Acte teren

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • alinutza99
    Membru
    • 17.aug.2006
    • 169

    Acte teren

    Buna ziua! Am cumparat o parcela de teren de 550 m2 dintr-un lot de 60 d e parcele de extravilan.Am fost la notar am facut contractul de vanzare cumparare si m-a chemat peste 2 saptamani sa imi dea o dispozitie prin care propritarul X imi dispune mie "inatbularea dreptului de proprietate"
    "Prezenta se va comunica notarului Y cu drepte de plangere in termen de 15 zile de la comunicare,care se depune la Oficiul de Cadastru si Publicitate Imobiliare,se inscrie in cartea funciara si se solutioneaza la instanta competenta din circumpscriptia in care se afla imobilul."

    Acum eu ce trebuie sa fac in continuare?
  • nutzu
    Membru
    • 22.mar.2008
    • 125

    #2
    astepti........................acu vreo 2ani am facut aceeasi treaba ''desteapta'',am cumparat un teren in extravilanul unei comune de langa oras .pt terenul respectiv era deja intocmita documentatia cadastrala.acu vreo 2 luni mi-am facut proiectul ca sa dau drumul la treaba.SURPRIZA........documentatia cadastrala era gresit intocmita iar pt certificatul de urbanism ma lupt cu ''burtile'' de la consiliul judetean(vezi legea 50) Sfatul meu:actele sa fie vazute de un jurist si de un cadastrist

    Comentariu

    • alinutza99
      Membru
      • 17.aug.2006
      • 169

      #3
      deci in concluzie mai departe ce trebuie sa fac?
      ????

      Comentariu

      • RaduCA
        Living Legend
        • 09.oct.2005
        • 6451

        #4
        Ati incercat sa va adresati notarului?
        De cînd fenicienii au inventat moneda, mulţumirile sînt de prisos... şi încă o veste tristă: ieftin, bun şi mult nu există.
        În schimb, există Instalatorul de Iaşi.

        Comentariu

        • alinutza99
          Membru
          • 17.aug.2006
          • 169

          #5
          era o vaca de aghiotanta care habr nu avea ce ne trebuie notarita era sictirita si deabia am luat "incheierea" aia de la ei...atata tot in rest nu mai stiu cred ca o sa merg la primarul comunei sa il intreb.....

          Comentariu

          • RaduCA
            Living Legend
            • 09.oct.2005
            • 6451

            #6
            Am crezut ca, in calitate de cumparator, ati ales chiar Dvs. notarul la care ati perfectat actele. Acuma, daca era "lasa-ma sa te las", lasati-o in plata Domnului si mergeti la un notar adevarat, care sa va poata spune ce trebuie sa faceti.
            De cînd fenicienii au inventat moneda, mulţumirile sînt de prisos... şi încă o veste tristă: ieftin, bun şi mult nu există.
            În schimb, există Instalatorul de Iaşi.

            Comentariu

            Procesare...