Ciocan rotopercutor

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • coby
    Living Legend
    • 21.feb.2012
    • 6865

    Răspuns la: Ciocan rotopercutor

    Ce firma / model de picamer electric gasesc pana in 1000 lei ( nou ) , care sa reziste la o lucrare mai serioasa ( am de spart ceva betoane o parte de 250 si o parte de 150 ) . Puteti sa mi recomandati ceva produse ? Multumesc
    Si din nimicuri poti face ceva bun .

    Comentariu

    • coby
      Living Legend
      • 21.feb.2012
      • 6865

      Răspuns la: Ciocan rotopercutor

      Am gasit un ciocan demolator einhell BT-DH 1600 la 870 lei - am de spart 2 scari din beton si o placa de 12 m2 nearmata , credeti ca rezista ?
      Meseriasii contactati pt lucrare mi au cerut 2500 lei si m am gandit sa fac eu operatia plus ca raman cu scula ( daca rezista ) .
      Fișiere Atașate
      Si din nimicuri poti face ceva bun .

      Comentariu

      • dummy_
        Membru Marcant
        • 16.mai.2009
        • 670

        Răspuns la: Răspuns la: Ciocan rotopercutor

        Postat în original de coby
        Am gasit un ciocan demolator einhell BT-DH 1600 la 870 lei - am de spart 2 scari din beton si o placa de 12 m2 nearmata , credeti ca rezista ?
        Meseriasii contactati pt lucrare mi au cerut 2500 lei si m am gandit sa fac eu operatia plus ca raman cu scula ( daca rezista ) .
        Scule de genul sunt trompete , ai toate sansele sa strici scula inainte sa termini lucrarea

        Comentariu

        • coby
          Living Legend
          • 21.feb.2012
          • 6865

          Răspuns la: Ciocan rotopercutor

          Ati lucrat cu asa ceva ?
          cu un ciocan rotopercutor am spart cateva ziduri de beton - e drept mai greu si cu durata de timp mai mare dar e o " trompeta " pe langa cel care vreau sa l cumpar ... si a rezistat cu brio si pretul 150 lei
          Fișiere Atașate
          Ultima editare de coby; 17.oct.2013, 18:32.
          Si din nimicuri poti face ceva bun .

          Comentariu

          • Scifficus
            Membru Marcant
            • 23.iun.2013
            • 857

            Răspuns la: Ciocan rotopercutor

            Merge bine Einhelul ala. Dai bataie ca vine frigul.
            Cumpara un ulei mai gros, chiar si unul de cutie de viteze si completeaza, conform manualului, in rezervorul special. Ai acces printr-un surub cu vizor, care indica si nivelul.

            "Trompeta" din aia, alta firma dar copie identica, am si eu si saraca a vazut la betoane in ultimii 3 ani de nu-mi vine nici mie sa cred.
            Toata treaba e sa nu o calaresti ca la Rovine. Dai mai gentil in ea si o sa te tina mult timp.

            Comentariu

            • coby
              Living Legend
              • 21.feb.2012
              • 6865

              Răspuns la: Ciocan rotopercutor

              Multumesc mult Scifficus ; asa ma gandeam si eu ca daca nu o forjez o sa ma tina mult si bine daca un ciocan rotopercutor cu 150 lei inca merge brici desi am spart la betoane cu el de numa ;
              am gasit ciocan demolator exact ca cel in poza doar marca OK in B....x cu 709 lei si l am si cumparat , abia astept sa l pun la treaba
              Si din nimicuri poti face ceva bun .

              Comentariu

              • coby
                Living Legend
                • 21.feb.2012
                • 6865

                Răspuns la: Ciocan rotopercutor

                Am pus ciocanul demolator la treaba - is foarte multumit de prestatie ! Isi merita banutii .
                Fișiere Atașate
                Si din nimicuri poti face ceva bun .

                Comentariu

                Procesare...