Scule electricieni

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • komy
    a răspuns
    Pentru seritizat eu am un cleste de la Klauke de la 1 la 6, luat din Dedeman cu vreo 100 de lei. Pentru mufe UTP am cleste luat de pe la un magazin dedicat electronistilor aici local, pentru mufe de telefon si internet cu vreo 35-40 lei.

    Lasă un comentariu:


  • raducu_ilie
    a răspuns
    Pai in primul rand eu nu am intalnit unul care sa fie universal valabil la toate operatiile enuntate de dvs. Personal folosesc unul ptr pinii terminali de la 1 - 6 altul de la 6 la 35, apoi unul ptr papuci de la 1 la 10 si de la 10 la 25 si nu in ultimul rand cleste de sertizat mufe utp. Cu timpul mi-am facut un fel de valiza cu tot ce imi trebuie iar acum cateva spatamani mi-am luat si o mini-presa hidraulica portabila ptr papuci metalici pana la 50.

    Lasă un comentariu:


  • tesla
    a creat un topic Scule electricieni

    Scule electricieni

    Sunt electrician in devenire, si am achizitionat o parte din scule dar nu stiu ce fel de cleste de sertizat sa-mi cumpar, ma intereseaza pt papuci mufe utp chesti de genul acesta daca imi puteti recomanda vreun cleste de sertizat, daca ati lucrat cu asa ceva si sunteti multumit de el recomandatil si mie.
Procesare...