Sistem de supraveghere video si alarma

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi

  • alinbrend
    a răspuns
    Eu vreu totusi sa ii trag firele prin colturile casei ca oricum ma ocup cu instaltzia electrica si au inceput cu tencuiala si ar fi bine sa ii trag firele ca pe urma vin mascate zid si se vad urat totusi.Totusi ma intereseaza ce cablu sa folosesc am inteles ca cablu de antena tv si fire de alimentare pt camera,alimentare de 9V si 12 dar nu stiu daca e bine...si inca ceva strca ca ii le trag eu k pe urma sa vina cei in domeniu sa lege camerele?????Si la sistemul de alarma cum treb sa procedez?????Multumesc inca odata!!!!

    Lasă un comentariu:


  • bigjoe
    a răspuns
    DA

    Vezi ca mai este un topic pe domeniu.

    Exista insa in comert toata gama.

    De ce vrei sa il faci tu?

    Oricum pentru camere le cumperi cu cablu..

    Iar apoi un TV TUNER card pentru PC
    si gata

    Succes

    Lasă un comentariu:


  • bigjoe
    a răspuns
    DA

    Pai vrei prin WEBCAM? Monitorizare prin PC? Sau cum?

    Eu pot sa te ajut da te costa.
    Insa de ce nu iei tu ce este in comert?
    Ca exista de toate pentru toti si sunt si garantate 5 ani.

    Nu reinventa roata daca nu este nevoie...daca vrei ultimul racnet.

    Daca vrei asa sa faci tu..cat mai ieftin atunci exista tot in comert la Bricostore o alarma...dar iarasi trebuie sa fie un motiv.

    Succes!

    Lasă un comentariu:


  • pippo17
    a răspuns
    Salut! Ceea ce vrei tu, nu stiu daca poti sa primesti(...asa pe ochi frumosi ..) ! Fiecare sistem de supraveghere se leaga diferit si depinde de dimensiunea spatiul si pozitionarea lui! ...degeaba primesti o schema prestabilita, nu te ajuta cu nimik! De exemplu : cu camerele video focalizezi doar 20% din spatiu (care vrei sa-l securizezi...si practic ce te intereseaza pe tine), iar alarma sa fie activa pe tot spatiul!
    -Sistemul de supraveghere video cu IR se poate folosi si cu sezorii de miscare: camera video este activata (inregistreaza) de senzorul de miscare!
    - camerele se pot conecta la un PC (si chiar e recomandabil!)
    - sistemul de alarma se poate activa cu sezori de miscare!

    Lasă un comentariu:


  • alinbrend
    a răspuns
    Sistem supraveghere video

    Buna ziua!
    Cine poate sa ma ajute sa imi explice cum pot face un sistem de supraveghere video si un sistem de alarma mai multe detali cum sa incep cum se leaga si ce conductror sa folosesc niste scheme daca se poate orice ce poate sa ma ajute sa fac lucrurile astea!!
    Sistemul de supraveghere i-l vrea prin inflarosu cu camere care se pot roti conectat la un Pc daca se poate sistemul de alarma prin senzori de miscare.
    Multumesc inca odata.

    Lasă un comentariu:


  • alinbrend
    a creat un topic Sistem de supraveghere video si alarma

    Sistem de supraveghere video si alarma

    Cine poate sa ma ajute cum sa fac un sistem de supraveghere video de ultima generatzie si un sistem de alarma modern la o casa.Niste scheme sau ceva sa ma ajute sa fac instalatzile aste ce tipuri de fire denumiri mai exacte orice,va sunt recunoscator. Multumesc anticipat!!!
Procesare...