Bancuri - de la lume adunate!

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi
  • RaduCA
    Living Legend
    • 09.oct.2005
    • 6453

    Postat în original de Traian Dajma
    [...] "Nu stiu, ca il am doar de 15 ani!"

    Sper ca a dat ciinele la monta, ca macar "nepotii patrupezi" sa prinda Liga Campionilor!
    De cînd fenicienii au inventat moneda, mulţumirile sînt de prisos... şi încă o veste tristă: ieftin, bun şi mult nu există.
    În schimb, există Instalatorul de Iaşi.

    Comentariu

    • aless
      Membru
      • 20.iun.2005
      • 270

      Un tanar marinar se imbarca prima data pe un petrolier. Dupa o saptamana pe vas intreaba un coleg:
      -Fratioare, pe vasul asta nu avem si femei ?
      -Nu, echipajul este format numai din barbati.
      -Bine si daca avem neaparata nevoie de o femeie ?
      -Avem un bucatar la care mai apelam din cand in cand.
      Tanarul se stramba si o lasa balta. Revine insa dupa cateva zile:
      -Frate, spune-mi si mie cum pot sa rezolv si eu treaba cu bucatarul ?
      -Se rezolva, dar te va costa.
      -Cat ?
      -Cam 400 $.
      -Bine, dar de ce asa de mult ?
      -Pentru ca o suta trebuie sa o dai capitanului ca nu este de acord cu treburile astea, o suta trebuie sa o dai secundului ca nici el nu e de acord cu asta si cate o suta trebuie sa o dai la doi mateloti ca nici bucatarul nu este de acord cu treaba asta !

      Comentariu

      • Maestrul Max
        Living Legend
        • 28.iul.2006
        • 6878

        Cu stima.

        Comentariu

        • pitonul
          Living Legend
          • 28.nov.2006
          • 1014

          Un sofer ce isi oprise Cayenne-ul pe dreapta drumului , da sa coboare din masina , dar nici nu apuca sa deschida bine usa si deodata o masina vine in viteza din spate si poc trosc ii zboara usa de tot.
          Un politzist ajunge la locul accidentului si se apropie de sofer , dar acesta nu contenea cu lamentarile :
          - CE MAAA FAAC , ce ma fac , mi-a distrus bunatate de Cayenne , NOUU NOUUTZ !! CEE MAA FAAAC , masina mea ultimul racnet , masina mea LOVITAAA !!??? Domnule politzist , masina mea ! UITATI-VA !!...uITATI-VA !
          Politistul se uita shocat la sofer si dupa cateva secunde bune ramane cu ochii holbatzi , apoi se reculege si zice rastit :
          - LINISTE , TACETI ! MA UIMITZI CU LAMENTARILE ASTEA PUERILE SI INCREDIBILE !!!!
          Va facetzi atatea griji de pentru masina , ca nici n-ati observat ca v-a smuls bratzul stang din UMAR !!!! INCREDIBIL DOMLE , INCREDIBIL !!!
          - AOLEEEUUU , aoleeeuuu , zice soferul , CEASUL MEU ROLEEEXX , ROLEXUL MEEUU !!!?????
          Pitonul Constructor
          :\ An idea can change our World into Heaven or Hell , depend if it is used properly or not ! But ,without ideas we are already in house of the Death / P

          Comentariu

          • RaduCA
            Living Legend
            • 09.oct.2005
            • 6453

            @ pitonul:
            De cînd fenicienii au inventat moneda, mulţumirile sînt de prisos... şi încă o veste tristă: ieftin, bun şi mult nu există.
            În schimb, există Instalatorul de Iaşi.

            Comentariu

            • aless
              Membru
              • 20.iun.2005
              • 270

              Cinci canibali se angajeaza pe post de ingineri la o mare companie. La "ceremonia" de primire, directorul general le tine un discurs:
              - Acum, ca sunteti parte din echipa noastra, ne asteptam sa va integrati cat mai repede. Aici se pot catiga bani buni si ai parte de tot confortul la locul de munca. Asa ca va rog sa nu va deranjati colegii.
              Dupa o luna, ii directorul convoaca din nou pe cei cinci:
              - Sunt foarte multumit de voi, lucrati mult si foarte eficient. O sa propun mariri de salariu consiliului de administratie. Totusi, am o intrebare: Acum doua zile a disparut o femeie de serviciu. Stiti ceva despre chestia asta?
              Canibalii neaga vehement orice legatura cu evenimentul. Dupa plecarea directorului, seful grupului de canibali incepe sa urle:
              - Care idiot a mancat femeia de serviciu?
              O mana se ridica sovaielnica din grup. Seful continua:
              - Cretinule! De patru saptamani mancam sefi de echipe, project manageri si sefi de departamente si nu s-a sesizat nimeni si tu ca idiotul te trezesti sa mananci femeia de serviciu?


