Ciocan rotopercutor

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi

  • rudy2007
    a răspuns
    Postat în original de mestermic
    Ma bate gandul sa cumpar un ciocan rotopercutor METABO KHE 24 SP .

    Am de spart o pardoseala de ciment si un perete din caramida foarte groasa. Ce ziceti, este o investitie buna?

    Multumesc.
    SALUT NATIUNE!DE CEVA TIMP LUCREZ CU BOSCH ALBASTRU,SDS-plus,SDS-max,CU AEG-PN3000,METABO,MULTI....,DAR CRED CA HITACHI E CEVA FOARTE BUN!NU AM AVUT OCAZIA SA LE TESTEZ SCULELE,INSA CAM PRIN TOATE TESTELE FACUTE,CU SCULE COMPARABILE, HITACHI A IESIT CAM PE PRIMUL LOC....DACA STIE CINEVA CONCRET,AR FI FRUMOS SA NE SPUNA SI NOUA! O DUMINECA PLINA VA DORESC!

    Lasă un comentariu:


  • mestermic
    a răspuns
    Ma bate gandul sa cumpar un ciocan rotopercutor METABO KHE 24 SP .

    Am de spart o pardoseala de ciment si un perete din caramida foarte groasa. Ce ziceti, este o investitie buna?

    Multumesc.

    Lasă un comentariu:


  • rudy2007
    a răspuns
    care e mai praktic?pentru un pret de apox.2000 RON

    Postat în original de aZu
    Cineva sustine pe aici ca Bosch e nr 1 mondial si nu Hilti.
    E posibil sa aiba dreptate, daca privim acea cota de piata de 22 procente. Nici Ferrari nu vinde cele mai multe masini din lume, in schimb fabrica niste bijuterii. Nici in domeniul ceasurilor nu putem compara producatorul Seiko cu Audemars Piguet fenomenala fabrica de orologerie.
    La fel si Hilti, n-o sa prea gasiti produsele lor in domeniul casnic sau de hobby. Ce sa faci, de exemplu, acsa cu un pistol de implintat bolturi?
    In schimb, firmele de constructii ce se respecta lucreaza cu Hilti. Sunt scule de anduranta, si nu degeaba au preturi duble fata de restul firmelor de pe piata.

    Lasă un comentariu:


  • aZu
    a răspuns
    Cineva sustine pe aici ca Bosch e nr 1 mondial si nu Hilti.
    E posibil sa aiba dreptate, daca privim acea cota de piata de 22 procente. Nici Ferrari nu vinde cele mai multe masini din lume, in schimb fabrica niste bijuterii. Nici in domeniul ceasurilor nu putem compara producatorul Seiko cu Audemars Piguet fenomenala fabrica de orologerie.
    La fel si Hilti, n-o sa prea gasiti produsele lor in domeniul casnic sau de hobby. Ce sa faci, de exemplu, acsa cu un pistol de implintat bolturi?
    In schimb, firmele de constructii ce se respecta lucreaza cu Hilti. Sunt scule de anduranta, si nu degeaba au preturi duble fata de restul firmelor de pe piata.

    Lasă un comentariu:


  • romikatm
    a răspuns
    Postat în original de DeCasa
    Si eu am cumparat un rotopercutor Makita (HR2470), acum aprox. 2 saptamani. Pret 790 Ron. Pana ieri nu am avut ocazia sa-l folosesc la beton. Mi se pare ireal, in aprox. 30-40 min. am dat 67 de gauri ( de 12 si 16) plus putina daltuire. Parca dai gauri in lemn. Cred ca isi merita fiecare banut dat.
    \
    Sa te bucuri de el.si sa-l folosesti sanatos!
    Nu sunt de acord cu cei care spun ca mai bine de banii astia iei 3-4 no-name-uri!De ce sa nu ai bucuria(si satisfactia)lucrului bine(si usor)facut!

    Lasă un comentariu:


  • DeCasa
    a răspuns
    Si eu am cumparat un rotopercutor Makita (HR2470), acum aprox. 2 saptamani. Pret 790 Ron. Pana ieri nu am avut ocazia sa-l folosesc la beton. Mi se pare ireal, in aprox. 30-40 min. am dat 67 de gauri ( de 12 si 16) plus putina daltuire. Parca dai gauri in lemn. Cred ca isi merita fiecare banut dat.

    Lasă un comentariu:


  • romikatm
    a răspuns
    Postat în original de gelu curtean
    Felicitari! Da-i sa sune, baga mare si anunta-ne si pe noi cum lucra scula, BAFTA!
    Iti multumesc mult!Cand o s-o pun sa faca ceva mai serios o sa revin cu amanunte.

    Lasă un comentariu:


  • romikatm
    a răspuns
    Asa cum am promis revin cu cateva poze.
    Despre scula inca nu pot sa zic mare lucru,deoarece am dat doar 4 gauri in BCA,normal ca a mers ca-n branza(noroc cu limitatorul de adancime).
    Fișiere Atașate

    Lasă un comentariu:


  • gelu curtean
    a răspuns
    Felicitari! Da-i sa sune, baga mare si anunta-ne si pe noi cum lucra scula, BAFTA!

