Bancuri - de la lume adunate!

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • TDJ
    Living Legend
    • 10.apr.2006
    • 2347

    Doamne ce macabru...

    Comentariu

    • LucianDr.
      Membru Marcant
      • 06.feb.2006
      • 920

      Aha ca si acelea cu Isus.
      I'm working for a better live!

      Comentariu

      • RaduCA
        Living Legend
        • 09.oct.2005
        • 6359

        Postat în original de Traian Dajma
        Doamne, ce macabru...
        Faceti discriminare?
        De cînd fenicienii au inventat moneda, mulţumirile sînt de prisos... şi încă o veste tristă: ieftin, bun şi mult nu există.
        În schimb, există Instalatorul de Iaşi.

        Comentariu

        • TDJ
          Living Legend
          • 10.apr.2006
          • 2347

          Nu, cum v-ati gandit la asta?

          Comentariu

          • RaduCA
            Living Legend
            • 09.oct.2005
            • 6359

            Pai nu va place umorul... NEGRU.
            De cînd fenicienii au inventat moneda, mulţumirile sînt de prisos... şi încă o veste tristă: ieftin, bun şi mult nu există.
            În schimb, există Instalatorul de Iaşi.

            Comentariu

            • TDJ
              Living Legend
              • 10.apr.2006
              • 2347

              Ha, buna.

              Comentariu

              • pitonul
                Membru Marcant
                • 28.nov.2006
                • 828

                Postat în original de raduca
                Pai nu va place umorul... NEGRU.
                Un orb intra intr-un bar si dandu-se aproape de bar atinge un tip ce statea si el la bar.
                -Scuzati !
                -Nu face nimic...
                -Dle , zice orbul in timp ce astepta bautura , vreti sa va spun un banc cu blonzi / blonde ?
                -Auzi nene , eu sunt blond , tipul ala de 150 de kile din spatele tau de sta la masa e campion de lupte si e tot blond , tipul din stanga ta are 100 de kg si e boxer si e tot blond , barmanul e tot blond , bodyguardul barului e tot blond... Tot mai vrei sa spui bancuri cu blonzi / blonde ?
                Dupa un timp de gandire , orbul zice :
                - Neah , m-am razgandit , mi-e greu sa explic poanta de 5 ori....
                Pitonul Constructor
                :\ An idea can change our World into Heaven or Hell , depend if it is used properly or not ! But ,without ideas we are already in house of the Death / P

                Comentariu

                • LucianDr.
                  Membru Marcant
                  • 06.feb.2006
                  • 920

                  La scoala, la ora de fizica, ii intreaba profesoara pe elevi de unde vine curentul.

                  Toata lumea ramane linistita, numai Bula cu mana pe sus. Profesoara il intreaba:

                  - Spune, Bula, stii de unde vine curentul?

                  - Da, din cocina.

                  - Cum asa, Bula, din cocina?

                  - Pai, de fiecare data cand ni se ia curentul, tata spune: "Iar ne-au oprit porcii aia curentul!"
                  I'm working for a better live!

                  Comentariu

                  • LucianDr.
                    Membru Marcant
                    • 06.feb.2006
                    • 920

                    Facerea de bine e....

                    O femeie alerga, dimineatza, in urma unui autobuz strigand "Oameni buni, opritzi, va rog, autobuzul, ca intarzii la lucru!".

                    Vadit impresionatzi, pasagerii il roaga pe shofer sa opreasca, pentru a urca shi femeia cu pricina.

                    Odata urcata, femeia ishi trage sufletul un moment - doua dupa care, cu voce tare - "BILETELE LA CONTROL, VA ROG!"
                    I'm working for a better live!

                    Comentariu

                    • pitonul
                      Membru Marcant
                      • 28.nov.2006
                      • 828

                      "Cica ursul , lupul si cu magarul aveau intalnire fiecare cu o fatuca de specia lui. Din intamplare se intalnesc ferchezuitzi pe langa un club din padure...
                      Se saluta ei si din vorba in vorba se lauda ca au fiecare intalnire care mai de care mai incitanta si cu cea mai tare dintre fete. Ca sa treaca vremea intra in club sa mai stea de vorba...pana la orele de intalnirii...
                      Se duce lupul spre bar , se apropie si ceilaltzi , iar lupul cere la barman :
                      - 100 de votca , apoi catre amici - inainte de intalnire...e buna , am o lupoaica tare la intalnire...
                      Atunci ursul , sa nu se lase mai prejos zise si el :
                      - 200 de votca , am o ursoaica focoasa la intalnire ! Focoasa rau !
                      Magarul , se dadu nitzel mai aproape de bar si zise si el :
                      - 50 de votca
                      Lupul si cu ursul se uita la el si se pun pe ras...
                      -Numai 50 mai magarule ?! ha , ha , ha ...
                      Dar magarul netulburat :
                      - Mai baietzi , eu scula am , beau asa numai sa-mi sclipeasca ochii...!"
                      Pitonul Constructor
                      :\ An idea can change our World into Heaven or Hell , depend if it is used properly or not ! But ,without ideas we are already in house of the Death / P

                      Comentariu

                      • RaduCA
                        Living Legend
                        • 09.oct.2005
                        • 6359

                        Si daca tot e o seara cu fotbal, sa va spun un banc cu iz de fotbal:

