Bancuri - de la lume adunate!

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • LucianDr.
    Living Legend
    • 06.feb.2006
    • 1147

    #61
    Un tip isi pierde scula intr-un accident. Merge la doctor sa-i faca si
    lui ceva. Doctorul zice:"Stam cam prost cu donatorii acum asa ca nu am decit
    o trompa de la un pui de elefant."

    Zis si facut.
    Vine omul la control peste o luna.Totul era in regula, mai crescuse
    nitel,nevasta era multumita.La fel si in luna urmatoare. Vine omul in a treia
    luna la doctor necajit:"Domnu doctor am o mica problema.O crescut acuma
    de-o tirii dupa mine.Asta nu ar fi o problema da` cind merg prin piata fura mere de pe tarabe si mi le baga in fund.
    I'm working for a better live!

    Comentariu

    • Maestrul Max
      Living Legend
      • 28.iul.2006
      • 6889

      #62
      Domnule LucianDr.
      A-ti cerut aprobarea site-urilor sa dati copy-paste la glumele acestea.
      Vedeti ca exista legea copyright-ului.
      Cu stima.

      Comentariu

      • TDJ
        Living Legend
        • 10.apr.2006
        • 2398

        #63
        Se duce in derizoriu sectiunea aceasta a forumului... Este o sectiune care se preteaza mai bine discutiilor deschise si amiabile decat acapararii de catre un membru care o intoxica cu bancuri.
        Daca nu intrai tu MaistrulMax, nu ma batea gandul sa o vizitez.
        Ei, dar sa lasam trecutul mort si neingropat... De acum inainte sa atribuim Relaxarii ceea ce i se cuvine.

        Comentariu

        • LucianDr.
          Living Legend
          • 06.feb.2006
          • 1147

          #64
          Domnule Traian Dajma las-o mai cu mesaje private ca nu-si au rostul pana nu le public ca sa vada lumea ce fel de om de esti. Stai pe treaba ta si vezi-ti de tine si de viata ta nu te mai lua de altii ca nu ajungi nicaieri cu astea. Eu nu iti raspund prin mesaje private si asa te rog abtinete. Daca vrei sa sti cine sunt. Iti spun eu ca nu te intereseaza si te rog sa nu te intereseze. Sunt un om la locul lui ca oricare altul. Sunt destul de bogat ~1.000.000 de euro si sincer iti spun sunt cam putini pt mine si pentru ceea ce vreau sa fac. Si daca am bani tot ca si tine sau ca altii mananc tot cu o lingura si cu o furculita. Doar ca ma duc de 4-7 ori pe an in tari straine ca Thailanda, China, SUA, Canada, Egipt si in Europa. Te rog nu te mai uita la mesajele mele pentru ca ai chef numai de polemici si de mesaje private. Multumesc celor care m-au ajutat cu sfaturi pentru constructia pe care o fac. Am invatat destule si de aici si de pe santierul meu si astazi pot raspunde multora nu numai teoretic ca "unii" ci si din experienta proprie.
          Bafta la toata lumea si spor in constructii.
          I'm working for a better live!

          Comentariu

          • TDJ
            Living Legend
            • 10.apr.2006
            • 2398

            #65
            Am facut efortul sa-ti raspund pe celalalt topic.

            Comentariu

            • Mina
              Living Legend
              • 24.iun.2006
              • 1107

              #66
              Bush, Blair si Basescu ajung in iad.
              Fiecare are dreptul la convorbiri cu lumea reala contra-cost.
              La sfarsitul lunii vin facturile pentru fiecare:
              - Bush: convorbiri 30min catre SUA, cost factura 100$
              - Blair: convorbiri 45min catre UK, cost factura 180$
              - Basescu: convorbiri 300min catre Romania, cost factura 1$
              Revoltati primii doi cer socoteala administratorul iadului, raspunsul:
              - hell to hell se taxeaza local !