    Lasă un comentariu:


  • romikatm
    a răspuns
    Dupa indelungi cautari(si framantari)in sfarsit am achizitionat un ciocan rotopercutor!Cum scrie si in titlul topicului e vorba de Hitachi DH24PC3.Am prins o promotie cu un pret excelent(455RON+TVA,adica 541 RON)si in plus am mai luat 5 burghie(de 5,6,8,10 si 12)0 dalta si un spit,pretul total al pachetului ajungand la 653,76 RON.Mentionez ca ciocanul rotopercutor e fabricat in Japonia(asa scrie pe cutie) iar burgiele,dalta si spitul sunt tot marca Hitachi(si scrie pe ele made in Germany).
    Eu zic ca e o afacere f.buna!Pt.cei curiosi,pot sa le trimit pe PM datele de contact ale firmei distribuitoare(sunt distribuitori Hitachi,si au aceasta promotie pana la sfarsitul lunii Martie,sau pana la epuizarea stocului de ciocane rotopercutoare).Mentionez ca am primit pachetul in ziua urmatoare comenzii(prin Cargus),plata se face ramburs(la primirea coletului)iar transportul este gratuit(fara taxe curier).
    Deoarece l-am primit acum o ora,nu am apucat sa-l folosesc,dar o sa revin cu impresii.
    Acum ma duc sa-l incerc!
    Ura si la gaura!(nu va ganditi la prostii!)

    Precizez ca pt. a castiga timp am facut copy-paste dupa postarea de pe un alt forum!Revin cu poze!

    Lasă un comentariu:


  • ToolsMaster
    a răspuns
    Si vanzarile mari se datoreaza tot unor produse de calitate care si-au dovedit si fiabilitatea de-a lungul timpului.

    Lasă un comentariu:


  • TDJ
    a răspuns
    Postat în original de Bormasina
    Daca vreti sa stiti BOSCH e nr. 1 mondial cu o cota de 22% din piata sculelor electrice!
    Numarul unu mondial, nu inseamna ca sunt cei mai buni. Sintagma tradeaza o statistica, conform careia Bosch ocupa prima pozitie. Dar poate ca statistica se refera la vanzari, nu la fiabilitate.
    In general nu pun baza pe afirmatii de marketing de genul... "numarul unu mondial".
    Despre fiabilitatea sculelor, ma rezum sa spun doar ca tehnica evolueaza rapid.

    Lasă un comentariu:


  • Bormasina
    a răspuns
    Postat în original de johny west
    Postat în original de aZu
    Io cred ca n-are niciun sens sa faci experimente.
    Hilti e nr 1 mondial !
    In cazul in care se strica, ai unde sa repari scula, sunt destule reprezentante in tara. Cind termini treaba si nu mai ai ce face cu utilajul, se poate vinde.

    Assisst, Stern-uri si alte scule de soiul asta am vazut stricate dupa prima bucata de bodura, nu de trotuar. In cazul in care se strica nu stiu daca le mai repara cineva. Cu o scula d-asta te ... mariti! Adica ramai cu ea pe viata, n-ai cum sa mai scapi de ea pt. ca nu ti-o mai cumpara nici naiba.
    Chiar crezi ca sunt mai multe reprezentante in tara? Uite, pe site-ul lor oficial, doar la Bucuresti este indicat ca fiind singurul centru de reparatii Hilti din Romania...in rest...reprezentante? niste nume de persoane si numere de telefon pentru contact, cu exceptia a doua magazine in Timisoara si Cluj-Napoca. Acuma ce sa zic, eu am un mare respect pentru Hilti, dar zau ca nu-mi pare rau ca nu accepta sa-si vanda produsele si prin alte magazine decat cele proprii...poate as vedea si eu astfel niste reduceri
    Daca vreti sa stiti BOSCH e nr. 1 mondial cu o cota de 22% din piata sculelor electrice!!!Recunosc sunt si fan BOSCH , dar stiti vorba aia am cu ce ma lauda!!!

    Lasă un comentariu:


  • rudy2007
    a răspuns
    Postat în original de zxm_patrick
    n schimb la o utilizare profesionala treaba nu mai sta asa. Aici unealta trebuie sa isi faca datoria, sa nu te lase cand ai mai mare nevoie de ea si sa "isi scoata banii".
    de acord, dar eu vorbeam de hobby
    Daca totusi ai luat o scula ieftina foloseste macar un spiral, o panza sau un disc de calitate.
    Foarte de acord
    Bosch este producatorul numarul 1 mondial la accesorii
    ...conform cui.....???ca sa stim si noi ca cine ne recomanda scule e independent si obiectiv!


    @johnny

    am o idee despre cat mai am nevoia de scula respectiva, asa ca va rog sa nu va suparati prea tare pe mine pentru ca, dintre un Rolls-Royce mai vechi si o Volga mai noua, am ales Rolls-ul Smile
    nimeni n-ar putea sa ia o decizie mai buna decat tine, pentru ca tu sti ce ai acolo
    [/quote]CELE MAI UTILIZATE SI DES INTILNITE SCULE,IN GENERAL,PENTRU LUCRARI DE RENOVARE MICI SI MIJLOCII,SUNT CIOCANELE ROTOPERCUTOARE SI DEMOLATOARELE DIN CATEGORIA 4...5....6KG,INDIFERENT SDS-PLUS SAU SDS-MAX

    Lasă un comentariu:


  • rudy2007
    a răspuns
    Postat în original de alecrimar
    pt moderator
    eu stiu ca este bosch printre sponsorii de marca ai dvs dar nu se poate compara cu o MAKITA, DE WELT care sint mai bune
    deci sa mai si recunoastem din cind in cind
    DE CIND NU SE MAI SCRIE DEWALT?

    Lasă un comentariu:

Procesare...