Ciocan rotopercutor

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi

  • coby
    a răspuns
    Răspuns la: Ciocan rotopercutor

    Am pus ciocanul demolator la treaba - is foarte multumit de prestatie ! Isi merita banutii .
    Fișiere Atașate

    Lasă un comentariu:


  • coby
    a răspuns
    Răspuns la: Ciocan rotopercutor

    Multumesc mult Scifficus ; asa ma gandeam si eu ca daca nu o forjez o sa ma tina mult si bine daca un ciocan rotopercutor cu 150 lei inca merge brici desi am spart la betoane cu el de numa ;
    am gasit ciocan demolator exact ca cel in poza doar marca OK in B....x cu 709 lei si l am si cumparat , abia astept sa l pun la treaba

    Lasă un comentariu:


  • Scifficus
    a răspuns
    Răspuns la: Ciocan rotopercutor

    Merge bine Einhelul ala. Dai bataie ca vine frigul.
    Cumpara un ulei mai gros, chiar si unul de cutie de viteze si completeaza, conform manualului, in rezervorul special. Ai acces printr-un surub cu vizor, care indica si nivelul.

    "Trompeta" din aia, alta firma dar copie identica, am si eu si saraca a vazut la betoane in ultimii 3 ani de nu-mi vine nici mie sa cred.
    Toata treaba e sa nu o calaresti ca la Rovine. Dai mai gentil in ea si o sa te tina mult timp.

    Lasă un comentariu:


  • coby
    a răspuns
    Răspuns la: Ciocan rotopercutor

    Ati lucrat cu asa ceva ?
    cu un ciocan rotopercutor am spart cateva ziduri de beton - e drept mai greu si cu durata de timp mai mare dar e o " trompeta " pe langa cel care vreau sa l cumpar ... si a rezistat cu brio si pretul 150 lei
    Fișiere Atașate
    Ultima editare de coby; 17.oct.2013, 18:32.

    Lasă un comentariu:


  • dummy_
    a răspuns
    Răspuns la: Răspuns la: Ciocan rotopercutor

    Postat în original de coby
    Am gasit un ciocan demolator einhell BT-DH 1600 la 870 lei - am de spart 2 scari din beton si o placa de 12 m2 nearmata , credeti ca rezista ?
    Meseriasii contactati pt lucrare mi au cerut 2500 lei si m am gandit sa fac eu operatia plus ca raman cu scula ( daca rezista ) .
    Scule de genul sunt trompete , ai toate sansele sa strici scula inainte sa termini lucrarea

    Lasă un comentariu:


  • coby
    a răspuns
    Răspuns la: Ciocan rotopercutor

    Am gasit un ciocan demolator einhell BT-DH 1600 la 870 lei - am de spart 2 scari din beton si o placa de 12 m2 nearmata , credeti ca rezista ?
    Meseriasii contactati pt lucrare mi au cerut 2500 lei si m am gandit sa fac eu operatia plus ca raman cu scula ( daca rezista ) .
    Fișiere Atașate

    Lasă un comentariu:


  • coby
    a răspuns
    Răspuns la: Ciocan rotopercutor

    Ce firma / model de picamer electric gasesc pana in 1000 lei ( nou ) , care sa reziste la o lucrare mai serioasa ( am de spart ceva betoane o parte de 250 si o parte de 150 ) . Puteti sa mi recomandati ceva produse ? Multumesc

    Lasă un comentariu:


  • apanoiu
    a răspuns
    Eu dozele le-am dat cu spiral de 10, gaura langa gaura si apoi cu spitz-ul. Am un beton nenorocit care nu a vrut sa se lase gaurit cu carota cu dinti (scula este un sds max de 10j).

    Am si un ciocan no name de 150 ron care nu vrea sa spituiasca deloc in acest beton. nici flexul nu mananca din el decat daca folosesc apa....ce simplu era cand aveam pereti de caramida

    Lasă un comentariu:


  • ghimpe--
    a răspuns
    Am inteles, multumesc.

    Lasă un comentariu:


  • DYC
    a răspuns
    Dureaza mai putin lucrarea, nu aveti nevoie de pauze atat de dese atat pt. unealta cat si pt. dvs.

    Lasă un comentariu:


  • ghimpe--
    a răspuns
    Sa inteleg ca SDS Max este mai silentios decat SDS Plus?

    Lasă un comentariu:


  • DYC
    a răspuns
    Folositi un SDS max pt. daltuirea santurilor, pt. binele dvs si al vecinilor deopotriva; pe mine m-a innebunit vecinul de deasupra care a facut canelurile si gaurile pt. doze/prize cu SDS plus...

    Lasă un comentariu:


  • ghimpe--
    a răspuns
    Postat în original de ghimarcat
    In beton as vrea sa tai cu un flex cu foaie de beton traseul si apoi sa-l decupez cu rotopercutorul.
    Merge ca tocmai asta fac eu acum, dar merge greu, mai ales acolo unde betonul este mai dur si santul mai lat...
    PS: eu nu am nici scule profesionale, folosesc un rotopercutor de 900W pe care l-am achizitionat cu 150lei

    Lasă un comentariu:


  • da_n
    a răspuns
    Postat în original de ghimarcat
    In beton as vrea sa tai cu un flex cu foaie de beton traseul si apoi sa-l decupez cu rotopercutorul.
    clar ca trebuie taiat traseul cu flexul, oricum rotopercutorul este facut pentru daltuiri usoare, cred ca fabricantii chiar recomanda asta daca nu ma-nsel, daca-i beton dur n-o sa fie usor, depinde si de cat de mult este de spart in beton, oricum omori scula dupa parerea mea

    Lasă un comentariu:


  • ghimarcat
    a răspuns
    In beton as vrea sa tai cu un flex cu foaie de beton traseul si apoi sa-l decupez cu rotopercutorul.

    Lasă un comentariu:

Procesare...