              Comentariu

              • pitonul
                Living Legend
                • 28.nov.2006
                • 1015

                #67
                " Erau trei vantori pe paturi in spital. Unul cu mana in ghips , altul cu mainile si piciorul in ghips si altul complet in ghips.
                Primul deschide vorba :
                -Voi ce ati patit ma , ca eu uite ce am patzit:
                Ma pregatesc de vanatoare , imi iau pusca , gloantele , tolba pun si o sticla de votca si plec. Pe drum beau votca , ajung la o scorbura si strig - Bau - si a iesit o vulpe , eu trag dar ea tot mi-a sfasiat mana...
                - Ma , zice al doilea , si eu la fel am luat pusca , gloantze , tolba dar doua sticle de votca. Am mers ,pe drum am baut prima sticla de votca , am ajuns la o scorbura si am strigat Bau - si a iesit o vulpe eu am tras dar ea tot mi-a sfasiat mana , am mai baut si a doua sticla de durere , am mai mers am mai gasit o scorbura , zic eu BAU BAU , iese un lup eu trag, dar el tot mi-a sfasit si mana cealalta si piciorul...
                - Eu, zice al treilea , tot ca voi am facut , am luat pusca , gloantze , tolba , dar am luat trei sticle de votca. Am baut pe prima , am dat de o scorbura si tot asa am zis Bau - o vulpe a iesit eu trag si o omor si o pun in tolba. Mai merg ce mai merg beau si sticla a doua , dau de o scorbura strig Bau Bau si iese un lup , eu trag si-l omor , il pun in tolba. Mai merg , mai merg si beau si a treia sticla...apoi dau de o pestera si strig Bau Bau Bau si nu iesea nimic , eu mai insist si iar strig Bau Bau Bau Bau Bau Bau !
                -Si , si ce a iesit ma de te-a ranit asa ?
                ...............
                - Trenul ma , trenul ! "
                Pitonul Constructor
                :\ An idea can change our World into Heaven or Hell , depend if it is used properly or not ! But ,without ideas we are already in house of the Death / P

                Comentariu

                • evisceratum
                  Membru Marcant
                  • 29.aug.2006
                  • 412

                  #68
                  bancuri cu copyright - hahahahahahahaha
                  E tare maestre, dar poate ca era un banc si nu m-am prins!

                  Comentariu

                  • pitonul
                    Living Legend
                    • 28.nov.2006
                    • 1015

                    #69
                    GHILIMELE

                    " XBXBXDKKD " = citat sau element literar ce nu apartine celui care editeaza ci altuia. Ceea ce nu am inventat , nu-mi apartine chiar daca am imbunatatit sau nu povestea...

                    Mai bine uite :
                    " Un baietzel al unui inginer citea o carte langa tatal sau.
                    - Tata , ce inseamna " pompa " ?
                    Atunci inginerul incepu sa-i explice principiul absorbtiei unui fluid intr-o incinta a unui corp metalic in care scade presiunea datorita unei piese ce provoaca aspiratie prin rotire sau prin efect de piston , fluidul e impins apoi spre o iesire din corpul pompei ce are legatura cu conducta de evacuare , ii facu o schitza si dupa ce ii explica o ora tipurile de pompe , il intreba :

                    - Dar de ce vrei sa stii ?
                    - Pai uite , in cartea de istorie scrie ca Cezar a intrat cu pompa in Roma...."
                    Pitonul Constructor
                    :\ An idea can change our World into Heaven or Hell , depend if it is used properly or not ! But ,without ideas we are already in house of the Death / P

                    Comentariu

                    • LucianDr.
                      Living Legend
                      • 06.feb.2006
                      • 1147

                      #70
                      Un vanator se intalneste cu un amic.
                      A: - Ce faci Gheorghe?
                      V: - Uite i-am cumparat la soacramea o pereche de cercei de aur ca e ziua ei.
                      A: - Ce frumos din partea ta..., dar cu pusca ce faci?
                      V: - Pai trebuie sa-i fac si gauri.

                      Banc povestit de Ioan Bocsa acum cativa ani la un bal vanatoresc. (Sa nu va mai legati de copyright).
                      I'm working for a better live!

