Chestie ciudata la scurgerea apei de la baie

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • ebopix
    Incepator
    • 04.nov.2019
    • 1

    Chestie ciudata la scurgerea apei de la baie

    Mi se intampla mai nou o chestie destul de ciudata ca sa ii zic asa! sa va explic:

    am in baie un bideu, o ghiuveta si o cada toate legate la scurgerea de la bloc! Acu ceva timp cineva careia ia fost lene sa arunce pietrele in urma demolarii a mascarii i sa parut mai interesant sa le dea drumul in jos pe mascare de mi-a retezat acel cot micut de la scurgere de intra in teava mare principala! defectul s-a remedia cu ceva ce cred eu ca ar fi poxilina (nu a fost facut de mine) . in fine..in urma acelor reparatii cu poxilina vecinul de sub mine mi-a cam deplasat tevile mie...toate inclusiv teava de scurgere din pardoseala lucru care datorita debitul mare de apa de la casa a refulat un pic si l-a inundat ). ce mi-a venit mie in minte a fost sa astup acel mic cot lasat in aer de la scurgerea din pardoseala cu un dop..sa nu mai refuleze si sa ii curga vecinul de sub mine! ee..acu e acu...

    de cand am facut asta ori de cate ori fac un dus...se strange apa in cada...destul de mult...adica nu prea se scurge..doar ca dupa o perioada relativ scurta..cateva mine incepe sa se scurga dintro data! ce dracu fenomen e asta...practic tevile nu sunt infundate doar ca zici ca trebuie sa faca "presiune " oleaca ca sa incepata sa se scurga!

    spunetimi si mie va rog...de la ce ar putea fi...o fi ca am acoperit teava aia cu un dop...o fi de la altceva...sunt deschis la orice sugestie
  • uceniculgica
    Membru Marcant
    • 10.ian.2013
    • 573

    #2
    nu mai simplu este sa scoti dopul sa vezi ce se intampla?

    Comentariu

    Procesare...