Miros canalizare

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • VYS
    a răspuns
    Nu este nevoie sa gauresti, exista racorduri flexibile cu ramificatie de 50mm. Daca nu sunt alte probleme pe traseul de canalizare care justifica modificarile, poti incerca sa scoti aerisirea prin perete, in exterior la etaj.

    Lasă un comentariu:


  • vladionut
    a creat un topic Miros canalizare

    Miros canalizare

    Salut, de curand am achizitonat o casa P+M, ce are instalatia sanitara foarte proasta.
    Este vorba de 2 bai ( una sus, una jos- baie pe baie ).
    La etaj, in sifon imi intra chiuveta, dar imi miroase foarte urat ( vine de la sifonul din pardoseala, deoarece la chiuveta am facut bucla de apa )
    Spatiul fiind foarte ingust, nu prea am cum s a sparg foarte mult sa pun un Y + un aerator, insa m am gandit sa gauresc burduful de la wc, si sa pun in sus un Aerator de diametrul 50, lipit cu silicon sau pistol de lipit plastic.
    Despre acesta este vorba : https://www.dedeman.ro/constanta2/ae...0-mm/p/2009465
    Insa nu stiu daca este o idee foarte buna, mie mi-a venit.
    Am adus un "mester" si mi-a spus sa sparg toata gresia sa fac niste modificari destul de mari.
    Credeti ca se poate face asa ceva ? Stiu ca este cam tiganie, dar nu cred ca exista o varianta mai ok
    ps : m am mai gandit la o solutie, am beci si tevile trec prin el, oare daca pun o clapeta anti retur exista sansa sa numai miroasa ?
Procesare...