Motocoasa

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • Oiste ion
    Incepator
    • 23.mar.2010
    • 40

    #31
    Am nevoie de ajutor!

    Bună seara!
    Vă rog frumos, mă puteți ajuta cu ceva informații? Am o motocositoare primită de la cineva , care la rândul său a luat-o la mâna a doua... Prin atâtea mâini trecând, nu se mai cunosc datele de pe ea. Acum s-a defectat și nu pot cumpăra piese, pentru că nu știu elementele de bază... Tot ce se mai vede sunt frânturi.
    Nu am poză cu norocoasa, iar acum e demontată... Poate are cineva una asemănătoare, mă interesează pistonul.
    Fișiere Atașate

    Comentariu

    • dmih
      Membru Marcant
      • 05.feb.2007
      • 612

      #32
      Răspuns la: Motocoasa

      Sa fie cumva un Starke ST-MS43?

      Ia vezi, seamana cu asta:

      Comentariu

      • Oiste ion
        Incepator
        • 23.mar.2010
        • 40

        #33
        Răspuns la: Răspuns la: Motocoasa

        Mulțumesc mult!!! Exact așa arată! Am să caut pistonul, după modelul aflat. Mulțumesc încă odată!
        P. S. Știe cineva dacă este pe piața din România?

        Comentariu

        • Oiste ion
          Incepator
          • 23.mar.2010
          • 40

          #34
          Răspuns la: Motocoasa

          Mulțumesc încă odată pentru ajutorul primit. Îndrăznesc să vă cer iarăși ajutor. Nu am găsit piese dedicate modelului de motocositoare, așa că trebuie să iau altceva asemănător. E vorba de un piston cu următoarele dimensiuni: diametrul=40mm, înălțime totală=40mm, înălțime din centrul boltului =20mm; bolt- diametrul=10mm, lungime=33mm; segment (2) grosime 1,5mm. Vă rog să mă ajutați! Mulțumesc!

          Comentariu

          • Anna_Bond
            Incepator
            • 08.mar.2020
            • 3

            #35
            Buna ziua
            Pentru cei care vor citi aces topic in 2020 vreau sa recomand o motocoasa pe benzina pe care o folosesc eu!
            MOTOCOASA MOGILEV M5500, 7CP, 4 SISTEME DE TAIERE,
            Este o motocoasa echipata cu un motor de mare putere ce produce suficienta energie pentru a face fata celor mai exigente cerinte.

            Comentariu

            Procesare...