Surubelniţă electrică

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • Anna_Bond
    Incepator
    • 08.mar.2020
    • 3

    Surubelniţă electrică

    Buna seara!
    Aş dori să îmi achiziţionez o surubelniţă electrică pentru uz personal.
    Acumulatorul vreau să ţină cât mai mult. Şi aş mai dori, asta doar dacă există, ca acumulatorul să se poată încărca în timp ce surubelniţa funcţionează. Adică dacă am o lucrare, nu vreau să nu pierd vremea dacă cumva am uitat să încarc acumulatorul de seara, să trag un prelungitor şi să o folosesc.

    Recomandaţi-mi o firmă/ un model şi eventual magazinele online unde aş putea să o găsesc. Va multumesc anticipat!
    Ultima editare de Anna_Bond; 09.mar.2020, 22:38.
  • emanu
    Membru marcant
    • 06.oct.2008
    • 504

    #2
    Masina de gaurit si insurubat (bormasina) Heinner VMGF001, 300 W, 800 RPM, 20 Nm

    Comentariu

    • Anna_Bond
      Incepator
      • 08.mar.2020
      • 3

      #3
      Dar ce parere aveti despre AUTOFILETANTA ELPROM ELECTRICA ESS-800, 750 RPM, 800W B?

      Comentariu

      • emanu
        Membru marcant
        • 06.oct.2008
        • 504

        #4
        super!!!!!!

        Comentariu

        • Consultant electrice
          Moderator
          • 08.nov.2005
          • 3240

          #5
          Exista surubelnite cu acumulator care se livreaza in pachet cu incarcatoare rapide si 2 acumulatori. In acest fel veti avea tot timpul un acumulator de rezerva. Referitor la capacitate, acumulatorii moderni in stare buna sustin lucrul indelungat cu unealta, de obicei oboseste utilizatorul primul.
          Este foarte important cat si la ce utilizati unealta. O masinarie de pana in 100 lei la care in descriere apare termenul profesional ma face sa ma indoiesc de calitatea ei. Un stecher cu un cablu de calitate si o carcasa dintr-un plastic bun costa mai mult de 100 lei.
          Curentul nu iarta!

          Comentariu

          • VYS
            Living Legend
            • 19.aug.2005
            • 13007

            #6
            Daca tot vrei sa stai cu ea in priza pentru incarcare si sa lucrezi, nu mai bine cumperi una fara acumulatori?
            VYS Blog DIY

            Comentariu

            • emanu
              Membru marcant
              • 06.oct.2008
              • 504

              #7
              Postat în original de VYS
              Daca tot vrei sa stai cu ea in priza pentru incarcare si sa lucrezi, nu mai bine cumperi una fara acumulatori?
              poi eu ce i-am recomandat? Nu-i trebuie scule profi pt utilizare cand si cand in casa
              Eftin si nu ai treaba cu descarcarea/incarcarea accumulatorilor

              Comentariu

              Procesare...