                      Comentariu

                      • pitonul
                        Living Legend
                        • 28.nov.2006
                        • 1015

                        #71
                        voie buna

                        Fain , no !

                        Ui' altul:

                        "Un vanator intra intr-un magazin de vanatoare si pescuit si intreaba :
                        - Aveti costum de camuflaj ?
                        - Avem , dar nu-l gasim..."
                        Pitonul Constructor
                        :\ An idea can change our World into Heaven or Hell , depend if it is used properly or not ! But ,without ideas we are already in house of the Death / P

                        Comentariu

                        • TDJ
                          Living Legend
                          • 10.apr.2006
                          • 2398

                          #72
                          @pitonul

                          Comentariu

                          • pitonul
                            Living Legend
                            • 28.nov.2006
                            • 1015

                            #73
                            " Un vanator se intoarce acasa.
                            Nevasta-sa il intreaba :
                            - Ei , ce ai vanat ?
                            - Am vanat 99 de iepuri.
                            -De ce nu zici si tu rotund 100... ?
                            -Sa mint , pentru un iepure ??? "
                            Pitonul Constructor
                            :\ An idea can change our World into Heaven or Hell , depend if it is used properly or not ! But ,without ideas we are already in house of the Death / P

                            Comentariu

                            • LucianDr.
                              Living Legend
                              • 06.feb.2006
                              • 1147

                              #74
                              Maica stareta surprinde intr-o noapte un barbat care incerca sa sara gardul manastirii inapoi in strada.
                              - Ce-ai cautat aici, nenorocitule ?
                              - Am vrut sa fur mancare, dar m-au prins maicutele.
                              - Cand? In seara asta ?
                              - Nu, acum patru saptamani !
                              I'm working for a better live!

                              Comentariu

                              • LucianDr.
                                Living Legend
                                • 06.feb.2006
                                • 1147

                                #75
                                Doi preoti s-au decis sa mearga la mare in vacanta. De asemenea, au
                                hotarat sa faca din asta o adevarata vacanta si prin urmare au convenit sa nu
                                poarte nimic ce le-ar putea trada apartenenta la clasa clericilor......De indata ce au ajuns acolo, au intrat intr-un magazin si au cumparat niste camasi
                                ultra-colorate, pantaloni scurti, sandale si ochelari de soare. In dimineata urmatoare, s-au dus la plaja, imbracati in hainele lor turbate. Pe cand stateau tolaniti in sezlonguri, savurand fiecare bauturica, soarele si peisajul, o blonda mortala, topless si cu mini-bikini venea catre ei leganandu-si ametitor soldurile. Bietii preoti au ramas cu ochii holbati pe
                                "dotarile" incredibile ale femeii. Cand sa treaca pe langa ei, ea le-a zambit si le-a spus: - Buna dimineata, Parinte!
                                Apoi s-a indepartat. Cei doi au ramas blocati. Cum oare si-a putut da seama
                                blonda ca ei sunt preoti? A doua zi, s-au dus din nou la magazin si si-au
                                luat niste haine si mai socante decat cele din ziua precedenta. Atat de
                                tipatoare, incat le puteai auzi inainte de a le vedea. Si astfel, cei doi
                                s-au asezat iarasi pe plaja in sezlonguri, bucurandu-se de atmosfera de
                                vacanta. Dupa un timp, aceeasi blonda superba, topless, purtand un tanga
                                minuscul, se indreapta catre ei.
                                Din nou, le zambeste, le adreseaza cate un "buna dimineata, Parinte" si se
                                indeparteaza. Unul dintre preoti, nu mai poate suporta si striga: - Doar o
                                clipa, domnisoara. - Da, raspunde aceasta. - Uite, noi chiar suntem preoti,
                                si suntem fericiti cu asta, dar, pentru numele Domnului, spune-ne, cum ai
                                putut sti ca suntem preoti fiind imbracati asa? - Parinte raspunde ea, sunt
                                eu, maica Aglae!
                                I'm working for a better live!

                                Comentariu

                                Procesare...