Cum se poate desfunda spray-ul de spuma

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • Sams
    Incepator
    • 15.iul.2020
    • 4

    Cum se poate desfunda spray-ul de spuma

    Am folosit acum vreo 3 luni un spray cu spuma.
    Nu am folosit mult din el si l-am pastrat pentru alta data in caz ca mi-ar mai trebui.
    Dupa ce l-am folosit prima oara l-am curatat la vreo 3-4 ore dupa ce s-a intarit spuma, l-am curatat si pe el si teava de plastic ce se monteaza la el. Mai exact am razuit spuma si din teava de plastic si de la busonul pe unde iese din spray cu un ac.

    Nu imi pot permite ca la fiecare nevoie de a folosi cate putina spuma sa cumpar cate un spray nou.
    Am incercat si pe la prieteni dar ei nu aveau.
    Acum iar am avut nevoie sa folosesc putina spuma dar din el nu iesea nimic.
    Desi la agitare pare ca este spuma si se amesteca.

    Nu stiu ce sa ii mai fac si as vrea sa ma ajutati sa il pot refolosi daca e posibil.
    Astept orice sugestie ce ma poate ajuta sa rezolv problema cu costuri mici.
    Multumesc anticipat pentru ajutor.
  • buttadeus
    Incepator
    • 08.mai.2020
    • 15

    #2
    Dacă folosiți des câte puțină spumă soluția e un pistol pentru spumă.

    Comentariu

    • Sams
      Incepator
      • 15.iul.2020
      • 4

      #3
      Deci sa iau pistol pentru spuma in cazul folosirii rare.
      Dar se poate desfunda in vreun fel spray-ul asta cu spuma infundat pe care il am acum?

      Comentariu

      • buttadeus
        Incepator
        • 08.mai.2020
        • 15

        #4
        Deci nu vrei să inveți ceva, vrei doar să recuperezi 20 lei.

        Comentariu

        • Sams
          Incepator
          • 15.iul.2020
          • 4

          #5
          De invatat am invatat ca trebuie pistol pentru spuma in cazul in care folosesc rar.
          Multumesc pentru lectie dar e tardiva. Eu de desfundare spray am nevoie. Ce nu se intelege ? Nu ai citit topicul?
          Acum, daca nu esti in stare sa ma poti ajuta si cu desfundarea spray-ului, lasa pe altul.
          Raspundeti la intrebarile care vi se pun de sunteti in stare.
          La intrebarile care nu vi s-au pus nu ma intereseaza raspunsurile. Multumesc.

          Comentariu

          • fanero
            Living Legend
            • 02.aug.2008
            • 2467

            #6
            Postat în original de Sams
            daca nu esti in stare sa ma poti ajuta si cu desfundarea spray-ului, lasa pe altul.
            Exista o singura solutie.
            Sa cumperi altul.

            Eventual si un pistol pentru spuma + un spay pentru curatat

            Comentariu

            • PowerMC
              Administrator
              • 02.mai.2007
              • 2237

              #7
              Abordarea discutiei din prisma metodei intrebare - raspuns stricte nu este tocmai prea sanatoasa. Suntem colegi de forum si va trebui sa ne toleram, putem primi raspunsul dorit, putem fi criticati pentru erori sau putem fi laudati. Important este sa ne asumama, sa fim toleranti si deschisi oricarei discutii.
              revenind la subiect, un tub de spuma poliuretanica nu poate fi folisit o perioada lunga de timp daca nu este pentru pistol. Duza se poate infunda (se usuca spuma sau poate pierde presiunea). Recomandarea este ca tubul odata inceput sa se aplice cat mai repede. Dupa utilizare se poate curata duza cu dizolvant de spuma (este tot la spray), in acest fel putem spera ca tine mai mult supapa.
              Chiar si pistolul de spuma se poate infundam, mai ales ca cele din comert nu sunt foarte rezistente.
              Pe cat putinta utilizati si variante mici de tuburi de spuma, daca nu va trebuie un tub mare.
              Va rog sa cititi si sa respectati Regulamentul Forumului Misiunea Casa!

              Community Manager MC

              Comentariu

              • Sams
                Incepator
                • 15.iul.2020
                • 4

                #8
                fanero, PowerMC... va multumesc.

                Cat despre toleranta... se diminueaza de fiecare data cand nu primesc raspunsuri la problemele pe care ma intereseaza pe mine. Din experienta vietii mele, toti oamenii care nu au avut raspuns la intrebarile mele raspundeau la intrebari care nu li se puneau... de catre mine cel putin.. si in cazul asta nu stiu de ce discutau cu mine. Nu stiu, dar cred ca sunt eu ghinionist, ca foarte multi oameni cu raspunsuri diferite de ce aveam nevoie am intalnit. Voua nu vi se intampla?

                buttadeus a dat o lectie ca trebuie sa iau pistol pentru spuma, lucru de care ii multumesc, dar nu are nici o relevanta pentru ca nu ma ajuta chiar deloc cu ce problema am eu... ca nu stiu peste cati ani o sa mai folosesc vreun spray cu spuma.

                Comentariu

                • PowerMC
                  Administrator
                  • 02.mai.2007
                  • 2237

                  #9
                  Uneori intrebarile ne ajuta sa gasim solutiile potrivite, unele pe care nu le banuiam sau nu stiam ca exista. Fiecare are anumite experiente, informatii, de aceasta ar trebui sa avem toleranta si sa nu asteptam chiar raspunsuri foarte exacte. Se pot gasi raspunsuri si printre randuri.
                  Cert este ca orice discutie ajuta, poate nu imediat.... Cate persoane, atatea raspunsuri...este explicabil pentru ca si solutiile pot fi multiple.
                  Va rog sa cititi si sa respectati Regulamentul Forumului Misiunea Casa!

                  Community Manager MC

                  Comentariu

                  Procesare...