Bancuri - de la lume adunate!

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • georgel
    Membru
    • 12.sep.2009
    • 280

    Răspuns la: Bancuri - de la lume adunate!

    Maria si Ion la tara, se întorc ei de la joc si în drum spre casa, Ion o pupa dulce pe Maria direct pe bot.
    Maria îi raspunde cu un sarut la fel de dulce. Vazând asta, Ion, tupeist din fire da sa-i bage mâna pe sub camesa.
    Maria sare ca arsa si o tuleste spre casa. Cum ajunge acasa, scrie în jurnal:

    “Cele mai bune prietene îmi sunt picioarele…”
    A doua seara, la fel: el o pupa, ea îl pupa, el da sa-i bage mâna pe sub camesa, asta pleaca si scrie în jurnal:
    “Cele mai bune prietene îmi sunt picioarele…”
    A treia seara Maria ajunge târziu, da’ târziu de tot acasa, si scrie în jurnal:
    “Chiar si cele mai bune prietene se despart odata si odata”…

    Comentariu

    • gmtiby
      Living Legend
      • 24.oct.2008
      • 1192

      Răspuns la: Bancuri - de la lume adunate!

      O nimfomana foarte bogata da un anunt la ziar: "Ofer un milion de euro celui care imi poate oferi 100 de orgasme intr-o noapte".
      A doua zi, se prezinta la ea un american:
      - Lady, eu sunt rau, dar rau de tot, si am venit sa iti indeplinesc dorinta!
      Inscrie americanul o data, de 10 ori, de 20 de ori... pana cand nu mai poate.
      Dupa el vine un rus:
      - Cucoana, fii pregatita de ce e mai rau! Si incepe rusul: o data, de 10 ori, de 20, de 30... de 70 de ori si renunta si el.
      Intr-un tirziu, la usa nimfomanei ajunge un ardelean:
      - Domnita draga, no, am venit si io sa te dezmierd nitel, da' am o problema: nu stiu defel a numara.
      - Pai, nu-ti face griji, ca, la fiecare orgasm, tragem o linie cu creta pe podea.
      - No bine dara...
      Si incepe ardeleanul: de 10 ori.... de 30... de 70... de 90 de ori...
      Cand vede asa, nimfomana se sperie si isi spune in gand: "Mai, dar cum sa-i dau eu nespalatului astuia un milion de euro? Si incepe sa triseze: 91, 91, 93, 93, 93, 93...
      - Dar bine, domnita, dara n-o mai fost 93 o data?
      - Nu, ma tarane.
      - Stii ce zic io, domnita draga. Dupa cum vezi ne-am incurcat. Asa ca hai sa stergem totul si s-o luam de la capat!

      Comentariu

      • iahim_namor
        Membru
        • 02.mar.2015
        • 199

        Răspuns la: Bancuri - de la lume adunate!

        Fiul: - Tata, imi cumperi si mie un IPhone 6?
        Tatal: - Si care este cuvantul magic?
        Fiul: - Suzana.
        Tatal: - Cine e Suzana?
        Fiul: - Amanta ta.
        Tatal: - Si de care vrei, alb sau negru, nu vrei si o husa la el?

        Comentariu

        • coby
          Living Legend
          • 21.feb.2012
          • 6865

          Răspuns la: Bancuri - de la lume adunate!

          Nevasta îşi găseşte soţul în bucătărie, cu un plici de muşte în mână.
          - Ce fac, măi?
          - Omor muşte...
          - Şi ai omorât vreuna?
          - Trei masculi şi două femele!
          - Dar cum le recunoşti?
          - Masculii i-am omorât pe cutia de bere, iar femelele, pe telefon...
          Si din nimicuri poti face ceva bun .

          Comentariu

          • gmtiby
            Living Legend
            • 24.oct.2008
            • 1192

            Răspuns la: Bancuri - de la lume adunate!

            Un tanar se adreseaza tatalui prietenei sale, care era un pasionat al obiceiurilor orientale:
            - Domnule, am venit sa va cer mana fiicei dumneavoastra!
            - Tinere, ca sa pot sa-ti dau un raspuns, trebuie sa ma consult mai intai cu Marele Dragon, asa cum fac toti oamenii din Orient! - Sa stiti ca nu este nevoie, noi am primit deja acceptul sotiei dumneavoastra.

            Comentariu

            • gmtiby
              Living Legend
              • 24.oct.2008
              • 1192

              Răspuns la: Bancuri - de la lume adunate!

              Bunicule, desi ai 90 de ani toate femeile sunt innebunite dupa tine?
              - Asa este, raspunse el, lingandu-si spranceana stanga...

              Comentariu

              • gmtiby
                Living Legend
                • 24.oct.2008
                • 1192

                Răspuns la: Bancuri - de la lume adunate!

                Uşa se deschide brusc şi băiatul intră în casă:
                - Bună ziua, tată!
                Tatăl, fără să-şi ia ochii de la monitor:
                - Pe unde ai umblat?
                - Am fost în armată!

                Comentariu

                • georgel
                  Membru
                  • 12.sep.2009
                  • 280

                  Răspuns la: Bancuri - de la lume adunate!

