Rotopercutor Heinner

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • coby
    Living Legend
    • 21.feb.2012
    • 6865

    #16
    Răspuns la: Răspuns la: Rotopercutor Heinner

    Postat în original de dummy_
    Interesant , de unde stii tu ce am lucrat , din ce traiesc cu ce scule lucrez si in ce regim de lucru le expluatez ???
    Daca am dat un sfat il dau in cunostinta da cauza fiinca nu am obiceiul sa bat campii aiurea , am si scule hobby ptr domenile unde consider ca nu merita investitia in alceva , le folosesc in regimul lor de lucru iar '' experienta '' am capatat-o pe banii mei si de cele mai multe ori a trebuit sa invat din greselile mele si asta m-a costat bani . Mi se pare corect si de bun simt ca prin sfaturile mele sa incerc evitarea acestor situatii de catre alte persoane.
    Bravo ! Dar la sfatul tau sa dea o diferenta de bani substantiala ( mai mult decat dublu ) , ai presupus ca acesti bani is disponibili ceea ce ai gresit . Normal era sa intrebi intai ce buget are omul disponibil si apoi sa faci recomandarea daca tot zici ca vrei sa ajuti ...
    Si din nimicuri poti face ceva bun .

    Comentariu

    • dummy_
      Membru Marcant
      • 16.mai.2009
      • 670

      #17
      Răspuns la: Răspuns la: Rotopercutor Heinner

      Postat în original de coby
      Bravo ! Dar la sfatul tau sa dea o diferenta de bani substantiala ( mai mult decat dublu ) , ai presupus ca acesti bani is disponibili ceea ce ai gresit . Normal era sa intrebi intai ce buget are omul disponibil si apoi sa faci recomandarea daca tot zici ca vrei sa ajuti ...
      Eu cred ca dumneata vorbesti si te contrazici doar de dragu discutiei , iti recomand sa reiei cititul topicului de la cap- coada dupa care sa vb .
      Recomandarea mea a fost un rotopercutor produs de makita ( divizia Maktec MT) care are aceleasi caracteristici tehnice , dizain , performanta la un pret de aproximativ 350 ron ( acelas produs de aceeasi firma dar sub denumirea de Makita este 700 ron ) , este o scula performanta , usoara , fiabila cu garantie 2 ani persoane juridice , o alegere pe termen lung mult mai buna decat cea propusa de initiatorul topicului la un pret cu 100 ron mai mult.
      Recomandarea mea pentru dumneavoastra este sa cititi mai bine continutul topicului inainte de a formula o acuzatie nefondata .
      Cu respect .

      Comentariu

      • coby
        Living Legend
        • 21.feb.2012
        • 6865

        #18
        Răspuns la: Răspuns la: Răspuns la: Rotopercutor Heinner

        Postat în original de dummy_
        Eu cred ca dumneata vorbesti si te contrazici doar de dragu discutiei , iti recomand sa reiei cititul topicului de la cap- coada dupa care sa vb .
        Recomandarea mea a fost un rotopercutor produs de makita ( divizia Maktec MT) care are aceleasi caracteristici tehnice , dizain , performanta la un pret de aproximativ 350 ron ( acelas produs de aceeasi firma dar sub denumirea de Makita este 700 ron ) , este o scula performanta , usoara , fiabila cu garantie 2 ani persoane juridice , o alegere pe termen lung mult mai buna decat cea propusa de initiatorul topicului la un pret cu 100 ron mai mult.
        Recomandarea mea pentru dumneavoastra este sa cititi mai bine continutul topicului inainte de a formula o acuzatie nefondata .
        Cu respect .
        Se pare ca dumneata ai probleme grave de vedere si nu citesti tot cu atentie !
        Ia uite iti dau citatul si iti maresc caracterele poate poate te dumiresti despre ce era vorba . Chiar nu am intentia sa ma cert cu dumneata dar dupa ce ca nu citesti tot nici nu intelegi :
        Postat în original de yulys
        Buna ziua. Ce parere aveti despre ciocanul rotopercutor Heinner VCP001? http://www.emag.ro/ciocan-rotopercut.../pd/D7LC93BBM/
        am posibilitatea sa il achizitionez la aproximativ 240 lei. Merita banii acestia? Nu va fi folosit intensiv.
        Adica tu propui sa cheltuie mai mult decat dublu ?? http://bormasina-ciocan-rotopercutor...450-p17539972/
        P.S. Nu astept scuze ca nu-i de la cine ...
        Ultima editare de coby; 26.oct.2016, 02:11.
        Si din nimicuri poti face ceva bun .

