Centrale de Avertizare Efractie, sfaturi instalare

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi
  • gmtiby
    Living Legend
    • 24.oct.2008
    • 1192

    #46
    Răspuns la: Centrale de Avertizare Efractie, sfaturi instalare

    Postat în original de globalitserv
    Buna seara,
    Imi pare rau sa observ ca ultima discutie privind securitatea casei si a familiei a fost in Luna 10-a 2013.
    Sper sa reusesc sa va pot readuce in discutie.
    Poate majoritatea care au participat la aceasta discutie au deja instalata o centrala de detectie fie ea incendiu sau efractie dar se intreaba cineva daca ele mai sunt la fel de sigure ca cele de acum? Sistemele de supraveghere video si detectie chiar au evoluat atat la capitolul fizic cat si cel logic (parte de software). Va stau la dispozitie pentru a va aduce la cunostinta despre noile tehnologii ale sistemelor de supraveghere video si detectie.
    Buna dimineata,
    eu inteleg ca reclama e sufletul comertului, dar acele comentarii/recenzii de pe site-ul dvs lasa mult de dorit.... De cand PARADOX este fabricata in Romania ??? Citez de pe site-ul dvs. : " Paradox ... ceva romanesc de buna calitate si accesibil fiecarui roman care doreste sa isi protejeze casa si bunurile.
    Gheorghe
    sisteme antiefractie constanta
    KIT SUPRAVEGHERE PARADOX
    01 August 2015 "

    Haideti sa fim seriosi, chiar credeti ca o firma ca Paradox care din fericire pt noi toti e din CANADA si DOAR acolo fabrica sisteme ( cel putin centralele de alarma ) , chiar credeti sa arata a " ROMANESC " ? Cerber de acord... dar ATAT, nu PARADOX, nu DSC, ambele fiind canadiene... ma insel cumva ???

    Comentariu

    • Ervin
      Membru
      • 07.ian.2016
      • 153

      #47
      Răspuns la: Centrale de Avertizare Efractie, sfaturi instalare

      Am intrat si eu pe siteul respectiv,se pare ca unul din clienti a facut afirmatia respectiva,nu reprezentantii firmei respective.Din cate stiu eu DSC respectiv Paradox fabrica (si) in China,la fel ca si alti giganti din diferite domenii...

      Comentariu

      • gmtiby
        Living Legend
        • 24.oct.2008
        • 1192

        #48
        Răspuns la: Centrale de Avertizare Efractie, sfaturi instalare

        Postat în original de Ervin
        Am intrat si eu pe siteul respectiv,se pare ca unul din clienti a facut afirmatia respectiva,nu reprezentantii firmei respective.Din cate stiu eu DSC respectiv Paradox fabrica (si) in China,la fel ca si alti giganti din diferite domenii...
        Nu am spus ca firma a facut aceasta afirmatie, ci clientii...." recenziile ".....

        Comentariu

        • Ervin
          Membru
          • 07.ian.2016
          • 153

          #49
          Răspuns la: Centrale de Avertizare Efractie, sfaturi instalare

          Imi cer scuze,am citit printre randuri,era tarziu deja...

          Comentariu

          • gmtiby
            Living Legend
            • 24.oct.2008
            • 1192

            #50
            Răspuns la: Răspuns la: Centrale de Avertizare Efractie, sfaturi instalare

            Postat în original de Ervin
            Imi cer scuze,am citit printre randuri,era tarziu deja...
            Nici o problema, stati linistit, dar ca idee sa stiti ca nu sunt facute in china, doarece cei de la Paradox nu vor sa "imparta " anumite secrete...

            Comentariu

            Procesare...