Curatitor sub presiune

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • cioko80
    Membru
    • 05.iun.2006
    • 232

    Curatitor sub presiune

    Pot achizitiona aces aparat la 219 euro...merita?
    Mai multe inf pe
    karcher.de/en-GB/Products/House__Garden/Outdoor/K5_High_pressure_washers/12743510.htm
    Fișiere Atașate
    Nu ce e scump e si bun!
  • ToolsMaster
    Membru
    • 11.iul.2007
    • 180

    #2
    Vrei sa o folosesti pentru o aplicatie anume sau o iei pentru ca o consideri o ocazie?

    Comentariu

    • cioko80
      Membru
      • 05.iun.2006
      • 232

      #3
      pentru uz privat, pentru a spala aleea casei, soclu, terasa, masina etc...
      Nu ce e scump e si bun!

      Comentariu

      • ToolsMaster
        Membru
        • 11.iul.2007
        • 180

        #4
        Toate astea mici nu prea fac treaba in cazul masinii...adica nu se compara cu unul de la o spalatorie auto. In rest nu stiu ce sa zic, insa eu pentru masina prefer sa merg la profesionisti.

        Comentariu

        • emil b
          Membru
          • 05.ian.2007
          • 113

          #5
          este foarte buna o unealta de genul acesta dacă stai la curte, iar maşina o speli mai bine cu mana ta decât "profesioniştii" de la spalatorii auto care de obicei se grăbesc să termine treaba si nu prea au soluţii de calitate.

          Comentariu

          • coby
            Living Legend
            • 21.feb.2012
            • 6865

            #6
            curatitor cu apa sub presiune

            urmeaza sa achizitionez un curatitor cu presiune cu apa si nu stiu la ce sa ma uit ca si fiabilitate : am gasit ceva model de la Lavor cu urmatoarele dotari :1300W ,2800rpm , 330L/h maxim ,presiune bar 100 , motor pentru grupul de pompare (cu pompă axială de mare presiune cu trei pistoane, cu capul pompei din noryl armat cu fibra de sticla anticalcar cu supapă by-pass încorporată); sistem de oprire automat A.S.S . Intrebare : este buna ? Nici n as vrea sa dau o "carutza" de bani tinand cont ca va fi utilizat casnic , ocazional .
            Eventual ceva sugestii la ce configuratie sa fie motorul / putere etc
            Si din nimicuri poti face ceva bun .

            Comentariu

            • IancuMIC
              Membru
              • 27.ian.2013
              • 276

              #7
              Răspuns la: Curatitor sub presiune

              Poate va intereseaza: pretul e mai mult decat bun.

              Comentariu

              • coby
                Living Legend
                • 21.feb.2012
                • 6865

                #8
                Răspuns la: Curatitor sub presiune

                Am tot cercetat "piata" de produse de us casnic , majoritatea acestora se "invart" pe la 300 lei , am gasit un black&decker cu carcasa motorului din metal - am inteles ca cele cu carcasa plastic , crapa destul de repede , are toate accesoriile necesare sa pot spala masina , geamurile casei - ca s multe si mari si ocazional sa "racoresc" trotuarele si vecinii care se vor uita curiosi ce fac eu in curte . Sper sa fie o alegere buna
                P.S. Kaercher au niste scoruri ca mi vine rau ... poate daca as avea spalatorie profesionista as cumpara de la ei ..
                Si din nimicuri poti face ceva bun .

                Comentariu

                • IancuMIC
                  Membru
                  • 27.ian.2013
                  • 276

                  #9
                  Răspuns la: Curatitor sub presiune

                  Oferta de care am pomenit e cam 150 lei, dacă nu mă înşel; Kaercher, ramâne kaercher.

                  Comentariu

                  • coby
                    Living Legend
                    • 21.feb.2012
                    • 6865

                    #10
                    Răspuns la: Curatitor sub presiune

                    nu contest ca firma kaercher e firma consacrata dar ceea ce spuneti dvs la 150 - 250 lei sant produsele lor cele mai slabe = presiune slaba , putere redusa , mici detalii care conteaza , multumesc oricum , insa m am decis la black&decker - ul respectiv citind si parerile consumatorilor despre toate modelele "de baza " de la fiecare firma si comparativ pret/ date tehnice si accesorii . Ca o deosebire destul de importanta duza din varful de lance la modelul din oferta Kaercher e din plastic pe cand la black&decker e metalica , rezulta rezistenta mai mare in timp , la fel si carcasa mororului la oferta "de baza " a kaercher e plastic pe cand la B&D e metalica ; accesorile la kaercher la oferta nu sant incluse ... la B&D da ...is chestii marunte dar importante o sa revin cu "impresii" dupa ce intru in posesie .
                    Si din nimicuri poti face ceva bun .

                    Comentariu

                    • coby
                      Living Legend
                      • 21.feb.2012
                      • 6865

                      #11
                      Răspuns la: Curatitor sub presiune

                      Azi am primit curatitorul cu presiune B&D si l am si testat , merge excelent , is multumit ca prima impresie , la 263 lei - sper sa tina o vesnicie
                      ceva poze :
                      Fișiere Atașate
                      Si din nimicuri poti face ceva bun .

                      Comentariu

                      • Mircea_G
                        Living Legend
                        • 14.ian.2007
                        • 12202

                        #12
                        Răspuns la: Curatitor sub presiune

                        1. Stie sa " ia " si detergent ?
                        2. Cam nasoala exchibitia cu legatul lui sus , este posibil ca stutul care iese din aparat , sa cedeze .
                        Instalatii verificari-revizii gaze

                        Comentariu

                        • coby
                          Living Legend
                          • 21.feb.2012
                          • 6865

                          #13
                          Răspuns la: Curatitor sub presiune

                          Are cap cu rezervor de detergent montabil .. atasezi prima data sistemul de "sapuneala " apoi detasezi si atasezi varful de lace sau dispozitivul cu bila rotativa ,
                          exchibitia sus a fost doar pt test , azi dimineata am primit aparatul si in "fuga " l am si probat , urmeaza sa trag conducta de apa si priza si sa le fac suporti fixi , astfel conectorii sa nu fie solicitati/ tensionati .
                          Si din nimicuri poti face ceva bun .

                          Comentariu

                          • coby
                            Living Legend
                            • 21.feb.2012
                            • 6865

                            #14
                            Răspuns la: Curatitor sub presiune

                            Am o intrebare referitoare la furtunele de presiune : am tot cautat furtun de presiune pt aer/apa mai lung ( al meu are doar 3 m ) am gasit mai multe tipuri dar la fiecare spune ca rezista la presiune 15 bari , acuma eu intreb , daca aparatul de curatirecu presiune are in descriere max 110bari este bun un asemenea furtun ? Am cautat furtun rezistent la 100 bari dar n am gasit , toate au in jur de 15-20 bari .
                            Si din nimicuri poti face ceva bun .

                            Comentariu

                            • gmtiby
                              Living Legend
                              • 24.oct.2008
                              • 1192

                              #15
                              Răspuns la: Curatitor sub presiune

                              Salut,
                              De unde ai luat aparatul ? Cum ti se pare ? Decat cu apa, curata mizeria de pe masina.... ma refer la primul strat de " noroi "....

                              Merci

                              Comentariu

                              Procesare...