Scule pentru atelier

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • the_punisher
    Incepator
    • 16.iun.2018
    • 28

    Scule pentru atelier

    Salut,

    Vreau să îmi cumpăr pentru atelier niște scule. Mă interesează clești, șurubelnițe, chei. Mai exact: clește combinat, cleste sfic, clește pentru dezizolat, șurubelnițe Philips, Pozidrive, cu amprentă dreaptă, chei fixe, cheie reglabilă, clește pentru țevi, clește cu vârf ascuțit.
    Voi folosi aceste scule pentru lucrări în domeniul electric, electronic și pentru puțină mecanică.
    Am văzut prin unele magazine scule ”Unior”. Prețul pare bun pentru mine.

    Vă rog să îmi spuneți dacă merită să cumpăr scule Unior ? Sunt de calitate ?
    Ultima editare de the_punisher; 16.iun.2018, 21:47.
  • aurick86
    Membru
    • 05.iun.2012
    • 168

    #2
    Răspuns la: Scule pentru atelier

    Da, Unior sunt de calitate foarte buna.
    Am un imbus de 4mm de 15 ani, folosit o perioada lunga in regim de munca zilnica,
    Mai am cateva scule de la ei, o cheie de spite, si o surubelnita...dar astea au avut viata usoara in comparatie cu imbusul.

    Comentariu

    • dummy_
      Membru Marcant
      • 16.mai.2009
      • 670

      #3
      Răspuns la: Scule pentru atelier

      Postat în original de aurick86
      Da, Unior sunt de calitate foarte buna.
      Am un imbus de 4mm de 15 ani, folosit o perioada lunga in regim de munca zilnica,
      Mai am cateva scule de la ei, o cheie de spite, si o surubelnita...dar astea au avut viata usoara in comparatie cu imbusul.
      Calitate a fost dar acum ceva ani in urma ... am chei de la ei pe care le-am fortat si au cedat, finisajele lasa de dorit la fel si tratamentul ... sunt din aceeasi categorie sau o idee mai buni ca Yato .
      Cele mai bune scule pe care am lucrat sunt Hazet ( ofara garantie pe viata la produsele lor ) , Baho ( seudeze de o calitate extraordinara dar profilate mai mult pe parea de instalatii ) Beta , Draper, Iuss, Wera ( accesorii ).

      Comentariu

      • Temelye
        Living Legend
        • 23.apr.2014
        • 1387

        #4
        Răspuns la: Răspuns la: Scule pentru atelier

        Postat în original de dummy_
        Calitate a fost dar acum ceva ani in urma ... am chei de la ei pe care le-am fortat si au cedat, finisajele lasa de dorit la fel si tratamentul ... sunt din aceeasi categorie sau o idee mai buni ca Yato .
        Cele mai bune scule pe care am lucrat sunt Hazet ( ofara garantie pe viata la produsele lor ) , Baho ( seudeze de o calitate extraordinara dar profilate mai mult pe parea de instalatii ) Beta , Draper, Iuss, Wera ( accesorii ).
        Find scule de top, nu sunt prea intilnite ( Hazet si Baho nu am intilnit ) M-am uitat la ele si se simte calitatea.
        Cele mai frumoase cabluri si tevi sunt cele care nu se vad

        Comentariu

        • dummy_
          Membru Marcant
          • 16.mai.2009
          • 670

          #5
          Răspuns la: Răspuns la: Răspuns la: Scule pentru atelier

          Postat în original de Temelye
          Find scule de top, nu sunt prea intilnite ( Hazet si Baho nu am intilnit ) M-am uitat la ele si se simte calitatea.
          Eu am lucrat cu scule de instalatii Bacho , sunt excelente foarte rezistente , bine gandite , cu un tratament termic perfect , ergonomice , estetice , pentru mine ca si consumator exigent sunt perfecte, lasa in unma producatori renumiti ca Ridgid , Rems , Rothenberger ...

          Comentariu

          Procesare...