                  Lectia de limba romana. Profesorul intreaba.
                  - Ion ce este dezamagirea?
                  - Dezamagirea e atunci cind mergi seara pe drum, ina fata ta merge o fata frumoasa, iar cind sa te apropii de ea, apare un autobuz si ea pleaca.
                  - Bine, bravo Ionele.
                  - Vasile ce este dezamagirea?
                  - Dezamagirea e atunci cind mergi seara pe drum, ina fata ta merge o un baiat frumos, iar cind sa te apropii de el, apare un autobuz si el pleaca.
                  - Hmmm...
                  - Bula ce este dezamagirea?
                  - Dezamagirea e atunci cind mergi seara pe drum, in urma ta merge Vasile, iar la orizont nu se vede nici un autobuz.

                  Comentariu

                  • gmtiby
                    Living Legend
                    • 24.oct.2008
                    • 1192

                    Răspuns la: Bancuri - de la lume adunate!

                    Sunt curajos: am vrut sa demonstrez ca pot sa-mi fac prieteni si fara ajutorul Facebook-ului, dar utilizand aceleasi metode!

                    In fiecare zi, cand merg pe strada le povestesc trecatorilor ce-am mai mancat, cum ma simt, ce-am facut noaptea trecuta, ce voi face in continuare; le dau poze cu familia si prietenii mei (mai ales de la petreceri si din excursiile in strainatate), cu cainele, cu gradina mea si cu plonjoanele in piscina.

                    Ii opresc si le arat pe telefon videoclipuri traznite. De asemenea, le ascult conversatiile si le spun multora ca-mi plac.

                    FUNCTIONEAZA, am deja prieteni care ma urmeaza pas cu pas: doi asistenti sociali, un politist si un psihiatru!

                    Comentariu

                    • gmtiby
                      Living Legend
                      • 24.oct.2008
                      • 1192

                      Răspuns la: Bancuri - de la lume adunate!

                      Un barbat se duce sa vada o vrajitoare careia ii spune:
                      - Poti sa ridici un blestem pe care un preot l-a aruncat asupra mea in urma cativa ani?
                      - Poate, sa vedem, raspunde vrajitoarea intrigata. Iti mai amintesti cuvintele exacte ale blestemului?
                      - Da, erau: "Va declar sot si sotie".


                      Un barbat merge intr-o zi in cimitir sa duca un buchet de flori la mormantul mamei sale decedate. La plecarea din cimitir, atentia ii este distrasa de un alt barbat inghenuncheat langa o cruce. Barbatul parea sa se roage cu fervoare si sa repete:
                      - De ce a trebui sa mori? De ce a trebuit sa mori?
                      Primul barbat se apropie de el si il abordeaza:
                      - Domnule, imi cer scuze, nu vreau sa va deranjez, insa demonstratia asta de durere este cu mult peste ce am vazut pana acum. Dupa cine suferiti atat de tare? Un copil? Un parinte, poate?
                      Barbatul indoliat isi ia un moment sa se adune si raspunde:
                      - Dupa primul sot al sotiei mele.

                      Comentariu

                      • gmtiby
                        Living Legend
                        • 24.oct.2008
                        • 1192

                        Răspuns la: Bancuri - de la lume adunate!

                        Sotia sta linistita intr-un fotoliu carpind un ciorap rupt. Sotul intra in camera, se uita la ce face si incepe sa o zgandareasca.

                        - Iubito, ai mai multa grja! Te rog, uita-te la ce faci! Chiar nu vrei sa te intepi in deget! De cate ori trebuie sa iti spun? Nu te uita in alta parte cand cosi! Asa, incet si constant, cusaturi frumoase si egale.

                        Sotia pune deoparte acul si ata, se uita la sot, trage aer in piept evident iritata si incepe sa tipe:

                        - Ce dracu ai patit? Ai innebunit? Ai idee de cate ori am cusut pana acum?!

                        - Exact punctul in care voiam sa ajung! tipa, la randul lui, sotul. Ai idee de cate ori am condus o masina pana acum?

                        Comentariu

                        • gmtiby
                          Living Legend
                          • 24.oct.2008
                          • 1192

                          Răspuns la: Bancuri - de la lume adunate!

                          Am auzit ca ti-a murit soacra... Ce a avut?
                          - Doua masini, o casa la munte si cateva bijuterii...
                          - Nu, intrebam de ce a murit?
                          - Pai a coborat in pivnita dupa cartofi si a cazut pe scari.
                          - Si voi ce ati facut?
                          - Fasole.

                          Comentariu

                          • gmtiby
                            Living Legend
                            • 24.oct.2008
                            • 1192

                            Răspuns la: Bancuri - de la lume adunate!

