Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Sistem de supraveghere video cu camere wireless

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Sistem de supraveghere video cu camere wireless

Aş dori sa-mi instalez la casă un sistem de supraveghere video care în principiu ar trebui să conţină următoarele:
    - 4 camere video wireless (obligatoriu 2 cu IR 25m);distanţa maximă de la camere la receptor 50m;
    - DVR cu un hard care să permită stocarea înregistrărilor pe o peroadă de cel puţin 15 zile ( înregistrări cu min. 25fps);
    Dacă pentru DVR problema documentării a fost mai simplă, pentru camerele video wireless am auzit atîtea păreri şi comentarii, încât mă văd nevoit să vă adresez rugămintea de a-mi da un sfat în privinţa alegerii acestor camere.
    Multumesc anticipat.
    Cu stima
    C. SIRBU

Răspuns la: Sistem de supraveghere video cu camere wireless

Incearca sa te luminezi putin cu acest link: http://www.aloksys.ro/images/doc/CAMIBOX_About_RO.pdf

Comentariu

incearca sa le pui cu cablu , vine un hot mai destept cu un sistem ce interfereaza camerele si vede exact unde nu prind unghiul , sau se pot bruia usor .
      Păcat că nebunilor nu li se îngăduie să spună cu înțelepciune ce au de spus despre nebuniile înțelepților.

Comentariu

Nu cred ca isi justifica pretul alea wireless.In banii aia iti iei ceva wired exceptional!

Comentariu

Poti gasi aici camere de supraveghere video wireless la un pret foarte bun
          http://www.a2t.ro/camere-ip-megapixel

Comentariu

Informatii clare despre camere wireless gasesti pe blogul ACESTA
            1. camerele wireless tot au nevoie de o conexiune pe fir pentru alimentare.
            2. Suporta maxim rezolutie HD (limitate din cauza conexiunii radio)
            3. Mai scumpe decat echivalentul pe fir.
            4. Avantaje: cablaj mai putin.

Comentariu

Procesare...
            X