Evacuare bideu

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • BALTAZAR
    Incepator
    • 11.iun.2011
    • 26

    Evacuare bideu

    Buna ziua, la baia de servici am un wc si lavoar. Wc actual se inlocuieste si vreau sa montez si un bideu si sa-i fac scurgerea in evacuarea de la wc. Doresc aceasta solutie pentru ca nu vreau sa sparg. In momentul acesta evacuarea este ca in foto cu doua coturi la 30 grade. Am vazut ca sunt ramificarii si coturi de atac de 110 cu 45 sau 50. Ce solutie pot adapta? Multumesc!
    Fișiere Atașate
  • Seni
    Living Legend
    • 05.mar.2006
    • 3481

    #2
    Răspuns la: Evacuare bideu

    Gasesti cot cu ramificatie, 40 ar fi suficient pentru bideu.

    Comentariu

    • BALTAZAR
      Incepator
      • 11.iun.2011
      • 26

      #3
      Răspuns la: Evacuare bideu

      Stiu de coturile cu ramificatie, dar la mine iesirea este dreapta, doar ca este mai jos decat iesirea wc-ului.

      Comentariu

      • Consultant sanitare
        Moderator
        • 16.oct.2006
        • 1554

        #4
        Răspuns la: Evacuare bideu

        Dupa ce se vede in foto, ar trebui sa modificati pozitia WC pentru a putea face o modificare la scurgere, in sensul de a putea introduce o ramificatie la care sa legati ambele obiecte sanitare. Pe pozitia actuala este imposibil sa faceti ceva, spatiul oferit de acel cot si jumatate este prea mic.

        Comentariu

        • BALTAZAR
          Incepator
          • 11.iun.2011
          • 26

          #5
          Răspuns la: Evacuare bideu

          Acolo sunt doua coturi de 30 grade. De la evacuare pana la peretele din fata sunt 115 cm. WC-ul pot sa-l mut mai in fata si sa pun o ramificatie.

          Comentariu

          • Consultant sanitare
            Moderator
            • 16.oct.2006
            • 1554

            #6
            Răspuns la: Evacuare bideu

            Intercalarea unei ramificatii reduse intre teava din perete si primul cot va impinge vasul WC cu circa 200 mm.

            Comentariu

            Procesare...