        Comentariu

        • Armata
          Membru
          • 14.sep.2008
          • 250

          #19
          Răspuns la: Răspuns la: Răspuns la: Rotopercutor Heinner

          Postat în original de dummy_
          Recomandarea mea a fost un rotopercutor produs de makita ( divizia Maktec MT) care are aceleasi caracteristici tehnice , dizain , performanta la un pret de aproximativ 350 ron[...]
          Recomandarea facuta a fost produsul makita(HR2470), nu maktec, sub pretextul ca suntem prea saraci pentru scule ieftine. Deabia dupa ce @coby a ridicat problema pretului, la a treia interventie pe acest topic, ati amintit si de produsele maktec.

          Haideti sa nu ne ascundem dupa cires...
          Meseria se fură - să nu faceţi reclamaţii!

          Comentariu

          • dummy_
            Membru Marcant
            • 16.mai.2009
            • 670

            #20
            Răspuns la: Răspuns la: Răspuns la: Răspuns la: Rotopercutor Heinner

            Postat în original de coby
            Se pare ca dumneata ai probleme grave de vedere si nu citesti tot cu atentie !
            Ia uite iti dau citatul si iti maresc caracterele poate poate te dumiresti despre ce era vorba . Chiar nu am intentia sa ma cert cu dumneata dar dupa ce ca nu citesti tot nici nu intelegi :

            Adica tu propui sa cheltuie mai mult decat dublu ?? http://bormasina-ciocan-rotopercutor...450-p17539972/
            P.S. Nu astept scuze ca nu-i de la cine ...

            si daca cauti o sa il gasesti la oferte in jur de pretul indicat .

            Comentariu

            • lmacsen
              Membru
              • 26.sep.2015
              • 298

              #21
              Răspuns la: Rotopercutor Heinner

              Rotopercutor fara functia de daltuire, e ca femeia fara sani...

              Comentariu

              • coby
                Living Legend
                • 21.feb.2012
                • 6865

                #22
                Răspuns la: Răspuns la: Răspuns la: Răspuns la: Răspuns la: Rotopercutor Heinner

                Postat în original de dummy_
                http://www.net7.ro/ciocan-rotopercut...gn=direct_link
                si daca cauti o sa il gasesti la oferte in jur de pretul indicat .
                Acela este un gunoi , imi iertati exprimarea . Cum s-a spus mai sus nu are functia daltuire , mai mult " scula " e de jucarie fiind la dimensiune , jumatate fata de un ciocan rotopercutor . Acela nu este rotopercutor .
                Vad ca nu stiti sa fiti fairplay si nici nu intentionati sa va asumati o greseala . O dati la intors doar ca sa va faceti de ras in continuare .
                Ultima editare de coby; 27.oct.2016, 12:28.
                Si din nimicuri poti face ceva bun .

