Gasire scule electrice furate

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi
  • MYEVILDEVIL
    Incepator
    • 15.nov.2014
    • 2

    Gasire scule electrice furate

    Salut.Locuiesc intro zona unde se fura mult,se sparg mult case,fura astia tot(nu se stie cine).
    Asa...eu am multe scule electrice la care tin mult...vroiam sa va intreb,exista un fel de dispozitiv de urmarile pe baterie MIC sa bag in scule(sa`l ascund),cand mi se fura scule sa il pot gasii pe internet,mentionez ca am nevoie de ceva bun si sa reziste bateria cam 2 saptamani...eu uneori sunt plecat de acasa ceva timp si mie frika sa nu urmez eu...ce parere aveti,aveti ceva idei BUNE,nu ma intereseaza pretu...ma intereseaza sa fie mic si sa reziste cat mai mult pe baterie.
  • provilla
    Membru Marcant
    • 23.mar.2010
    • 682

    #2
    Răspuns la: Gasire scule electrice dupa un furt.

    uite aici ce iti trebuie tie .






    mai bine incearca sa iti faci asigurare la casa
    Păcat că nebunilor nu li se îngăduie să spună cu înțelepciune ce au de spus despre nebuniile înțelepților.

    Comentariu

    • coby
      Living Legend
      • 21.feb.2012
      • 6866

      #3
      Răspuns la: Gasire scule electrice dupa un furt.

      Puneti alarma la casa cu dispecer si ai gatat grijile ( cu sirena peste 150 db ) ... senzori de miscare etc = o investitie care si merita banii !
      Si din nimicuri poti face ceva bun .

      Comentariu

      • mirceaknap
        Living Legend
        • 05.mar.2011
        • 1410

        #4
        Răspuns la: Gasire scule electrice dupa un furt.

        Postat în original de MYEVILDEVIL
        Salut.Locuiesc intro zona unde se fura mult,se sparg mult case,fura astia tot(nu se stie cine).
        Asa...eu am multe scule electrice la care tin mult...vroiam sa va intreb,exista un fel de dispozitiv de urmarile pe baterie MIC sa bag in scule(sa`l ascund),cand mi se fura scule sa il pot gasii pe internet,mentionez ca am nevoie de ceva bun si sa reziste bateria cam 2 saptamani...eu uneori sunt plecat de acasa ceva timp si mie frika sa nu urmez eu...ce parere aveti,aveti ceva idei BUNE,nu ma intereseaza pretu...ma intereseaza sa fie mic si sa reziste cat mai mult pe baterie.
        Daca la o scula electrica,dispozitivul costa 100 euro,credeti ca merita investitia?
        Ganditi-va ca sansele de recuperare sunt mici.
        Mai bine faceti in asa fel ca acele scule sa nu dispara.
        Este mai usor sa le asigurati decat sa le urmariti in toata tara.

        Comentariu

        • todorovicim
          Membru
          • 31.dec.2010
          • 179

          #5
          Răspuns la: Gasire scule electrice dupa un furt.

          Postat în original de coby
          Puneti alarma la casa cu dispecer si ai gatat grijile ( cu sirena peste 150 db ) ... senzori de miscare etc = o investitie care si merita banii !
          Poate omul"da imprumut"vreo"scula" si uita cui a dat-o.Mai ales ca acea persoana fie e neam fie "uita"ca sa o aduca.Provilla i-a dat un sfat f.bun.Sper sa fie multumit.Si eu voi cumpara un asemenea dispozitiv.Micul atelier se afla mai in spate in curte.Chiar daca ar fi montat un sistem de alarma si nimeni nu este acasa,vecinii nu se deranjeaza sa sune la 112,dar sa se uite ce se intampla.Hotul inteligent nu intra pe poarta.Si daca ai norocul sa ai vecini plecati pe afara...

          Comentariu

          • MYEVILDEVIL
            Incepator
            • 15.nov.2014
            • 2

            #6
            Răspuns la: Gasire scule electrice furate

            nu am card ca sa iau dp e bay...ceva prin romania tot ceva de genu nu se gaseste?,m`am uitat si eu pe net la altele dar tine cam putin bateria...

            Hmm am gasit asta...autonomie 40 zile,oare e adevarat?http://www.go4all.ro/cumpara/dvatk10...onomie-7750860
            Numai ca e cam mare pt a fi ascuns...~~~~10cm pe 6 pe 4 cm ~~~~
            Ultima editare de MYEVILDEVIL; 16.nov.2014, 10:41.

            Comentariu

            • spik1
              Living Legend
              • 20.apr.2012
              • 2342

              #7
              Răspuns la: Gasire scule electrice furate

              Cam naiva chestia cu cipul...Cu banii pe doua iti faci un banc metalic si o incuietoare stiuta doar de tine. Eu am avut norocul sa iau, la pret de fier vechi, un corp de masina unealta ideal pt. banc de lucru si...seif. Este din tabla de 20 mm grosime si are aproximativ 1200 kg !
              I-am pus o usa din tabla de 10 mm, balamale serioase pe care le-am sudat si mai serios si o incuietoare cu o bara de diam. 20 mm ce se retrage cu ajutorul unui dispozitiv artizanal cu "cod". Pe afara nu se vede nimic...lacatele sunt pentru oamenii cinstiti !
              Mai am si senzori de prezenta in interiorul atelierului.

              Comentariu

              • coby
                Living Legend
                • 21.feb.2012
                • 6866

                #8
                Răspuns la: Răspuns la: Gasire scule electrice dupa un furt.

                Postat în original de todorovicim
                ...Chiar daca ar fi montat un sistem de alarma si nimeni nu este acasa,vecinii nu se deranjeaza sa sune la 112,dar sa se uite ce se intampla.Hotul inteligent nu intra pe poarta.Si daca ai norocul sa ai vecini plecati pe afara...
                Cred ca nu ai inteles mare lucru .... alarma respectiva este monitorizata de o firma care are echipaje de interventie cu timp de raspuns rapid ; oricum fi convins ca atunci cand incepe sa " urle " alarma , hotul dispare instant din peisaj !
                Si din nimicuri poti face ceva bun .

                Comentariu

                Procesare...