              Intr-o dimineata de iarna, sotul si sotia ascultau la radio in timpul micului dejun.
              - Astazi o sa fie 8-10cm de zapada. Va rugam sa parcati masinile pe partea de strada cu casele numerotate cu numere pare, pentru ca sa se poata trece cu plugurile de zapada.
              Sotia se duce repede si muta masina. O saptamana mai tarziu, dimineata, mic dejun, radio:
              - Astazi o sa fie 10-12cm de zapada. Va rugam sa parcati masinile pe partea de strada cu casele
              numerotate cu numere impare, pentru ca sa se poata trece cu plugurile de zapada.
              Sotia iar se duce si muta masina pe partea respectiva.
              O saptamana mai tarziu:
              - Astazi o sa fie 12-14cm de zapada. Va rugam sa parcati... --- Si se intrerupe curentul.
              Sotia suparata si ingrijorata intreaba:
              - Dragul meu, nu stiu ce sa fac. Pe ce parte a strazii trebuie sa parchez masina?
              Sotul cu o voce calda si intelegatoare, cum o au toti barbatii ce sunt insurati cu blonde, spune:
              - De ce nu lasi masina in garaj de data asta?

              Comentariu

              • alex virtual
                Living Legend
                • 19.mai.2007
                • 1440

                @aless [/img][/code]

                Comentariu

                • RaduCA
                  Living Legend
                  • 09.oct.2005
                  • 6453

                  Un cioban, pe marginea drumului de munte, priveste masinile care coboara muntele.
                  Apare un Mercedes, ia curba cu viteza, derapeaza, iese in decor si se rastoarna. Iese un neamt din masina, se scutura si zice:
                  - Eh, s-a dus munca mea de o luna!
                  Ceva mai tirziu apare un Bugatti, ia curba cu viteza, derapeaza, iese in decor si se rastoarna. Iese un italian din masina, se scutura si zice:
                  - Eh, s-a dus munca mea de un an!
                  Mai trece ceva timp, apare o Dacia, ia curba cu viteza, derapeaza, iese in decor si se rastoarna. Iese un roman din masina, se scutura si urla:
                  - Vai de mine si de mineeeeeee, s-a dus munca mea de o viata! Ce ma fac?
                  La care ciobanul nostru il intreaba:
                  - Mai frate, da' tu de ce ti-ai luat masina asa de scumpa?!?
                  De cînd fenicienii au inventat moneda, mulţumirile sînt de prisos... şi încă o veste tristă: ieftin, bun şi mult nu există.
                  În schimb, există Instalatorul de Iaşi.

                  Comentariu

                  • alex virtual
                    Living Legend
                    • 19.mai.2007
                    • 1440

                    @raduca

                    Comentariu

                    • LucianDr.
                      Living Legend
                      • 06.feb.2006
                      • 1142

                      Americanii fura planurile unui avion rusesc. Aduna o echipa americana sa il reconstruiasca dupa planuri. Lucreaza astia ce lucreaza, sudeaza, lipesc din greu si in final le iese un tractor.

                      Conducerea e nemultumita si aduna o echipa de japonezi. Lucreaza si astia din greu, sudeaza, lipesc, asambleaza si dupa sfortari supraomenesti le iese un tractor.

                      Conducerea e disperata si aduna o echipa de romani. Intra romanii in treaba, sudeaza, lipesc, asambleaza si in final, le iese un avion.

                      Conducerea: Incredibil! Sintem impresionati de munca voastra, celorlalte echipa le-au iesit tractoare. Voi cum ati facut?

                      Romanii: Si noua tot tractor ne'a iesit, da' l-am luat la pila.
                      I'm working for a better live!

                      Comentariu

                      • RaduCA
                        Living Legend
                        • 09.oct.2005
                        • 6453

                        In anii '80, Ceausescu se tot ruga de americani sa ne dea si noua tehnologia bombei atomice. Dupa indelungi tratative, americanii cedeaza si spun ca sint de acord, cu o singura conditie: sa le dam si noi lor ceva la schimb, cu aceeasi putere de distrugere. Cad romanii pe ginduri, gindesc ei ce gindesc, dupa care le spun americanilor ca au gasit rezolvarea. Surprinsi, americanii intreaba ce vor primi in schimb, iar romanii le raspund: un inginer stagiar!
                        De cînd fenicienii au inventat moneda, mulţumirile sînt de prisos... şi încă o veste tristă: ieftin, bun şi mult nu există.
                        În schimb, există Instalatorul de Iaşi.

