Ciocan rotopercutor

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • gelu curtean
    a răspuns
    Parerea mea de persoana fara bani prea multi de dat pe scule profesionale ,zic , asta e : sa hamalesti la spart pereti cu o scula ieftina dar functionala dar care daca se strica sa o arunci fara sa-ti para rau,iar pentru chestii normale sa folosesti scula profesionala dar nu neaparat sa-i pui pampers, sa o folosesti dar nu sa dai cu ea de pamant ca pe santier asta daca n-ai bani multi,ma rog si nu-ti pasa, etc...

    Lasă un comentariu:


  • zxm_patrick
    a răspuns
    Cum arata si avatarul ... la ce se gandeste raduca

    Lasă un comentariu:


  • RaduCA
    a răspuns
    Postat în original de seni
    pai....., daca prinzi drag de scula... o protejezi
    Aha, abia acum am inteles ce voia sa spuna relama aceea cu "nu o fa neprotejat"!

    Lasă un comentariu:


  • Seni
    a răspuns
    pai....., daca prinzi drag de scula.., o protejezi

    Lasă un comentariu:


  • zxm_patrick
    a răspuns
    Aaaaa deci pentru chestii nasoale luati "tancul prost facut", iar pentru lucrari delicate luati boschul ... si albastru auzi..
    Pai cum vine asta ...
    Eu degeaba am scris
    Mai sunt si alte varinte mai ieftine si bune...Eu am chinuit un ciocan din asta de 2 ani...nu mai auzisem de firma respectiva.
    si gelu raspunde
    Mai ieftin inseamna sa ai o scula cu 200 de lei care merge de cati bani ai dat pe ea. Este ca un tanc prost facut.

    Lasă un comentariu:


  • gelu curtean
    a răspuns
    Merge pentru hamalit la beton,adica la spart faianta ,gresie si alte munci nasoale.Pentru chestii obisnuite ai Bosch-ul...adica e pacat sa-ti bati joc de un Bosch albastru ca pe santier ,mai ales ca poate nu te dau banii afara din casa...

    Lasă un comentariu:


  • zxm_patrick
    a răspuns
    N-am auzit. Bun... si cum il cumperi - sau mai bine ... cat costa - ca n-am vazut nimic (ma intereseaza mai mult drujbele electrice din catalog)
    Fara mila cu Boschul sa vedem ce poate

    Lasă un comentariu:


  • johny west
    a răspuns
    Dar de ciocanul asta rotopercutor ce parere aveti? Intentionez sa-mi cumpar unul in viitorul mediat, deoarece sunt cu casa in constructii si am niste beton mai hotarat de spart. Mentionez ca sunt posesorul unul Bosch 2-26 DFR dar mi-e mila sa-l chinui fara mila in beton.

    Lasă un comentariu:


  • zxm_patrick
    a răspuns
    @ basarab
    Raportul calitate/pret spune totul
    Preturile le cauti singur.... calitatea ...eeeh pentru asta sunt forumuri !!!

    Lasă un comentariu:


  • Seni
    a răspuns
    Postat în original de alecrimar
    pt moderator
    eu stiu ca este bosch printre sponsorii de marca ai dvs dar nu se poate compara cu o MAKITA, DE WELT care sint mai bune
    deci sa mai si recunoastem din cind in cind
    nu este vorba de promovare, a fost un raspuns pentru basarab, care doreste sa foloseasca o scula in scopuri personale, deci la un cost acceptabil!!

    Lasă un comentariu:


  • gelu curtean
    a răspuns
    Intotdeauna am admirat tehnica germana ,dar recunosc ,Makita se afla cam pe picior de egalitate cu BOSCH iar la preturi cel putin la ceva echivalent GBH 2-26 DFR parca ceva mai ieftin...

    Lasă un comentariu:


  • TDJ
    a răspuns
    Raportul pret/calitate este in favoarea lui Bosch, comparativ cu DeWalt.
    Sunt foarte bune produsele DeWalt, dar preturile le fac aproape de neachizitionat pentru micii meseriasi.
    Ca exemplu, cand am cumparat Bosch GBH2-26DFR, m-a costat 940lei, ceva echivalent la DeWalt era la 2700lei.
    Showroom-ul DeWalt este la coltul strazii unde locuiesc, dar i-am trecut pragul doar de doua ori, numai pentru a admira evolutia tehnicii.

    Lasă un comentariu:


  • alecrimar
    a răspuns
    asta nu inseamna ca neg calitatile si performantele produselor facute de BOSCH

    Lasă un comentariu:


  • alecrimar
    a răspuns
    pt moderator
    eu stiu ca este bosch printre sponsorii de marca ai dvs dar nu se poate compara cu o MAKITA, DE WELT care sint mai bune
    deci sa mai si recunoastem din cind in cind

    Lasă un comentariu:


  • ToolsMaster
    a răspuns
    Din mai multe motive Bosch... Dupa cum am mai spus trebuie sa lucrezi cu o scula de calitate ca sa iti dai seama de valoarea ei si abia dupa aceea daca treci la o scula ieftina vei descoperi minusurile. Totusi in acest caz un ciocan din gama verde isi va face treaba foarte bine si va fi si ceva mai ieftin. PBH 240 RE de exemplu.

    Lasă un comentariu:

Procesare...