Scule Stern

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi

  • spik1
    a răspuns
    Răspuns la: Scule Stern

    In privinta calitatii au lasat-o moale multi!

    Lasă un comentariu:


  • m1
    a răspuns
    Răspuns la: Scule Stern

    Si eu cautam acum un capsator si vad ca au si cei de la STERN , nu stiu ce sa aleg intre SKIL 8200 AA SI UN STERN ET616A , ca pret difera cu cateva zeci de lei noi . Am si eu o bormasina cu acumulator STERN pentru insurubat dar nu stiam eu la vremea aceea rolul ei , am incercat o si fortat o peste tot , a mers si in lemn excelent , am incercat o si in fier , nu prea putea ea in fier ptk se inmuia acumulatorul dar motorul n a murit niciodata e functionala si acum . Cei drept netrantita,nelasata aiurea in ploaie sau afara in soare . A fost luata din bazar, o am de peste 11 ani , de ce sa nu spun ca am prins incredere in marca asta , nu stiu insa daca s a pastrat acelasi nivel de calitate , dar de ce sa nu spun , buna , bine facuta , rezistenta . Acum ma gandesc sa merg tot pe STERN si la capsator ! Succes in alegeri tuturor !

    Lasă un comentariu:


  • willrock252000
    a răspuns
    Răspuns la: Scule Stern

    Motocoasa stern nu a folosit chiar nimeni?

    Lasă un comentariu:


  • daviok
    a răspuns
    Răspuns la: Scule Stern

    Multumesc pt. raspunsuri.
    De asta imi era frica, ca odata ajuns cu ea la garantie o sa ma trimita la plimbare.
    Am cumparat-o pt. a inlocui o bormasina Einhell cu acumulator. Puterea e suficienta pentru holzsuruburi, dibluri, gauri in BCA.
    Merge fara probleme fara a da vreun semn ca e fortata. Se incalzeste usor doar la o utilizare mai intensa. Singurul minus ar fi ca e cam zgomotoasa.
    Nu miroase a plastic incins sau vaselina. E un miros (nu foarte puternic) de motor ars si se simte doar cand este in functiune la paleta aia care sufla aerul afara (nu stiu cum se numeste).

    Lasă un comentariu:


  • todorovicim
    a răspuns
    Răspuns la: Scule Stern

    Buna.Eu am 2 masini de gaurit Stern->una de 600w si cealalta mai puternica de 1500w.Sincer pe cea de 600w nu am folosit-o la holtzsuruburi,nu sunt facute pt.asa ceva(am tot Stern o masina cu acu.de 16.5vcc).Pe"600w"am folosit doar in lucrari mai fine,inclusiv gauri pt.dibluri mai mici in perete sau beton.In schimb in lucrari de gaurire mari:lemn,fier,beton,etc folosesc pe"1500w".Un prieten a folosit f.mult la holtzsuruburi o Makita si nici 6 luni "s-a dus"masina de g..La folosire intensiva,este un miros de plastic de la vaselina angrenajului,dar difera de mirosul"de ars"al rotorului...

    Lasă un comentariu:


  • spik1
    a răspuns
    Răspuns la: Scule Stern

    Nu este normal ! Depinde de noroc, daca rezista sau nu. Fac pariu ca, odata ajuns la "garantie", vi se va spune ca este o scula hobby si nu trebuie folosita decat ca atare ! Cele bune !

    Lasă un comentariu:


  • daviok
    a răspuns
    Răspuns la: Scule Stern

    Salut!
    Am o nelamurire. Am cumparat o bormasina Stern HD10Z http://www.sternaustria.net/cumpara/...-hd10z-5066813 si cand este in functiune se simte un miros de ars din interior.
    Nu am folosit-o foarte mult, am dat cateva gauri in metal, am insurubat niste holzsuruburi, am tinut-o si cam 2 minute la turatie maxima.
    Nu iese fum, doar mirosul acela de ars. Asa facea de cand am cumparat-o.
    Este ceva normal? Sa ma duc cu ea la garantie?

    Multumesc.
    Ultima editare de daviok; 18.mar.2013, 21:47.

    Lasă un comentariu:


  • willrock252000
    a răspuns
    Răspuns la: Scule Stern

    buna seara,foloseste cineva motocoasa pe benzina stern?as dori sa stiu daca se merita cumparate,probleme specifice etc etc ...multumesc anticipat

    Lasă un comentariu:


  • pangarici
    a răspuns
    Răspuns la: Răspuns la: Scule Stern

    Postat în original de todorovicim
    "Foaie verde de dai nai ia nu da sa vezi ca ai..."
    Doamne, ca mare dreptate aveti...

