Achizitionare masina de gaurit pentru uz casnic

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi

  • DYC
    a răspuns
    Bosch PBH 2000 SRE

    Pentru un pret mai mic acest model este perfect.
    Percutie pneumatica (deci este ciocan rotopercutor, perfect pentru beton), este usoara, mandrina sds si normala.

    bosch-do-it.com.au/boptocs2-au/Product.jsp?country=AU&lang=en&division=hw&ccat_id =95227&object_id=9597

    Lasă un comentariu:


  • DeCasa
    a răspuns
    Pentru ce vreti dvs. s-ar potrivi foarte bine scula „Uneo” de la Bosch. Face de toate, dar este mai scumpa.
    Cred ca a fost special gandita pentru uz casnic.
    bosch-do-it.com/productspecials/diy/uneo/au/en/

    Lasă un comentariu:


  • VYS
    a răspuns
    Corect, un rotopercutor chiar si mai ieftin pentru gauri grele in beton, decopertari etc. si una mica, pentru lemn si alte maruntisuri.

    Lasă un comentariu:


  • Helerea Nicolae
    a răspuns
    daca vreti sa gauriti cu succes in beton ar trebui sa cumparati ceea ce se numeste ciocan rotopercutor. costa 100 lei in plus dar gaureste in beton de citeva ori mai bine.

    Lasă un comentariu:


  • RadrianO
    a creat un topic Achizitionare masina de gaurit pentru uz casnic

    Achizitionare masina de gaurit pentru uz casnic

    Salut! Vreau sa achizitionez si eu o masina de gaurit, buna la casa omului, sa nu mai trebuiasca sa mai apelez prin vecini.
    Asadar vreau sa pot da gauri in principal in lemn si in perete (beton, gresie, faianta).
    Cineva mi-a spus ca ar trebui sa fie de minim 900W.
    Ce imi recomandati?
    Nu vreau ceva scump, ca nu sunt fonduri.
    Eu m-am gandit la Einhell BT-ID 1000E masina de gaurit cu percutie.

    Si ar mai fi si Skill 6280 - Masina de gaurit cu percutii, desi puterea este de 550W.

    Va rog sa ma sfatuiti si pe mine in privinta asta ca sunt un neinstruit in materie.
Procesare...