta este un topic important.
X
X

• Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • RaduCA
    Living legend
    • 09.oct.2005
    • 6368

Africa de Sud. Accident. O masina condusa de un alb trece peste un negru pe trecerea de pietoni. La proces, judecatorul (un alb) il intreaba pe sofer:
    - Si cu ce viteza spuneati ca v-a lovit reclamantul?

Africa de Sud. Regulament pentru pietoni la semafoare: rosu - nu circula pietonii, circula masinile; galben - nu circula nimeni; verde - circula pietonii si masinile.

Africa de Sud. Un preot face autostopul. Il ia o masina. Dupa citiva kilometri, soferul vede pe partea dreapta a carosabilului un negru. Apasa pe acceleratie intreptindu-se spre el. In timp ce se apropia vertiginos de negru isi aminteste ca in masina il are pe preot si trage in ultimul moment de volan spre stinga. Spune: iarta-ma parinte! La care parintele ii raspunde: te iert, dar data viitoare fii mai atent, nu de alta dar daca nu deschideam eu portiera il scapai pe asta!
    De cînd fenicienii au inventat moneda, mulţumirile sînt de prisos... şi încă o veste tristă: ieftin, bun şi mult nu există.
    În schimb, există Instalatorul de Iaşi.

Comentariu

• mestermic
      Membru
      • 06.aug.2006
      • 224

In fata unui magazin de lux sta un cersetor.
      Din magazin iese o doamna eleganta.
      Cersetorul intinde mana si zice:
      -Dati-mi si mie ceva de pomana
      Doamna, amabila, scoate cardul si zice:
      - Ai PO S. ?
      Cine bate-un cui un pic
      Se numeste mestermic

Comentariu

• alex virtual
        Living legend
        • 19.mai.2007
        • 1375

Un cuplu decide sa plece in Caraibe. Sotia decide sa vina mai tarziu din cauza serviciului. Cand sotul a ajuns la hotel ,a decis sa-i scrie un mail sotiei dar a gresit o litera din adresa si mailul a fost trimis la alta adresa. Mailul ajunge din greseala la o vaduva ce venise tocmai de la inmormantarea sotului. Citeste mailul si lesina. In mesaj scria: " Draga mea , am ajuns bine. Probabil te va surprinde sa primesti vesti de la mine pe aceasta cale , dar acum au calculator aici si poti trimite mesaje persoanelor dragi. Doar ce-am ajuns si am verificat ca totul sa fie pregatit pentru venirea ta , vinerea viitoare. Abia astept sa te vad si sper ca aceasta calatorie sa fie la fel de liniistita ca a mea. Nu-ti lua multe haine .

Comentariu

• Maestrul Max
          Living legend
          • 28.iul.2006
          • 6931

Comentariu

• mestermic
            Membru
            • 06.aug.2006
            • 224

Un rus se scoala dimineata si vede tancuri cu steagul Americii in fata casei.
            Iese urland: - Freedom, freedom!
            Un soldat iese din tanc: - Niet freedom. HALLOWEEN!
            Cine bate-un cui un pic
            Se numeste mestermic

Comentariu

• pitonul
              Membru marcant
              • 28.nov.2006
              • 831

