Ce ati face daca luati marele premiu la 6\49 ?

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • alex virtual
    Living Legend
    • 19.mai.2007
    • 1441

    Ce ati face daca luati marele premiu la 6\49 ?

    nene' eu nu mi-am luat bilet saptamana trecuta la loto ca erau cozile(in unele locuri)chiar de ordinul sutelor de metri!
    cand vine vorba de bani...ce nu face romanul........mai ales la castigul pus in joc!!!
    deci sunteti fericitul castigator al marelui premiu la 6\49 ce faceti cu aceasta imensa suma?.................daca castiga unul din voi imi dati si mie 100 mil\lei vechi??sau nici pe forum nu mai intrati ......ca de ....... am bani trebuie sa ma gandesc ce fac cu ei!
    va salut!
  • dan_saila
    Incepator
    • 25.mar.2007
    • 74

    #2
    in treij' si ceva de primaveri nu am jucat decat de 2 ori la 6/49, si atunci din spirit de turma, fara scopuri, dar la auzul sumei reportate ma bate gandul sa ma bag si eu !
    Suna frumos , nu ?!?
    Daca as lua marele premiu : mi-as construi o casa independenta dpdv energetic, in mijlocul unui rau, intr-o zona retrasa, si dupa aia, calatorii in toata lumea, iarna la schi pe toate partiile lumii, patinaj pe cele mai vestite patinoare, vara rafting pe orice traseu, alpinism, drumetii pe tot globul, inot in toate bazinele olimpice din lume, participare la maraton si alte probe atletice, etc.etc.etc.etc.
    Am uitat ceva ? Nu mai stau sa ma gandesc ca nu imi mai ajung caracterele si depasesc nr de post-uri !

    Comentariu

    • VYS
      Living Legend
      • 19.aug.2005
      • 13007

      #3
      As cumpara o parte din Henkel Romania.
      VYS Blog DIY

      Comentariu

      • alex virtual
        Living Legend
        • 19.mai.2007
        • 1441

        #4
        vad ca aveti planuri mari !din partea mea mult succes tuturor colegilor din forum!
        da nu ati raspuns la intrebarea "imi dati si mie 100mil\lei vechi"?

        Comentariu

        • VYS
          Living Legend
          • 19.aug.2005
          • 13007

          #5
          Din castig ... cu mare placere.

          Pana atunci raman doar sperantele.
          VYS Blog DIY

          Comentariu

          • alex virtual
            Living Legend
            • 19.mai.2007
            • 1441

            #6
            pai din castig!asa de unde?
            te salut!

            Comentariu

            • Maestrul Max
              Living Legend
              • 28.iul.2006
              • 6886

              #7
              Da Alex insa te-ai gandit si la reversul medaliei ? Esti sigur ca poti rezista socului psihic provocat de castigarea unei sume mari. Uite foarte multi din marii castigatori de la loto nu au rezistat.
              Cu stima.

              Comentariu

              • VYS
                Living Legend
                • 19.aug.2005
                • 13007

                #8
                Ete na... testeaza-ma pe mine cu o suma din asta sa vezi ce rezistent sunt.... ce? doar nu o fi 380V .. ca pe cei 220V i-am terminat
                VYS Blog DIY

                Comentariu

                • alex virtual
                  Living Legend
                  • 19.mai.2007
                  • 1441

                  #9
                  da bine zici Viorele!!!!
                  va salut!

                  Comentariu

                  • alex virtual
                    Living Legend
                    • 19.mai.2007
                    • 1441

                    #10
                    Postat în original de MaistrulMax
                    castigarea unei sume mari.
                    pai eu tocmai de acea am spus sa imi dati si mie macar 100mil ,sa mai scad din suma,decat sa sa o ia razna psihic castigatorul ,mai imi da si mie sa faca o suma mai mica!
                    vedeti cat tin eu la voi!?!