                            Doi ardeleni stateau de vorba:
                            -Ba, io nu mai pot! De cand cu emisiunile aste cu gatit, muierea mea o
                            luat-o razna! Ieri o facut ciorba de fasole cu smochine. Smochine, ba,
                            SMOCHINE!!!
                            - Mie-mi zici? A mea o pus piersici in tocanita de cartofi... cica sa-i
                            dea un fleivar modern...
                            - Mi-i si frica sa vin acasa, ca cine stie ce blastamatie pune pe masa.
                            O trebuit sa mananc mamaliga cu rodii... Cu rodii, ba, CU RODII !
                            - Io mananc pe ascuns, ca mi-i mila s-o jignesc... O facut sarmale umplute
                            cu creveti. Am asteptat sa adoarma ca sa manc un parizer cinstit...
                            - A mea i-o pus la prunc la scoala pita cu untura si cu rucola...
                            - Asta nu-i nimic: am tinut pomana dupa ma-sa si o facut coliva cu
                            mascarpone si sirop de artar... flambata!
                            - Ba.
                            - Da, ba.
                            - Atata am vorbit de mancare, ca amu mi s-o facut sete!
                            - Ie, si mie...
                            - No, hai sa merem la crasma, sa puscam niste shot-uri de Jagermeister!

                            Comentariu

                            • georgel
                              Membru
                              • 12.sep.2009
                              • 280

                              Răspuns la: Bancuri - de la lume adunate!

                              Intr-o zi, plimbându-se pe stradă, un important şef de partid politic a fost accidentat de un camion şi a murit.
                              Sufletul său s-a ridicat la cer (probabil dintr-o eroare)şi iată-l faţă în faţă cu Sfântu’ Petru...
                              - Bine ai venit în Rai! zice Sfântu’ Petru. Înainte de a intra, ar fi o problemă... Vezi tu, foarte rar un politician de talia ta ajunge aici şi nu prea ştim ce să facem cu tine... Dar, vom face aşa: vei petrece o zi în Iad, apoi una în Rai, şi-ţi vom permite să alegi locul unde să-ţi petreci eternitatea. Omul a fost condus la ascensor, care a tot coborat, pană în Iad. Uşile s-au deschis şi omul s-a trezit drept în mijlocul unui teren de golf, elegant şi verde. Ceva mai departe se vedea un club, iar in faţă, foştii colegi de partid şi parteneri de afaceri deja decedaţi, îmbrăcaţi în haine elegante şi foarte multumiţi. Au alergat să-l salute, l-au imbrăţişat şi au inceput să-şi amintească de timpurile bune, când se îmbogăţeau pe spinarea poporului... Au jucat cu mare plăcere o partidă de golf, apoi au cinat împreună la club, delectându-se cu manguste şi caviar,iar noaptea- în compania unor tinerele frumoase şi libertine... S-a întâlnit chiar cu Diavolul cel mare, care s-a dovedit a fi un tip simpatic, distractiv,care a spus glume şi a dansat. A fost atât de bine, că nici nu şi-a dat seama, când s-a făcut ora de plecare. Toţi l-au condus la ascensor... A tot urcat, până la poarta Paradisului unde Sfântu’ Petru îl aştepta:
                              - Acum e momentul să intri în Paradis!. Omul politic (fără scrup...e, bine-nţeles), a petrecut următoarele ore de pe un norişor pe altul, atingând harpa şi cântând. Cele 24 de ore au zburat, iar Sfântu’ Petru a venit:
                              - Ai petrecut o zi în Iad şi una în Rai, acum e momentul să alegi! Omul s-a gândit un moment, apoi a spus:
                              - Raiul este chiar frumos, dar cred că mai bine m-aş simţi în Iad. Sfântu’ Petru l-a însoţit la ascensor şi l-a coborât în infern... Când s-au deschis uşile, s-a trezit în mijlocul unui teren uscat, acoperit cu tot felul de mizerii. Şi-a văzut prietenii îmbrăcaţi în zdrenţe, scotocind prin gunoaie. Diavolul cel mare îl întâmpină şi-l bătu pe umăr...
                              - Nu înţeleg, bâigui politicianul, ieri am fost aici şi erau femei frumoase, teren de golf, am mâncat bunătăţi şi ne-am distrat de minune.... şi... şi... acum tot ce aveţi este un teren uscat, plin de porcării... şi prietenii mei par niste amărâţi...
                              Diavolul cel mare, zâmbi şi zise:
                              - IERI ERAM ÎN CAMPANIE ELECTORALĂ! AZI AI VOTAT !

                              Comentariu

                              • georgel
                                Membru
                                • 12.sep.2009
                                • 280

                                Răspuns la: Bancuri - de la lume adunate!

                                Un oltean se duce-n vizită la un prieten

                                Un oltean se duce-n vizită la un prieten din Moldova. Ies ei la o bere şi stînd la masă văd doi muncitori: unul săpa un şanţ cam de 40 cm lăţime şi 60 cm adîncime; la cîţiva metri în spatele lui, celălalt astupa groapa… Olteanul nu se poate abţine şi-i întreabă pe cei doi care-i treaba. Unul din ei răspunde:
                                – Dom’le, în mod normal. echipa noastră e formată din 3 oameni: unul sapă groapa, altul pune cablul, iar cel de-al treilea o astupă, numai că ăla de punea cablu’ este în concediu…

                                Comentariu

                                Procesare...