Bancuri - de la lume adunate!

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi
  • LucianDr.
    Living Legend
    • 06.feb.2006
    • 1142

    Re: Asa se fac devizele?

    Postat în original de PowerMC
    Sfintul Petre a vrut sa puna un gard in rai si a chemat trei constructori pentru a estima costul.

    Primul, un rus a zis ca aceasta constructie face 5000$. Sf. Petre intreba: - De ce? Rusul a raspuns: - 2000 pentru materiale si 3000 manopera.

    Al doilea, un italian a spus ca totul costa 10000$ la care Sf.Petre a intrebat: - De ce? Italianul raspunde: - 2000 pentru materiale si 8000 manopera deoarece sunt cel mai bun constructor din lume.

    Al treilea, un roman a spus ca totul costa 25000$ la care Sf. Petre a intrebat: - Dar de ce asa mult? Romanul a raspuns: - 10000 pentru tine, 10000 pentru mine si 5000 pentru rus sa faca gardul.
    Asta-i parca luat din parlament. Stim noi de ce... dar nu se intampla nimic.
    I'm working for a better live!

    Comentariu

    • pitonul
      Living Legend
      • 28.nov.2006
      • 1014

      Nevasta lui Jonny vrea sa-i faca o surpriza de ziua lui si vrea sa il duca la un club de streptease...
      Zis si facut , spre seara il ia pe Jonny si merg amandoi , sotzia zambind misterios cu ochii la el , sa-i vada reactiile.
      Coboara din taxi si se indreapta spre intrare , Jonny in fatza ei da sa intre cand guardul de la usa zice:
      - Buna seara Jonny , toate bune , nu ?
      - Salut , salut , e OK ! zice el , iar nevasta-sa holbeaza niste ochi mari si zice :
      - Jonny asta de unde te cunoste ?? Ai mai fost aici ??
      -Nu draga , suntem colegi de bowling !...
      Merg ei , se aseaza la o masa , mai spre scena, masa pe care o rezervase sotzia...
      Stau ce stau si o chelnerita sexy vine la masa lor si fara s-o bage pe sotzie in seama , se apleaca aproape de Jonny spunand:
      - Ca de obicei Jonny , Scotch no 5 , nu ?
      -Da , imi place , va rog sa-mi aduceti , zice el cu o figura nevinovata...
      Cum pleaca chelneritza , sotzia sare ca arsa!
      - De unde shtie , ma rog , asta , ca-ti place tzie Scotch no 5 ??!!
      - Nu , draga , asta intreaba de obicei toti clientzii si probabil sunt multzi Jonny pe aici , m-o fi confundat !
      Nu termina el bine de explicat ca deodata se lasa pe umarul lui una buuuuuuna rau , semiambracata si-i zice languros :
      - Heeeiii , vrei dansul meu sexy pe masa , ca de obicei , tuuuu "Shtrengar Maaaare"...!?
      Nevasta-sa lui Jonny ramane socata 5 secunde, apoi isi smulge poseta de pe masa , sare in picoare si zbiara :
      - Gata , pana aici , MINCINOSULE !!! AM PLECAT DE AICI , SA NU TE MAI VAD !! Pleaca in viteza , bombanind spre usa...
      Jonny , sare repede dupa ea s-o opreasca , dar pana s-o ajunga , ea deja intra intr-un taxi...Jonny fuge repede si in timp ce tzine usa taxiului ii zice:
      - Stai draga , ce te-ai enervat asha , chiar si-a cerut scuze doamna aceea , ca tzi-am zis ca seman cu cineva , vreun client al lor , vino inapoi , ce ai ?...
      -IMBECILULE , NENOROCITULE , ce crezi ca eu sunt PROASTA , n-am vazut BINEEEE ??? Pleaca de aici , lasa-ma sa inchid usha , MAGAR NERECUNOSCATOR , SA NU TE MAI VAD !!! PLEACA , LASAAA-MAAAA! ; zbiara ea de rasuna strada isterizandu-se si incepand sa planga...
      Atunci , cu un ranjet pe fatza , soferul de taxi se intoarce spre Jonny si zice:
      - Hai ca in seara asta Jonny , chiar ca ai agatzat o adevarata catzea !!
      Pitonul Constructor
      :\ An idea can change our World into Heaven or Hell , depend if it is used properly or not ! But ,without ideas we are already in house of the Death / P

      Comentariu

      • RaduCA
        Living Legend
        • 09.oct.2005
        • 6453

        Postat în original de raduca
        Concluzia mea nr. 1: 10 mA.
        Concluzia mea nr. 2: 30 mA.
        Postat în original de alex virtual
        foloseste de 20 mA!
        Asta imi aminteste de o anecdota: se duce ministrul sanatatii in vizita la un spital; intra intr-un salon si intreaba pe directorul spitalului care e situatia bolnavilor; i se raspunde ca din 10 bolnavi, 5 au temperatura corpului de 42 de grade, iar ceilalti 5 o au de 32 de grade; atunci ministrul scoate un calculator de buzunar, face un calcul si zice: "Felicitari, dle director! Aveti rezultate foarte bune in activitate! Pacientii Dvs. au o temperatura corporala medie de 37 grade!"
        De cînd fenicienii au inventat moneda, mulţumirile sînt de prisos... şi încă o veste tristă: ieftin, bun şi mult nu există.
        În schimb, există Instalatorul de Iaşi.

        Comentariu

        • alex virtual
          Living Legend
          • 19.mai.2007
          • 1440


          esti tare!

