Lucrare nouă, lipsește sifonul la baie și am inundat vecinii

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • Andrei623
    Incepator
    • 14.ian.2019
    • 2

    Lucrare nouă, lipsește sifonul la baie și am inundat vecinii

    Salut.
    Recent am avut o lucrare de renovare unde toată baia și toate țevile au fost înlocuite. Am observat lipsa sifonului din podea dar am fost asigurat că nu este nicio problemă.
    Ulterior am văzut că îmi bolborosește cada când folosesc chiuveta și vice-versa. Azi am ajuns acasă și vecinii erau inundați de sub cadă.

    Se poate pune un sifon nou de pardoseală sau care ar fi soluția la această problemă?
  • VYS
    Living Legend
    • 19.aug.2005
    • 13007

    #2
    Teoretic se poate pune alt sifon daca spargi ceva pe pardoseala. Ai idee care este configuratia actuala a scurgerilor respective? De regula sunt legate pe aceeasi scurgere catre coloana principala si refularea se intampla cand ai scurgerea partial infundata. Ar trebui sa verifici daca nu ai ceva moloz in scurgere sau alte chestii ramase sau acumulate.
    VYS Blog DIY

    Comentariu

    • Andrei623
      Incepator
      • 14.ian.2019
      • 2

      #3
      Mulțumesc. Din ce am văzut, ambele sunt pe aceași scurgere pe pexal.

      Comentariu

      • Mircea_G
        Living Legend
        • 14.ian.2007
        • 12202

        #4
        Postat în original de Andrei623
        Salut.
        Recent am avut o lucrare de renovare unde toată baia și toate țevile au fost înlocuite.......
        Se pare ca mai renovezi ....
        Exista varianta sa spargi doar sub cada sa vezi ce si cum , si daca merge reparat , se poate face o combinatie sa nu spargi toata baia pt sifon .
        Instalatii verificari-revizii gaze

        Comentariu

        • iahim_namor
          Membru
          • 02.mar.2015
          • 199

          #5
          Postat în original de Andrei623
          ... aceași scurgere pe pexal.
          ??? pexal ???

          Comentariu

          Procesare...