                        Comentariu

                        • pitonul
                          Living Legend
                          • 28.nov.2006
                          • 1014

                          Iepurele statea langa intrarea vizuinii lui cu un laptop pe genunchi si tasta de zor... Trece vulpea pe acolo , il vede si ii zice:
                          - Ce faci mai iepure cu laptopul ala ?
                          - Ce sa fac , imi scriu si eu lucrarea de diploma...
                          - Ha, ha , da maaa ? Si despre ce ai de scris mah iepure ?!
                          -Pai , scriu despre "Probabilitatea ca un iepure sa manance o vulpe " !
                          -Maaaa , tu vorbesti serios , ca te jumulesc acu' pe loc !!!???
                          -Serios vorbesc , daca nu ma crezi hai cu mine in vizuina !
                          Intra vulpea si se aud niste zgomote scurte si apoi liniste , dupa care iese iepurele si-si aranjeaza blanitza , isi pieptena urechile isi linge labutzele se aseaza si cu laptopul pe genunchi , se apuca iar de scris....
                          Pe acolo trece lupul.
                          -Ce faci , mah iepure cu laptopul ala pe genunchi ?!
                          -Ce sa fac , sunt ocupat sa-mi scriu lucrarea de diploma.
                          - Aiii maah nu ma inebuni , ai lucrare de diploma ?? Si despre ce subiect ma iepure ?
                          - Pai scriu despre tema "Probabilitatea ca un iepure sa manance un lup "
                          - Ce-ai zis maaah ? Ai noroc , am mancat deunazi , dar ai grija ce vorbesti ca s-ar putea sa imi vina foame !!
                          -Nu ma crezi nene lupule ? Hai cu mine in vizuina sa-ti arat !
                          Intra si lupul , iar se aud iar niste zgomote de lupta , apoi ca mai inainte iepurele se linge se spala si iar se aseaza pe scris...
                          Nu trece mult si pe cararea de langa vizuina iepurelui isi face aparitzia si Mos Martin...
                          -Ce faci maaah iepure , ai laptop ??!! Ce faci maah cu laptopul ala ?
                          -Ia , scriu si eu o lucrare de diploma nene ursule !
                          -Lucrare de diploma , tu ? Haahh , hai ca n-am mai auzit ! Si despre ce e mai iepurila , Hmm , hmm , mor mor ? Zi repede !
                          -Ce sa fie nene ursule n-o sa ma crezi , dar scriu despre "Probabilitatea ca un iepure sa manance un urs " !
                          - Ceee maaah ??? Baaaa iepure , tzie tzi s-a urat cu viatza , maaah ? Normal ca nu te cred , dar vezi ca ma superi si s-ar putea sa te mananc !!
                          - Nu ma crezi ? Hai intra cu mine in vizuina si vezi ! Zise iepurele , apoi tzusti in vizuina. Ursul nu ezita si intra dupa el.
                          Se aud zgomote de lupta si apoi iese iepurele ca de obicei , se scutura, se scarpina , se spala pe ochi si se piaptana pe urechi si iar se aseaza pe scris...
                          Dupa un timp de scris se opreste si incepe sa se gandeasca... Mai , sa fie am o nelamurire , zice el si lasa laptopul de o parte si intra in vizuina.
                          Trece de un picior de os de vulpe , trece de un picior de os de lup si de o laba de urs si se apropie si-si drege glasul zicand:
                          -Mgmmm mmmgg ! Scuza-ma Nene Leule , am o nelamurire la lucrare !!
                          -Da maah , zi ce e ?



                          Morala : Nu conteaza ce tema ai la lucrarea de diploma , conteaza pe cine ai indrumator !
                          Pitonul Constructor
                          :\ An idea can change our World into Heaven or Hell , depend if it is used properly or not ! But ,without ideas we are already in house of the Death / P

                          Comentariu

                          • aless
                            Membru
                            • 20.iun.2005
                            • 270

                            Doi manelisti stateau de vorba:
                            -Auzi ma, da' ce e ala sah?
                            -Ba, sahul e piesele alea care le bagam noi in punga, cand jucam table!