Un tip , insotit de fiul lui , merge la cumparaturi. Ca sa-i dezvolte abilitatile de a cumpara ii da si fiului o modeda de 0,5 roni s-o tzina in mana si sa cumpere si el ceva "singur".
              Cand sa intre in magazin , deodata fiul se opreste cu ochii holbatzi si rosu la fatza si repede incepe sa se invinetzeasca , lasandu-se in jos cu mana la gat.
              Taica-su isi da seama ca a inghitit moneda si deja fiul fiind jos pe trotuar , el nepriceput...se uita nitzel la copil , apoi privirea i se indreapta in jur cu disperarea si sperantza obtinerii unui ajutor. Cum nimeni nu era pe langa el , lasa copilul si se repede la o cabina telefonica sa sune la urgentza.
              De la o masa se ridica o femeie frumoasa , de varsta mijlocie , in tinuta prezentabila care vazuse scena de la o terasa din apropiere unde ea bea o cafea si citea un ziar. Se indreapta hotarata spre copil ii ia capul , il inclina pe o parte il zguduie usor , apoi mai tare si cu miscari si tehnici de apasare pe pieptul copilului reuseste sa-i scoata moneda face un gest s-o bage in buzunar , dar apoi o da cu retinere tatalui baiatului ce venise si care nu-si credea ochilor cat de repede si cu cate pricepere a fost salvat fiul lui...
              El mai sta inca socat , cu baiatul , pana cand se convinge ca totul e OK si apoi luandu-l de mana , merge sa multumeasca doamnei ce se asezase la masa si-si bea cafeaua ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat...
              - Multumesc mult doamna , inca nu-mi vine sa cred ce s-a intamplat !
              - Pentru putin domnule !
              - Probabil ca sunteti medic , ati fost foarte rapida si eficienta recuperand moneda ce credeam ca nu o sa mai fie scoasa...la timp.
              - Nu , nu sunt medic. Lucrez insa la taxe si impozite !
              Pitonul Constructor
              :\ An idea can change our World into Heaven or Hell , depend if it is used properly or not ! But ,without ideas we are already in house of the Death / P

Comentariu

• pitonul
                Membru marcant
                • 28.nov.2006
                • 831

Un tip credincios calatoreste impreuna cu familia lui cu avionul spre tzara , unde in trecut Jesus a facut sa-i fie cunoscuta povestea biblica...
                In calatoria turistica merge si soacra lui , care desi era o femeie in varsta , nu-l slabea deloc. Unde era ginerele , cel putin un ochi de soacra il supraveghea...
                Pe drum , datorita calatoriei indelungate si facute cu multe mijloace de transport , cozilor la bilete si aerului cald , soacra se simte rau , se simte din ce in ce mai rau si e dusa la un spital unde cu toata ingrijirea moare.
                Directorul spitalului :
                - Domnule , soacra dvs. trebuie sa fie condusa pentru ultimul drum. Aveti doua optiuni.
                - Da dle director , ce optiuni ?
                - Daca o trimitem de aici in transport septic spre aeroport si apoi spre tzara dvs , costa 150000 de dinari ; dar daca acceptati sa o inmormantam aici intr-un cavou costa numai 5000 de dinari...
                - Trimiteti-o cum ati zis , inapoi in tzara la noi cu 150000 de dinari !
                -Dar , domnule aceeasi ceremonie va facem si noi , restul familiei e cu dvs. sa participe aici si costul e mult , mult mai mic !
                - Lasa mai bine cum zic ! Ati mai ingropat voi si pe Jesus pe aici si in trei zile a inviat ! Nu , nu ma risc s-o ingrop aici !
                Pitonul Constructor
                :\ An idea can change our World into Heaven or Hell , depend if it is used properly or not ! But ,without ideas we are already in house of the Death / P

Comentariu

• LucianDr.
                  Membru marcant
                  • 06.feb.2006
                  • 928

Un banc mai nasol privindu-l dintr-un anumit unghi.
                  Ajunge Mos Craciun in Somalia ... Il vede pe un copil slab rau, rau de tot. Il intreaba: - De ce esti asa de slab, fiul mosului ?! - Pai, nu am mancat nimic de nu stiu cate luni!... - N-ai mancat ?!!!! Nici cadouri nu primesti !
                  I'm working for a better live!

Comentariu

• LucianDr.
                    Membru marcant
                    • 06.feb.2006
                    • 928

Vamesul primeste telefon anonim : sotia ta te insala chiar acum e cu unul in casa ! ...vamesul innebuneste si fuge la sotie , cand ajunge acasa este auzit de cei 2 si amantul se ascunde in dulap....intra vamesul si incepe: UNDE E? si incepe sa caute .sub pat :aici NU ESTE ; dupa perdea AICI NU ESTE ; dupa usa AICI NU ESTE , ajunge la dulap gaseste amantul gol cu o suta de euro in mana ..ii ia :"AICI NU ESTE "

Comentariu

• dmih
                      Membru marcant
                      • 05.feb.2007
                      • 611

Dupa ce loveste un pieton, masina isi continua drumul inca 10 metri.
                      Soferul opreste,scoate capul pe fereastra si tipa:
                      - Fii mai atent!
                      Pietonul se ridica speriat si intreaba:
                      - De ce, dai inapoi?

