Ce masuri de paza / securitate va luati?

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • Marina Popa
    Membru
    • 23.feb.2006
    • 173

    #16
    CAINI

    Nu va mai ganditi la caini care aparaPot fi hipnotizati sau otraviti sau adormiti Daca stau in casa e totul ok dar in curte niciodata nu poti sti daca latra pentru ca este un hot sau o pisica sau altceva Asa ca puneti-va sistem de siguranta Cainii sunt doar de divertisment

    Comentariu

    • emil b
      Membru
      • 05.ian.2007
      • 113

      #17
      si eu si alinutza99 am spus ca este vorba de DOI caini DRESATI

      Comentariu

      • briobit
        Membru
        • 01.iun.2006
        • 210

        #18
        cum spuneau si alti membrii de pe acest forum rolul echipamentelor antiefractie este acela de a preveni producerea acestor evenimente neplacute, combinate si cu un dispecerat (firma specializata in paza care dispune de masini si oameni pt interventie rapida ) se pot obtine rezultate mult mai bune.... am avut cazuri unde hotii au intrat cu proprietarii in casa in mijlocul zilei si au furat din locuinta deci.... deci fiecare isi alege modul si metodele adecvate



        Cu stima....
        Atentie atentie atentie ... curentul nu iarta!

        Comentariu

        • Marina Popa
          Membru
          • 23.feb.2006
          • 173

          #19
          opinie

          Daca nu este armat hotii intra cu toate sistemele sofisticate pe care le ai asa ca ziua e bine sa inchizi usile Sistemul este eficient doar la armare chiar daca exista firma si dispecerat aferent..Si mai devine ineficient cand nu merge reteaua telefonica....Deci atentie

          Comentariu

          • alinutza99
            Membru
            • 17.aug.2006
            • 168

            #20
            da sigur!!!......sa luam o alarma cu vreo 20 de milioane mai platim 2 milioane pe lunala dispecerat mai vin si intaririle daca mai vin in 10 minute,timp in care te fura cu totul,te violeaza apoi te omoara....SUPERB!
            Pe cand un caine dresat e un caine dresat(bine poti poate sa il impusti ) iar sistemul de alarma cu senzor cand o incepe sa urle cu 120 Db fuge si dracu de langa casa numai sa nu mai faca atata galagie....sigur trezeste si atentioneaza tot cartierul.....
            Dar apropo unde suntem in Bronx? Ferentari?!

            Comentariu

            • briobit
              Membru
              • 01.iun.2006
              • 210

              #21
              tu ramai cu potaia eu am alarma instalata si apropo la firma unde sunt timpul de interventie e de 3 minute (nu il respecta reziliez contractu)
              Atentie atentie atentie ... curentul nu iarta!

              Comentariu

              • alinutza99
                Membru
                • 17.aug.2006
                • 168

                #22
                da il reziliezi si le platesti despaguubiri de 5000E

                Comentariu

                • Ciprian Sorlea
                  Incepator
                  • 21.dec.2006
                  • 16

                  #23
                  Am vazut in prakticker sisteme de monitorizare cu 4 camere de supraveghere, la vreo 1500 RON. Combinate cu un calculator, o retea de internet si un telefon cu GPRS plus orice sistem de alarma cu phone-caller, cred ca poti sta linistit. Am vazut pe la TV un tip care a trimis politia in timp ce spargatorii isi vedeau linistiti de treaba... utilizand un sistem de genul asta.

                  Consider ca, cu o investitie de vreo 1000-1500 euro, poti sa-ti protejezi bunurile. Daca nu esti dispus sa investesti suma asta, probabil ca bunurile de protejat nu sunt foarte valoroase.

                  Respecte.

                  Comentariu

                  • Marina Popa
                    Membru
                    • 23.feb.2006
                    • 173

                    #24
                    sisteme de paza

                    Cu cainele dresat au intrat in casa prietenei mele si de aceea m-am hotarat sa imi pun alarma ...Dar cum spuneam fiecare face ce vrea si investeste cat vreasi unde vrea ...Nici un sistem nu e infailibil ,nici chiar cainii pe care ii laudati...Si ai mei sunt dresati dar exista solutii de a-i momi .Poate sa va dovedeasca un dresor-nu cel care i-a dresat ci altul si atunci sa vad comentariile .Dar in definitiv dresorii nu se ''mananca'' unii pe altii, caci si-ar pierde onorariile deci.....Cainele meu e dresat la Sibiu 6 luni dar pt ca nu am avut timp de el a uitat multe... Si are 10 ani..

                    Comentariu

                    • alinutza99
                      Membru
                      • 17.aug.2006
                      • 168

                      #25
                      in fine ideea e ca trebuie combinate:un caine de paza,o alarma nu cea mai scumpa si niste camere de supraveghere(asta ma refer la case normale nu gen Fort Knox) daca vreti solutii sigure puneti tata gard de 3 m cu sarma ghimpata electrificata,paza 24 din 24 inarmata impreuna cu caini de patrulare,camere de supraveghere,senzori de miscare,geam spart,greutate,infrarosu.......si atunci................

                      Comentariu

                      • flo8200
                        Membru
                        • 01.nov.2005
                        • 253

                        #26
                        Orange oferea mai demult o camera video cu card SIM care detecta miscarea, facea poza si primeai MMS pe tel. mob. Avea si senzor de incendiu. Puteai sa ii comanzi prin SMS sa iti trimita o poza ca sa mai vezi ce mai este pe acasa.

                        Comentariu

                        • Marina Popa
                          Membru
                          • 23.feb.2006
                          • 173

                          #27
                          paza

                          SistemUL video atasat cu senzori de miscare volumetrici e super ..Cat despre sarma ghimpata mai ales daca are curent pot spune ca e ideala dar am inteles ca ai nevoie de aprobari Stie cineva de ce aprobari?

                          Comentariu

                          • mestermic
                            Membru
                            • 06.aug.2006
                            • 224

                            #28
                            As vrea sa pun o alarma la apartament dar preturile sunt uriase fata de ce imi pot permite. Din experienta dumneavoastra, credeti ca este posibil sa cumpar un echipament si sa il montez singura?

                            Multumesc
                            Cine bate-un cui un pic
                            Se numeste mestermic

                            Comentariu

                            • briobit
                              Membru
                              • 01.iun.2006
                              • 210

                              #29
                              informativ o centrala( + tastatura) de care montez eu este in jur de 250 lei noi un senzor cam 30 de lei o sirena de exterior cu tot cu acumulator 150 lei

                              cu aprox 500 ai sistem (depinde de ner de senzori)
                              Atentie atentie atentie ... curentul nu iarta!

                              Comentariu

                              • mestermic
                                Membru
                                • 06.aug.2006
                                • 224

                                #30
                                va multumesc. v-am scris un MP , cale pe care o sa va rog sa imi furnizati informatii despre model. Am inteles ca aici nu se poate.

                                pentru securitate mai este si varianta cu serpii. cand omul pleaca de acasa le poate da drumul din acvariu. ..iar daca intra careva, nu mai cumpara hrana 2 luni...))))))
                                Cine bate-un cui un pic
                                Se numeste mestermic

                                Comentariu

                                Procesare...