          Comentariu

          • RaduCA
            Living Legend
            • 09.oct.2005
            • 6453

            Postat în original de alex virtual
            esti tare!
            Ba nu! Puteti vedea intr-un alt topic de la "relaxare" ca mi-am pus "sculele" in cui!
            De cînd fenicienii au inventat moneda, mulţumirile sînt de prisos... şi încă o veste tristă: ieftin, bun şi mult nu există.
            În schimb, există Instalatorul de Iaşi.

            Comentariu

            • alex virtual
              Living Legend
              • 19.mai.2007
              • 1440

              @raduca

              Comentariu

              • TDJ
                Living Legend
                • 10.apr.2006
                • 2397

                @raduca
                Un adevarat fachir pe pat de cuie.

                Comentariu

                • RaduCA
                  Living Legend
                  • 09.oct.2005
                  • 6453

                  @ Traian Dajma & alex virtual:

                  La inteleptul Solomon vin doi petenti. Ia cuvintul primul:
                  - Marite Solomon, i-am inchiriat vecinului asinul meu, cu pretul de doi bani, ca sa-i lucreze ogorul. Dar cind am trecut pe ogor sa vad cum se poarta cu el, l-am vazut cum sta tolanit la umbra asinului meu. Acum eu vreau sa-mi mai plateasca in plus un ban pentru ca a folosit umbra asinului meu.
                  Inteleptul Solomon ii raspunde:
                  - Ai dreptate!
                  Cel de-al doilea petent ia si el cuvintul:
                  - Marite Solomon, cind am inchiriat de la vecinul meu un asin, l-am inchiriat cu tot ce are el, inclusiv umbra. Asa ca nu am de gind sa-i mai platesc nici un ban.
                  Inteleptul Solomon ii raspunde:
                  - Ai dreptate!
                  In acest moment, sfetnicul inteleptului se apleaca la urechea lui Solomon si ii sopteste:
                  - Marite Solomon, nu au cum sa aiba dreptate amindoi!
                  Inteleptul Solomon ramine pe ginduri o clipa si apoi ii spune:
                  - Si tu ai dreptate!
                  De cînd fenicienii au inventat moneda, mulţumirile sînt de prisos... şi încă o veste tristă: ieftin, bun şi mult nu există.
                  În schimb, există Instalatorul de Iaşi.

                  Comentariu

                  • alex virtual
                    Living Legend
                    • 19.mai.2007
                    • 1440


                    esti smecher de la electrica ne iei la bancuri! totusi nu sunt multi care stiu la ce te referi!
                    te salut!

                    Comentariu

                    • TDJ
                      Living Legend
                      • 10.apr.2006
                      • 2397

                      Da, cred ca in partea aceasta trebuia dat link-ul catre electrice, nu invers.
                      Ideea este ca... adevarul are multe fete si este relativ la prisma prin care sunt privite lucrurile.

                      Comentariu

                      • RaduCA
                        Living Legend
                        • 09.oct.2005
                        • 6453

                        Postat în original de alex virtual
                        totusi nu sunt multi care stiu la ce te referi!
                        Cei care vor sa stie motivul dedicatiei, pot citi ultimele posturi de la "lumina si instalatii electrice/mutarea contorului de curent electric"; daca nu vor, pot sa-l ia ca atare, merge si asa pentru cine vrea sa inteleaga ideea!

                        Postat în original de alex virtual
                        esti smecher de la electrica, ne iei la bancuri!
                        Aici nu stiu eu la ce va referiti!
                        De cînd fenicienii au inventat moneda, mulţumirile sînt de prisos... şi încă o veste tristă: ieftin, bun şi mult nu există.
                        În schimb, există Instalatorul de Iaşi.

                        Comentariu

                        • alex virtual
                          Living Legend
                          • 19.mai.2007
                          • 1440

                          ma refer la faptul ca din munca dam in "distractie"
                          te salut!

                          Comentariu

                          • RaduCA
                            Living Legend
                            • 09.oct.2005
                            • 6453

                            Postat în original de alex virtual
                            ma refer la faptul ca din munca dam in "distractie"
                            Aha, eu intelesesem: "esti un smecher de la RENEL, ne iei la misto"!
                            Ce sa facem, imbinam utilul cu placutul...
                            De cînd fenicienii au inventat moneda, mulţumirile sînt de prisos... şi încă o veste tristă: ieftin, bun şi mult nu există.
                            În schimb, există Instalatorul de Iaşi.

                            Comentariu

                            • alex virtual
                              Living Legend
                              • 19.mai.2007
                              • 1440

                              pai dac erai de la renel nu cred ca mai intrebai atatea despre diferentiala!
                              dar daca mai stau sa ma gandesc ...................mai sti!!!!
                              te salut!

                              Comentariu

                              • RaduCA
                                Living Legend
                                • 09.oct.2005
                                • 6453

                                Postat în original de alex virtual
                                pai daca erai de la renel nu cred ca mai intrebai atatea despre diferentiala! dar daca mai stau sa ma gandesc ...................mai stii!!!!
                                Si eu ma gindesc uneori ca sint unii ("gigei" dupa cum le spune Dl. MaistruMax) (nu neaparat la RENEL) care in bransa lor stiu mai putine ca mine, un novice... Uneori, dar numai atunci cind vreau sa-mi creasca moralul!
                                De cînd fenicienii au inventat moneda, mulţumirile sînt de prisos... şi încă o veste tristă: ieftin, bun şi mult nu există.
                                În schimb, există Instalatorul de Iaşi.

                                Comentariu

                                Procesare...