Comentariu

• dmih
                        Membru marcant
                        • 05.feb.2007
                        • 611

Cativa vamesi sunt intrebati:
                        - Cat timp trebuie sa lucratzi, ca sa va cumparati BMW?
                        Ucraineanul: "5-6 luni..."
                        Ungurul: "2-3 luni..."
                        Romanul: "Un an jumatate!"
                        - ?!
                        Romanul: "BMW e totusi o companie foarte mare!"

Comentariu

• LucianDr.
                          Membru marcant
                          • 06.feb.2006
                          • 928

Un american viziteaza Bucurestiul cu un taximetrist. Trec pe langa guvern:

-Ce este cladirea asta asa mare?

- Este palatul guvernului, domnule!

- Si in cat timp a fost construita?

- Cam in 10 ani!

- Mult timp! La noi era gata in 2 ani! Stiti ca noi avem o tehnologie mai avansata!!!

Taximetristul nu zice nimic. Mai merg ei ce mai merg si americanul iar intreaba:

- Cladirea asta ce e?

- Este sediul primariei, domnule!

- Si in cat timp a fost construita?

- Cam in juma' de an!

- Mult....la noi era gata in 2-3 luni!

Taximetristul nu mai poate de nervi. Ajung si la Casa Poporului:

- Ooooooo, dar ce e cladirea asta?

La care taximetristul:

- Nu stiu, ca azi dimineata nu era aici!!!

Comentariu

• RaduCA
                            Living legend
                            • 09.oct.2005
                            • 6368

@ LucianDr.:
                            De cînd fenicienii au inventat moneda, mulţumirile sînt de prisos... şi încă o veste tristă: ieftin, bun şi mult nu există.
                            În schimb, există Instalatorul de Iaşi.

Comentariu

• pitonul
                              Membru marcant
                              • 28.nov.2006
                              • 831

O user-itza blonda intreaba la PC service :
                              -Buna ziua , am cumparat un PC de la dvs. Am o problema cu el , ma puteti ajuta ?
                              - Da , doamna spuneti ce problema aveti ?
                              - Pai uite , eu am un film pe calculator si il pot vedea. Dar daca vreau sa-l iau pe o disketa sa merg la prietena mea la calculatorul ei sa-l vedem , imi apare un mesaj: Cannot copy file , not enough space on disk. Do you want to make a shortcut ? Daca dau Yes , se copiaza filmul pe disketa si apoi cand dau apoi dublu clic pe el merge...il vad.
                              Iau disketa , merg la prietena mea la calculatorul ei si nu merge sa vedem filmul ! Ce poate fi ?!
                              .............
                              - Doamna nu va enervati , pentru a intelege sa presupunem ca disketa = geanta dvs , hardul calculatorului = dulap , filmul= blana , sortcut = bilet cu numele blanii si locul ei in dulap. Acum :
                              Blana nu incape in geanta , dar puteti pune in geanta un bilet cu numele blanii si locul unde o gasiti in dulapul dvs. Daca o cautati la dvs in dulap folosind biletul , o gasiti. Daca va duceti la prietena dvs. , nu puteti gasi blana pentru ca e in dulapul dvs! Sper ca ati inteles...acum !?
                              -Da da , acum am inteles. Mai am o nelamurire totusi...
                              -Spuneti !
                              - Ce este acela virus si BSA ?
                              - E simplu doamna ! Virus = molia care va mananca blana din dulap , amantul = soft piratat ascuns in dulap , iar BSA ( Business Software Aliance ) = sotzul dvs !
                              Pitonul Constructor

Comentariu

• pitonul
                                Membru marcant
                                • 28.nov.2006
                                • 831

" Doi somalezi :

- Ce faci frate , ce vant te aduce pe la noi ? "
                                Pitonul Constructor

Comentariu

Procesare...