Usa automata

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • vicentiu olaru
    Incepator
    • 18.oct.2009
    • 80

    Usa automata

    Cine ma poate ajuta sa programez o usa automata LINEA BFT ?Nu reusesc sa o fac sa stea inchisa pe timpul noptii,doar daca o scot din priza... tel 0748 856 423
    Multumesc
    - SEMNATURA STEARSA DE ADMINISTRATOR -

    TE ROG SA CITESTI REGULAMENTUL FORUMULUI!
  • DanielC
    Membru
    • 13.mar.2008
    • 178

    #2
    Va salut,
    Am ceva experienta in usi automate...din nefericire ptr dvs m-am lovit rar de linea... la noi in tara au prins destul de putin aceste automatizari
    Daca nu ma insel....va referiti la o usa automata glisanta bipart sau monopart da?
    Daca este asa....de unde aveti problema?
    Aveti incuietoare electromagnetica instalata?
    Aveti pe tastatura de comanda optiunea de inchidere cu incuietoarea activa? In momentul in care setati usa pe aceasta pozitie...auziti electrolacatul cum clancane?
    Daca aveti aceasta incuietoare....si usa nu se inchide cu electrolacatul (proba o faceti simplu tragand de usi....)....inseamna ca intradevar ...este o problema de programare....
    Sper sa ma insel....dar la linea exista si un programator special ...care se lega pe o seriala in automatizare...si cu care se seteaza usa (viteza inchidere/deschidere, timpi franare...electrolacat...etc).
    In cazul in care nu va este necesar asa ceva....se poate rezolva cu setari pe baza de jumperi sau tastatura existenta....conform unui manual de programare...care insa mie momentan imi lipseste...
    Daca mi-l puteti pune la dispozitie...sunt sanse sa va ajuta... pe aceasta cale...
    In cazul in care va este necesar acel programator....numai un instalator BFT va poate ajuta!

    PS. Exista solutii mai putin ortodoxe....dar eficiente in caz de urgente... pe care e util sa le cunoasteti....si anume....montarea in partea de jos a usii....unde se imbina cele doua foi in pozitia inchis....a 2 belciuge mici (2 profile L) cu care se prinde un lacatel. Din descrierea dvs....inteleg ca aveti usa de acces de serviciu...deci puteti inchide astfel usa automata pe interior .

    Cu respect!
    ~Cu Respect!

    Comentariu

    Procesare...