                            Comentariu

                            • pitonul
                              Living Legend
                              • 28.nov.2006
                              • 1014

                              Un baiat "brunet" de pe la noi , ajunsese si el in parlament.
                              Toate bune si frumoase , leafa buna , vizite de lucru , masini scumpe , etc...
                              E necesara o vizita de documentare peste hotare in tzara Gunga Gunga din Africa... Este trimis chiar el , avand in vedere apropierea de culoare.
                              Ajungand la destinatzie , se relaxeaza la un JUNGLE HOTEL langla jungla si singurul din tzara , apoi a doua zi se duce la masa festiva. Acolo , ramane mirat de podoabele bastinasilor si apoi nu se abtzine sa nu observe ce bine da culoarea aurului pe pielea lor neagra neagra...Invidios intreaba prin semne si cu ajutor de translator, pe Marele Sef de Trib :
                              - Spune-mi mancatzasi , cum de avetzi voi copchii cu pielea asha de neagra , ca uite ce bine da contrastu' cu auru' ? Contrast de contrast ! Uite la copchiii astia ai tai ce negrii si frumosi sunt. Ai mei nu sunt asha de negrii , cum faceti voi sa iasa asha negrii ?
                              - Bai delegatule , pai stai sa-ti spun. Da' nu te superi...!
                              -Zhai mancatzazi ! Nu sa supara mandea.
                              -Bai , uite ce , uite-te la mine , vino mai incoace la fereala zice el. Ia uita-te la pantalonii mei. Vezi ce am ?
                              - Vad mancatzazi esti dotat ca lumea ! Si ce , si noi !
                              - Bai la tine e tot asha de lunga ?
                              - Da mancatzasi si noi le avem la fel...
                              -Bai la voi, le avetzi tot asha de groase ?
                              - Mmmmghh , hmmmm... parca nu asha de groase , mancatzasi....
                              -Pai vezi mah , cum banuiam eu , intra lumina , de aia ai tai nu-s negrii complet...
                              Pitonul Constructor
                              :\ An idea can change our World into Heaven or Hell , depend if it is used properly or not ! But ,without ideas we are already in house of the Death / P

                              Comentariu

                              • pitonul
                                Living Legend
                                • 28.nov.2006
                                • 1014

                                Postat în original de antal
                                .................
                                Cind va fi prea tirziu , si atunci cind copii nostri vor vedea animalele numai pe Discovery ,.............
                                Un somer solid ca fizic , disperat ca nu-si mai gasea de lucru se angajeaza la o gradina zoologica. El accepta jobul. Acesta era mai neobisnuit si consta in a se imbraca intr-un costum de gorila - realizat profesionist parand foarte realist - si a sta intr-o cusca , astfel ca oamenii sa fie atrasi sa vina la zoo...
                                Stand el asa vreo cateva zile , lumea venea se zgaia la el si se stramba si se veseleau pe seama lui. El incepe sa se plictiseasca si sa scape de plicitseala se apuca sa faca niste sarituri spre grilaj sa sperie lumea , sa se catzere pe niste suportzi de lemn si pe plasa de la cusca....
                                Lumea se mira , el se bucura si sarea din ce in ce mai tare...
                                Cand un baietzel striga la o mamica sexy " sa vina , sa vina ! - sa vada cum se urca maimutza pe gard " , el incepu sa faca spectacol, cu gandul sa impresioneze mamica...
                                Deodata plasa se desprinse si el cazu intr-o cusca vecina drept in mijloc. Se ridica nitzel lovit , dar cand vru sa se intoarca sa incerce sa urce inapoi , vazu un leu culcat langa gardul cu pricina blocand trecerea , leul se ridica spre el , iar un raget al acestuia il facu sa inghetze !...
                                De frica , incepu sa strige disperat : AJUTOR ! AJUTOR ! si sa se lase in jos , sa se ghemuiasca...
                                Atunci leul se arunca inspre el si il dobora la pamant , ii puse o laba pe piept si apropiind gura deschisa cu niste coltzi imensi de fatza lui , slobozi in timp ce ragea :
                                - Taci dracului din gura, ca ne pierdem slujba amandoi !! Hai lupta-te nitzel cu mine si fugi inapoi , tantalaule !
                                Pitonul Constructor
                                :\ An idea can change our World into Heaven or Hell , depend if it is used properly or not ! But ,without ideas we are already in house of the Death / P

                                Comentariu

                                Procesare...