Urmareste-ne pe Facebook Conso ia credit

Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Scule Bosch

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Răspuns la: Scule Bosch

Postat în original de spik1 Vezi post
    Fein este destul de mult peste Bosch, dar asta nu a impiedicat sa dau peste un flex Fein, nou nout, ce avea bataie la axul suport...de abia il tineam in mana dupa ce am pus un disc abraziv!
    Oare si Fein sa faca ca altii, adica produse pt ei si altele pt piete modeste?
    Cele mai frumoase cabluri si tevi sunt cele care nu se vad

Comentariu

Nu stiu, la serviciu folosim trei flexuri Fein de cca. trei ani fara probleme.
      Acesta s-a nimerit naspa de nou si l-au inlocuit fara probleme.

Comentariu

Postat în original de spik1 Vezi post
        Nu stiu, la serviciu folosim trei flexuri Fein de cca. trei ani fara probleme.
        Acesta s-a nimerit naspa de nou si l-au inlocuit fara probleme.
        Inseamna ca e o exceptie. Daca folositi 3 buc. De 3 ani si nu au avut nici o problema, inseamna ca sunt bune. Daca erau Bosch, probabil erau ceva probleme.

Comentariu

Avem si Bosch cu turatie variabila, avem si Makita care au cea mai buna forma ca prindere cu mana! Bune si astea.
          Nu le folosim chiar zi de zi intens, dar cand avem de slefuit...chiar ies "draci" din ele!!!

Comentariu

Dummy, ai avut dreptate legat de coroanele dintate de la flexurile mai noi, e prima data cind mi-se rupe un dinte dinte la coroana. Sistemul de fabricatie din pudra metalica isi spune cuvintul, sunt clar mai slabe. Vad ca merge si asa, o sa vad de schimbat.

Comentariu

• Postat în original de Temelye Vezi post
              Răspuns la: Scule Bosch

Dummy, ai avut dreptate legat de coroanele dintate de la flexurile mai noi, e prima data cind mi-se rupe un dinte dinte la coroana. Sistemul de fabricatie din pudra metalica isi spune cuvintul, sunt clar mai slabe. Vad ca merge si asa, o sa vad de schimbat.
              Coroana si cu pinionul de angrenare sunt sau ar trebui sa fie cele mai rezistente piese din polizor , daca s-a rupt un dinte este clar o problema cu structura materialului folosit ... daca era fabricat prin strunjire era foarte putin probabil sa se rupa ... in cel mai rau caz se tocea prematur

Comentariu

Procesare...
              X
              sigla BRAT