    Lasă un comentariu:


  • todorovicim
    a răspuns
    Răspuns la: Scule Stern

    Postat în original de dani bota
    Chinezarii sau nu, sculele usureaza munca si in foarte mare parte conteaza si" cine si cum" le foloseste.
    Corect.Daca dau"din greseala mea"scula la un"neam o strica.Am patit-o de mai multe ori.E o vorba"omul sfinteste locul"si"Foaie verde de dai nai ia nu da sa vezi ca ai..."

    Lasă un comentariu:


  • dani bota
    a răspuns
    Răspuns la: Scule Stern

    Chinezarii sau nu, sculele usureaza munca si in foarte mare parte conteaza si" cine si cum" le foloseste.

    Lasă un comentariu:


  • todorovicim
    a răspuns
    Răspuns la: Scule Stern

    Postat în original de iongeorgescu
    Buna ziua. Sunt proaspat utilizator al site-ului. Vreau si eu niste pareri sincere despre DRUJBA STERN pe benzina, made in-Austria, despre care nu se face vorbire in nici un comentariu. As dori sa cumpar una pt. casa. Am vazut pe site o astfel de drujba la un pret ff bun (sub 400 lei). Am si posibilitatea sa o cumpar direct din Austria, ca cele comercializate in RO se fac la Afumati. Multumesc
    Salut.Eu am "drujba"Stern de 4 ani.O folosesc la diverse lucrari din curte si gradina.De doua ori sau trei ori o mai folosesc cu sccces la taierea unor "butuci" de lemn(noi le spunem cioate de lemn),ce raman dupa ce restul din masina de lemne au fost "crapate"cu securea si acesti butuci ce variaza intre 10-15 buc.nu pot fi crapate nici cu barosul si penele adecvate.Nu stiu ce capacitate cilindrica are,dar un amestec carburant corespunzator(ulei si benzina de calitate)+ulei de ungere lant de calitate,functioneaza bine.Eu nu ma duc si la vecini pt.taiat de lemne.Am luat acest motoferastrau Stern deoarece am un prieten ce detine un magazin cu asemenea produse si la nevoie el duce asemenea utilaje Stern la Cluj pt.reparatii...Stiu ca multi ma vor critica ca sunt chinezarii sau "falsuri",insa eu ma descurc bine cu mai multe scule Stern.Nu fac un apogeu acestora dar nu imi permit sa cumpar numai scule profi...

    Lasă un comentariu:


  • gigi.scula
    a răspuns
    Răspuns la: Scule Stern

    Postat în original de iongeorgescu
    Buna ziua. Sunt proaspat utilizator al site-ului. Vreau si eu niste pareri sincere despre DRUJBA STERN pe benzina, made in-Austria, despre care nu se face vorbire in nici un comentariu. As dori sa cumpar una pt. casa. Am vazut pe site o astfel de drujba la un pret ff bun (sub 400 lei). Am si posibilitatea sa o cumpar direct din Austria, ca cele comercializate in RO se fac la Afumati. Multumesc
    Nu cred ca exista made in Austria. Si nici nu cred ca marca mai are vreo legatura cu Austria, asta daca a avut vreo data. Si nici nu prea cred ca sunt facute la Afumati, poate asamblate . Oricum, daca alegi scule copiate identic dupa alea de firma, cum am vazut cateva de la Stern, eu zic ca nu faci o alegere gresita, mai ales ca toate sunt fabricate in China. Cu restul e la noroc.....
    Uita-te la linku-ul asta http://www.sternaustria.at/stern/contact/


    PETERHOF HK Limited

    1708 Citicorp Centre, 18 Whitfield Road, Causeway Bay, HONG KONG
    Tel.: +852 58080494
    Fax: +852 30061401
    Email: office@peterhof.com.hk

    Lasă un comentariu:


  • todorovicim
    a răspuns
    Răspuns la: Scule Stern

    Multumesc...

    Lasă un comentariu:


  • spik1
    a răspuns
    Răspuns la: Scule Stern

    Postat în original de todorovicim
    Spik1 ai cumva o adresa de email a firmei respective.Vreau sa apelez la ei,insa eu sunt in Maramures...
    Telefon service : 021 305 0255 si 0725 104 469 . Succes !

    Lasă un comentariu:

Procesare...