SCULE

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • VYS
    Living Legend
    • 19.aug.2005
    • 13007

    #91
    Depinde ce bormasina este pentru ca celelalte doua produse nu fac mai mult de 150 lei - asta luandu-le separat si nu neaparat aceeasi firma.
    VYS Blog DIY

    Comentariu

    • aiurel
      Membru
      • 05.ian.2005
      • 168

      #92
      Nu am oferta acum in fata. Cred ca e ceva la 500 W, dar nu sunt sigur.

      Ce poti cumpara cu cei 150 lei care ai zis ca fac celelalte 2 bucati?

      Comentariu

      • muale
        Membru
        • 06.ian.2006
        • 156

        #93
        Postat în original de aiurel
        In actuala oferta de la Praktiker sunt trecute 3 scule de la Skil - bormasina, pendular si flex - la pretul de 300 lei.
        Ma gandeam sa vorbesc cu "Barbosul" sa mi le aduca de Craciun.


        Merita acei bani?
        O sa fie folosite in casa nu pentru uz industrial.
        Ce accesorii ar trebui cumparate (disc, burghiu, etc) pentru "menajarea" acestor scule?
        am si eu setul ala,cumparat anul trecut;e si o surubelnita cadou parca.setul merita banii daca e folosit in treburi casnice. bormasina mi-a facut probleme dupa ce am folosit-o la amestecat niste adezivi pt polistiren dar a fost reparata in garantie (1 an extins la 2 pt uz gospodaresc,nu industrial) deci la 3 milioane 3 scule isi fac toti banii

        Comentariu

        • VYS
          Living Legend
          • 19.aug.2005
          • 13007

          #94
          Pai o bormasina din asta pentru amestecarea adezivului nu prea merge decat dac o chinui bine si prepari mai putin adeziv (~ 25% din sac). Se incinge de innebuneste.

          Le observ si eu in oferta - polizorul de 115 mm iar pendularul este de 400W.

          Pentru pendular puterea e cam micuta. Da o fuga in metro, selgro sau mai nou in Real (momentan este nebunie) si o sa gasesti ceva mai ieftine sculele.

          Eu am preferat un polizor Einhell de 125 - e undeva la 60 lei.
          Pendularul ar fi bun cu o putere mai mare - aici am riscat putin si am cumparat dela rusnaci unul de 800 W - dar aici nu ai garantie.
          VYS Blog DIY

          Comentariu

          Procesare...