Ciocan rotopercutor

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • tanasie
    a răspuns
    Depinde ce vrei sa faci cu scula respectiva.

    Lasă un comentariu:


  • sorin009
    a răspuns
    Diferenta intre masina de gaurit si ciocan rotopercutor

    din ce stiu eu ciocanul rotopercutor poate fi utilizat si k dalta. am gasit masina de gaurit de 700w la 239 ron si cican 550w la 320 ambele skill. idee este ca eu vreu sa imi cumpar o unealta si nu stiu sunt in ceatza

    Lasă un comentariu:


  • raducu_ilie
    a răspuns
    Eu am respectivele scule de anul trecut si le folosesc zilnic la spart tencuiala din santurile taiate de freza pentru canaluri. Ambele sunt bune, Hitachi este un pic mai nervoasa decat Makita dar se incalzeste mai repede decat aceasta. In rest, daca ai grija de ele te tin. Daca nu...vai de capul tau.

    Lasă un comentariu:


  • DeCasa
    a răspuns
    prc = Popular Republic of China

    Lasă un comentariu:


  • triumph
    a răspuns
    la ciocanele rotopercutoare unde scrie "made in prc" de unde sunt sau unde sunt facute??

    Lasă un comentariu:


  • catalin_halmagean
    a răspuns
    nu am din pacate o poza.nici in pliant nu apare.doar la magazin am vazut-o.erau impreuna cu ceva scule de la blak & decker.e de culaore albastra.ma duc azi sa o cumpar .

    Lasă un comentariu:


  • gelu curtean
    a răspuns
    N-ai o poza cu scula respectiva?
    Eu am fost pe la praktiker dar n-am vazut-o...
    Apare in pliatul Praktiker?

    Lasă un comentariu:


  • catalin_halmagean
    a răspuns
    dar de MEISTER a auzit cineva?

    de Meister nu stie nimeni nimica? sunt bune?isi merita banii?ce-i de la PRAKTIKER spun ca fac treaba cu el dar sa-i cred?

    Lasă un comentariu:


  • gelu curtean
    a răspuns
    Einhell e mai frumos pe dinafara , dar pe dinauntru e tot la fel

    Lasă un comentariu:


  • VYS
    a răspuns
    Postat în original de movidium
    Singurele scule electrice home use care merita banii sunt Einhell
    Ei na, esti chiar asa sigur?

    Sunt destule scule hobby, bunicele pentru casa.

    Lasă un comentariu:


  • gelu curtean
    a răspuns
    Este ceva oferta acuma la praktiker , ROTOPERCUTOR Budget 800W CU TURATIE REGLABILA ceea ce ajuta foarte mult, la pretul de 180 - 190 lei parca. Budget e firma de casa de la Praktiker e bunicel eu zic ca merita... are in trusa dalta , spitz si ceva burghie sds si deasemenea madrina normala de 13mm cu adaptor pentru burghie cu coada cilindrica. Merita de vazut la banii astia.

    Lasă un comentariu:


  • movidium
    a răspuns
    Singurele scule electrice home use care merita banii sunt Einhell

    Lasă un comentariu:


  • catalin_halmagean
    a răspuns
    Ciocan rotopercutor SDS Meister

    Doresc sa cumpar de la Praktiker UN CIOCAN ROTOPERCUTOR SDS MEISTER.au ceva oferta la 135 de ron de 650W. CE STITI DE ACEASTA FIRMA?ISI MERITA BANII?doresc sa-l utilizez in treburi casnice dat gauri in beton(la bloc).

    Lasă un comentariu:


  • mestermic
    a răspuns
    buna rudy2007,

    iti multumesc pentru raspuns. avand in vedere ca el este in perfecta concordanta cu al unui alt membru de pe forum (care insa a dorit sa isi pastreze anonimatul, nepostand aici, dar la a carui parere tin mult), am hotarat ca atunci cand va veni vremea, sa gasesc pe cineva cu un picamer pentru lucrare.
    pana atunci, ca sa scap de tentatia de a cumpara ceva ce nu imi trebuie cu adevarat, de banii pe care ma gandeam sa imi iau ciocanul rotopercutor, am cumparat o bratara.

    Lasă un comentariu:


  • rudy2007
    a răspuns
    Postat în original de mestermic
    Ma bate gandul sa cumpar un ciocan rotopercutor METABO KHE 24 SP .

    Am de spart o pardoseala de ciment si un perete din caramida foarte groasa. Ce ziceti, este o investitie buna?

    Multumesc.
    ---MAI AM SA-TI SPUN CEVA...daca doresti sa "sapi'
    in beton armat,piatra sau altceva la fel de dur,o sa-ti trebuiasca o masina profesionala,ca sa nu o strici,cu o energie de percutie de minim 10 jouli (de 15....25 jouli-ideala/sds-max)-pe care ai putea sa o inchiriezi...,sau sa d-ai gauri ,una linga alta,de te pride seara si apoi la 'baros",de minim 10 kg...;mai poti sa tai cu diamantul,dar tot la baros ajungi....in general,o scula SDS-plus nu este facuta pentru a demola pereti grosi;sub 6 jouli te chinui si pe tine si scula(am patit-o eu/pierzi timpul)-------uite niste ciocane rotopercutoare,mai tapene,dar nu ieftine,cu care ai putea sa-ti acoperi anumite lucrari de renovare:HITACHI- (1) DH24PC3/800W/3,2J/704RON; (2)DH25PB/800W/3J/1451RON; SAU CEA MAI TARE ,SDS-PLUS,DE LA HITACHI: DH30PC2/850W/5,4J/1914RON; MAKITA :HR3000C/850W/5,3J/2100RON; BOSCH: GBH4DFE/750W/3,5J/1300RON----SI MAI SUNT SI ALTELE....{EU UNUL,FOLOSESC PENTRU RENOVARI: GBH 5-40 CE/1100W/10J/2300RON; SI DEMOLATORUL GSH 5 E/1100W/12J/2100RON;---LA STRAPUNGERI: 35mm-diametru/600mm-lungime;pereti ,doze ,canale cabluri,treceri conducte apa,canal,termic,gaz,scurgei,sifoane....inca nu am intilnit ceva de care sa nu pot trece cu aceste masini.....,DAR TOATE ASTEA COSTA!----NU MERITA SA-TI IEI CEVA IEFTIN SI APOI SA-TI PARA RAU CA TE-AI GRABIT SI SITUATIILE VIITOARE TE DEPASESC CA SI SCULE NECESARE....BAFTA !

    Lasă un comentariu:

Procesare...