                Comentariu

                • dummy_
                  Membru Marcant
                  • 16.mai.2009
                  • 670

                  #23
                  Răspuns la: Răspuns la: Răspuns la: Răspuns la: Răspuns la: Rotopercutor Heinner

                  Postat în original de coby
                  Acela este un gunoi , imi iertati exprimarea . Cum s-a spus mai sus nu are functia daltuire , mai mult " scula " e de jucarie fiind la dimensiune , jumatate fata de un ciocan rotopercutor . Acela nu este rotopercutor .
                  Vad ca nu stiti sa fiti fairplay si nici nu intentionati sa va asumati o greseala . O dati la intors doar ca sa va faceti de ras in continuare .
                  ''Gunoi '' sau nu va garantez ca durata de viata o sa fie cam de 3 ori fara de o rotopercutanta no name - va referiti la greutate- , din punctul meu de vedere o greutate scazuta reprezinta un avantaj foarte important in orce situatie o greutate scazuta combinata cu un sistem de eliminare a vibratilor e ideal , ( probabil dumneavoastra preferati sa lucrati cu trompete la 5kg care ofera acelas rezultat ) , probabil ar trebuii sa studiati mai bine caracteristicile tehnice intai , Scula ofera 2.5j la greutatea de 2.5 KG !! modelul din gama de top Makita HR 2470 ofera 2.7j la 2.6kg la o diferenta de pret aproape dubla .
                  Ps - daltuirea cu rotopercutante de genu mai pe romaneste e pierdere de timp si bani chiar daca e facuta cu rotopercutante SDS Plus no name sau de firma rezultatul e patetic ... am scule la care nu cred ca am folosit vrodata functia de daltuire , daltuirea la aceaste categorii se scule e pierdere de timp si bani , in plus cresticativ semnifuzura sculei...Pentru daltuire cu rezultat se foloseste ceva la minim 10 j si la cam 6 kg SDS max sau alt sistem.
                  Cu respect .

                  Comentariu

                  • Temelye
                    Living Legend
                    • 23.apr.2014
                    • 1382

                    #24
                    Răspuns la: Răspuns la: Răspuns la: Răspuns la: Răspuns la: Rotopercutor Heinner

                    Realitatea este ca, fata de alte no name, Heinner-ul are totusi alt nivel. Am lucrat si eu cu unul si se simte diferenta la raportul greutate-forta. Clar prefer rotopercutantele usoare si nervoase, nu trompetele grele. Am ajuns la concluzia ca nu merita sa-mi irosesc energia cu trompete grele. Pina si sotia e extrem de multumita de un mixer luat de Kaufland care e nesperat de puternic,avind in vedere pretul de achizitie. Ghici ce firma e? Am fost curios sa vad firma cind am vazut ce ok e, ca am mai cumparat unul si pt. soacra. Era Heinner.
                    Nu am verificat dar cei de la firma se lauda ca in produsele lor au bobinajele sunt din cupru nu din aluminiu cuprat, ca la alte no name
                    Cele mai frumoase cabluri si tevi sunt cele care nu se vad

                    Comentariu

                    • Temelye
                      Living Legend
                      • 23.apr.2014
                      • 1382

                      #25
                      Răspuns la: Rotopercutor Heinner

                      Cit despre Maktec, nu stiu, inca nu am lucrat cu ele, dar cred in posibilitatea sa fie peste multe no name ca si calitate. Totusi e conceptie Makita si asta spune multe.Un prieten spunea la un moment dat ca o sa-si achizitioneze Maktec, o sa il intreb daca si-a cumparat si daca e multumit.
                      Cele mai frumoase cabluri si tevi sunt cele care nu se vad

                      Comentariu

                      • dummy_
                        Membru Marcant
                        • 16.mai.2009
                        • 670

                        #26
                        Răspuns la: Răspuns la: Rotopercutor Heinner

                        Postat în original de Temelye
                        Cit despre Maktec, nu stiu, inca nu am lucrat cu ele, dar cred in posibilitatea sa fie peste multe no name ca si calitate. Totusi e conceptie Makita si asta spune multe.Un prieten spunea la un moment dat ca o sa-si achizitioneze Maktec, o sa il intreb daca si-a cumparat si daca e multumit.
                        Produsele Maktec sunt fabricate de Makita , de fapt e divizia semiprofesionala a lor , de la ei am o freza de lemn si un fierastrau alternativ care au aceleasi caracteristici ca si modelele fabricate sub brandul Makita.

                        Comentariu

                        Procesare...