                    Comentariu

                    • Maestrul Max
                      Living Legend
                      • 28.iul.2006
                      • 6886

                      #11
                      Postat în original de viorel.stanculescu
                      Ete na... testeaza-ma pe mine cu o suma din asta sa vezi ce rezistent sunt.... ce? doar nu o fi 380V .. ca pe cei 220V i-am terminat
                      Viorele statisticile nu mint.
                      Cu stima.

                      Comentariu

                      • VYS
                        Living Legend
                        • 19.aug.2005
                        • 13007

                        #12
                        Totusi.. astept sa ma testezi si apoi discutam si de statistica (cred ca i cumpar si pe astia ca prea spun prostii).
                        VYS Blog DIY

                        Comentariu

                        • dan_saila
                          Incepator
                          • 25.mar.2007
                          • 74

                          #13
                          Rezist sigur si la suma tripla, sa vaza lentila mea cashu' si dupa aia daca o iau razna am bani sa ma fac bine .

                          Comentariu

                          • LucianDr.
                            Living Legend
                            • 06.feb.2006
                            • 1147

                            #14
                            Postat în original de MaistrulMax
                            Da Alex insa te-ai gandit si la reversul medaliei ? Esti sigur ca poti rezista socului psihic provocat de castigarea unei sume mari. Uite foarte multi din marii castigatori de la loto nu au rezistat.
                            Cunosc si eu 2 persoane care au castigat marele premiu. Erau tot felul de povesti cu sinucideri. Nu stiu daca e adevarat. Unul dintre ei era pe vremea aceea acu 10-12 ani proprietar de hotel si restaurant in Sovata. Biletul castigator a fost unul cu 12 numere. A castigat ca a nimetit si cheia. Dupa vre-un an a prins si 5 numere. Celalalt un coleg de liceu de-al tatalui meu (prieteni buni) am simplu a castigat cu 6 numere tot acum vreo 10 ani. Era vorba pe vremea aceea de peste 1 milion de $(erau bani pe vremea aceea). Omul si-a ridicat o ditamai vila 7-900 mp locuibili si-a facut o firma de cherestea dar care nu merge prea bine. Mercedes C Class, iar azi circula cu o Astra noua. Banii s-au cam topit ba in afaceri proaste ba in concedii. Nu a cumparat nici un apartament atunci sau case, terenuri. A cumparat la copii ulterior cadou de nunta apartamente. Astazi copiii sunt in Spania cu acte in regula si lucreaza la patroni.
                            Eu daca as castiga mi-as lua un Tuareg (ca X5-ul nu imi place), noul C Classe la nevastamea. 1/2 din suma in terenuri pe care m-as apuca de ridicat case sau blocuri (ca sa am ocupatie), 1/8 din suma as baga la bursa ca se castiga bine si de acolo, restul concedii si trai bun, la banci si la asigurari nu le-as da nimic. Bani de imprumut nu as da decat la cei care m-au ajutat. O suma as dona-o unei manastiri din moldova si eventual poate as face si o casuta unor oameni care in urma unor inundatii au ramas fara casa.
                            I'm working for a better live!

                            Comentariu

                            • pitonul
                              Living Legend
                              • 28.nov.2006
                              • 1015

                              #15
                              Cica Shtrul se tot ruga la Domnul :

                              -Fa Doamne sa castig si eu la loto ! ; Macar odata potul cel mare...Te rog Doamne !

                              Iar se mai ruga si tot asa in fiecare Duminica si de sarbatori...

                              Intr-o Duminica se ruga cu aprindere si inchizand ochii se ruga , "Fa Doamne sa castig...Fa Doamne sa castig...!"

                              Deodata o voce cu ton exasperat se auzi in biserica:

                              - Mai Shtrul ma disperi mah , dar joaca maaah si tu macar odata un bilet !
                              Pitonul Constructor
                              :\ An idea can change our World into Heaven or Hell , depend if it is used properly or not ! But ,without ideas we are already in house of the Death / P

                              Comentariu

                              Procesare...