Indexul sculelor si uneltelor

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • Temelye
    Living Legend
    • 23.apr.2014
    • 1396

    #46
    Răspuns la: Indexul sculelor si uneltelor

    @ admin. Ceva s-a intimplat in sensul ca la aceasta rubrica mai erau niste postari,ultimele care nu mai sunt sau e posibil sa nu mi-le mai afiseze mie?
    Cele mai frumoase cabluri si tevi sunt cele care nu se vad

    Comentariu

    • Temelye
      Living Legend
      • 23.apr.2014
      • 1396

      #47
      Răspuns la: Indexul sculelor si uneltelor

      @ admin. Scuze, celelate posturi se pare ca sunt la rubrica Polizor Unghiular de 125mm.
      Cele mai frumoase cabluri si tevi sunt cele care nu se vad

      Comentariu

      • papi
        Membru
        • 30.mar.2008
        • 289

        #48
        Răspuns la: Indexul sculelor si uneltelor

        buna ,ce polizor unghiular de 150 imi recomandati ?
        prefer sa dau un ban si sa il am o perioada lung de timp,de folosit ocazional pe linga casa
        salutare la toti

        Comentariu

        • dummy_
          Membru marcant
          • 16.mai.2009
          • 673

          #49
          Răspuns la: Indexul sculelor si uneltelor

          Postat în original de papi
          buna ,ce polizor unghiular de 150 imi recomandati ?
          prefer sa dau un ban si sa il am o perioada lung de timp,de folosit ocazional pe linga casa
          Metabo , se gasesc secound din generatia trecuta la pretul unui Einchel nou
          Anunturi gratuite , peste 4 milioane: anunturi imobiliare, anunturi auto, telefoane mobile, locuri de munca, apartamente de inchiriat, masini second hand, haine.

          Comentariu

          • coby
            Living Legend
            • 21.feb.2012
            • 6667

            #50
            Răspuns la: Indexul sculelor si uneltelor

            Postat în original de papi
            buna ,ce polizor unghiular de 150 imi recomandati ?
            prefer sa dau un ban si sa il am o perioada lung de timp,de folosit ocazional pe linga casa
            Numa second hand sa nu cumperi ! Daca il folosesti la treburile gospodariei proprii deci hobby , linistit cumpara orice low cost din marile magazine cu garantie 2 ani .
            Si din nimicuri poti face ceva bun .

            Comentariu

            • Temelye
              Living Legend
              • 23.apr.2014
              • 1396

              #51
              Răspuns la: Indexul sculelor si uneltelor

              Postat în original de coby
              Numa second hand sa nu cumperi ! Daca il folosesti la treburile gospodariei proprii deci hobby , linistit cumpara orice low cost din marile magazine cu garantie 2 ani .
              Polizoarele cu disc de 150 sunt f utile dar si rare si ca atare mai greu de gasit variante low cost cu disc de 150.
              De firma am vazut de vinzare dar low costuri nu.
              Cele mai frumoase cabluri si tevi sunt cele care nu se vad

              Comentariu

              • dummy_
                Membru marcant
                • 16.mai.2009
                • 673

                #52
                Răspuns la: Indexul sculelor si uneltelor

                Postat în original de coby
                Numa second hand sa nu cumperi ! Daca il folosesti la treburile gospodariei proprii deci hobby , linistit cumpara orice low cost din marile magazine cu garantie 2 ani .
                Decat sa dau 300 ron pe un Einchel sau un Matrix nou cu garantie de 1 an , la orce ora din zii si noapte imi iau un Metabo , Makita sau eventual mai pun ceva si un Fein second in stare buna , cu care pot sa lucrez 8-10 ore pe zii in conditii de solicitare intensa spre industriala si durata de functionare in aceste conditii in jur de 10-18 ani . Hai sa fim seriosi , in momentul in care probezi un polizor iti dai seama de gradul de uzura numai dupa zgomot , desfaci 3 suruburi si ai acces la rotor si perii , unde se poate observa gradul de uzura al sculei , si o durata estimativa de folosire , mai desfaci 4 suruburi si ai aces la transmisie si pinioane , polizorul dpdv constructiv e una dintre cele mai simple scule , numai dupa zgomot de functionare in gol iti dai seama daca trebuie schimbat un rulment , daca pinioanele sunt uzate si nu calca bine , sau daca are probleme la colectorul rotoric ....
                Probeaza in sarcina maxima un polizor no name si iti garantez ca in 2 ore il schimbi cu altu ( daca e in garantie ) sunt niste porcarii care nu au ergonomie , vibreaza excedentar , se supraincalzesc , au cablu de alimantare de maxim 2 m de o calitate kkk care iarna se intareste si crapa , carbuni ii schimbi la fel de repede ca si rotorul , pinioanale nu sunt tratate si rulmentii nu sunt capsulati si nici macar calculati incat sa reziste la solicitarile supuse, pe scurt niste POCNITORI .

                Comentariu

                • dummy_
                  Membru marcant
                  • 16.mai.2009
                  • 673

                  #53
                  Răspuns la: Răspuns la: Indexul sculelor si uneltelor

                  Postat în original de Temelye
                  Polizoarele cu disc de 150 sunt f utile dar si rare si ca atare mai greu de gasit variante low cost cu disc de 150.
                  De firma am vazut de vinzare dar low costuri nu.
                  Fiecare firma care se respecta are polizoare din gama de 150 mm , e ceva intermediar intre cele de 125 si 180 , nu prea se cumpara fiinca costa mai mult decat unul de uzual 125

                  Comentariu

                  • Temelye
                    Living Legend
                    • 23.apr.2014
                    • 1396

                    #54
                    Răspuns la: Răspuns la: Indexul sculelor si uneltelor

                    Postat în original de dummy_
                    Fiecare firma care se respecta are polizoare din gama de 150 mm , e ceva intermediar intre cele de 125 si 180 , nu prea se cumpara fiinca costa mai mult decat unul de uzual 125
                    Da, teoretic sunt ceva mai scumpe decit cele de 125, fiind mai putin uzuale dar nu la toate firmele. La Bosch de ex. GWS19-125CIE ( 690 lei ) si GWS19-150CI ( 700 lei ) au preturi chiar apropiate. Da, stiu parerea dvs. despre polizoarele Bosch, o impartasesc, dar polizor mic de 1900W la 700 lei nu prea am gasit la alte firme
                    Ultima editare de Temelye; 03.mar.2017, 12:24.
                    Cele mai frumoase cabluri si tevi sunt cele care nu se vad

                    Comentariu

                    Procesare...