                        Trei prieteni se duc la o bere care dureaza pina dupa miezul noptii. Localul se inchide si cei trei ajung in strada. Bine chercheliti, hotarasc sa mai bea cite o bere, dar unde? ca localurile erau deja inchise.
                        Unul dintre ei spune:
                        - Mergem la mine, e acasa doar mama, o sa fie ok.
                        Ajung ei acasa la el, suna la usa, iese mama lui si incepe sa-l
                        - La ora asta? Si mai vii si cu betivanii astia dupa tine! Pleaca, sa nu te vad in casa mea!
                        La asa o primire, cei trei prieteni o zbughesc pe scari si ajung din nou in strada. Cel de-al doilea spune:
                        - Mergem la mine, e acasa doar sotia, o sa fie ok.
                        Cind ajung acasa la el, istoria se repeta:
                        - Betivanule! Sa nu te mai vad, nici pe tine, nici pe acolitii tai! Dispari din fata mea!
                        Din nou, cei trei ajung in strada. Cel de-al treilea spune:
                        - Ei, gata! Mergem la mine, e acasa doar soacra-mea, o sa fie ok.
                        Ceilalti doi sar cu gura:
                        - Cum mai, ai innebunit? Pe noi ne-a dat afara mama si sotia si tu vrei sa mergem la tine unde e soacra-ta?
                        El le raspunde:
                        - Stati mai linistiti! Stiti ca eu am fost la viata mea arbitru de fotbal, nu?
                        - Da, si?
                        - Stiti ca soacra-mea a avut un motan negru in apartament, nu?
                        - Da, si?
                        - Intr-o zi am venit acasa si am gasit un caca pe covorul din hol. Am scos cartonasul galben si i l-am aratat.
                        - Da, si?
                        - Peste o saptamina, din nou gasesc un caca pe covor. Scot cartonasul galben, il arat si, bineinteles, la doua cartonase galbene urmeaza cel rosu.
                        - Da, si?
                        - Iau motanul din bratele soacra-mii si-l arunc pe geam de la etajul 10.
                        - Si ce legatura are asta cu soacra-ta si cu vizita noastra acasa la tine?
                        - Pai soacra-mea are deja un cartonas galben!
                        De cînd fenicienii au inventat moneda, mulţumirile sînt de prisos... şi încă o veste tristă: ieftin, bun şi mult nu există.
                        În schimb, există Instalatorul de Iaşi.

                        Comentariu

                        • RaduCA
                          Living Legend
                          • 09.oct.2005
                          • 6359

                          Se intilnesc doi amici. Unul din ei spune:
                          - Stii, mi-am luat doua animale de companie!
                          - Da? de care?
                          - O pereche de dihori!
                          - Si unde stau pe timpul noptii?
                          - In pat, la picioarele mele.
                          - Si nu put?
                          - Ei, normal ca put, dar s-au obisnuit saracii de ei...
                          De cînd fenicienii au inventat moneda, mulţumirile sînt de prisos... şi încă o veste tristă: ieftin, bun şi mult nu există.
                          În schimb, există Instalatorul de Iaşi.

                          Comentariu

                          • TDJ
                            Living Legend
                            • 10.apr.2006
                            • 2347

                            Raduca... faza cu dihorii...
                            Fiind din Craiova, nu ma pot abtine sa savurez urmatorul banc.
                            Un dinamovist merge impreuna cu cainele sau intr-un bar pentru a vedea un meci de campionat al favoritilor. La fiecare gol al ros-albilor, patrupedul schelalaia de mama focului, se ridica in doua labe si topaia, dadea din coada, sarea bucuros pe masa, facea tumbe.
                            Uimit nevoie mare, barmanul ii zice stapanului: "Dom'le, incredibil ce caine ai! N-am mai vazut asa ceva! Dar, spune-mi si mie, daca se bucura la modul asta la un meci de campionat, cum se manifesta in Liga Campionilor?".
                            Replica omului: "Nu stiu, ca il am doar de 15 ani!".

                            Comentariu

                            • alex virtual
                              Living Legend
                              • 19.mai.2007
                              • 1360

                              Postat în original de Traian Dajma
                              Raduca... faza cu dihorii...
                              Fiind din Craiova, nu ma pot abtine sa savurez urmatorul banc.
                              Un dinamovist merge impreuna cu cainele sau intr-un bar pentru a vedea un meci de campionat al favoritilor. La fiecare gol al ros-albilor, patrupedul schelalaia de mama focului, se ridica in doua labe si topaia, dadea din coada, sarea bucuros pe masa, facea tumbe.
                              Uimit nevoie mare, barmanul ii zice stapanului: "Dom'le, incredibil ce caine ai! N-am mai vazut asa ceva! Dar, spune-mi si mie, daca se bucura la modul asta la un meci de campionat, cum se manifesta in Liga Campionilor?".
                              Replica omului: "Nu stiu, ca il am doar de 15 ani!".
                              cel mai tare banc pe care l-am auzit vreodata!

                              Comentariu

                              • RaduCA
                                Living Legend
                                • 09.oct.2005
                                • 6359

                                Postat în original de Traian Dajma
                                [...] "Nu stiu, ca il am doar de 15 ani!"

                                Sper ca a dat ciinele la monta, ca macar "nepotii patrupezi" sa prinda Liga Campionilor!
                                De cînd fenicienii au inventat moneda, mulţumirile sînt de prisos... şi încă o veste tristă: ieftin, bun şi mult nu există.
                                În schimb, există Instalatorul de Iaşi.

                                Comentariu

                                Procesare...