yobit eobot freewallet bgogo digifinex wp fastest cache wp super cache
Urmareste-ne pe Facebook

Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Teava canal montata in sens invers

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• bogdan.sb
    a răspuns
    Postat în original de emanu Vezi post
    fa cum spune GPSul masinii:
    MERGI INAINTE!
    E interpretabil ce vrei sa zici tu, dar o sa incerc ... nu stiu de ce, dar nu pot sa pun un "zambarici" asa ca scriu : haha
    Ultima editare de bogdan.sb; 07.feb.2020, 21:08.

Lasă un comentariu:

• emanu
    a răspuns
    fa cum spune GPSul masinii:
    MERGI INAINTE!

Lasă un comentariu:

• bogdan.sb
    a răspuns
    Sper sa nu ma trezesc cu lac subteran ... glumesc acum

Lasă un comentariu:

• VYS
    a răspuns
    In mod normal tine garnitura, rolul ei este de etansare plus ca este destul de presata pe teava.

Lasă un comentariu:

• bogdan.sb
    a răspuns
    Ok. Am o gura de vizitare in imediata apropiere. Teava este de 160 mm, pentru casa de locuit, deci sper ca e suficient de mare in sectiune ca sa se diminueze riscul de a se obtura ...
    Sincer, ma gandesc mai mult la infiltratii. Garnitura isi face rolul si in sens invers sau nu prea ?

Lasă un comentariu:

• VYS
    a răspuns
    Emotii nu, doar ca atunci cand apare o problema pe teava de canalizare vei sti unde este un prim punct de verificare.

Lasă un comentariu:

• bogdan.sb
    a răspuns
    Din pacate nu prea mai pot sa schimb ceva. Asta e situatia la fata locului ...
    Deci, ar trebui sa stau cu ceva emotii ... :(

Lasă un comentariu:

• VYS
    a răspuns
    Ce poate sa se intample? Se pot strange mai usor sedimentele, se poate colmata in timp si pot fi scurgeri. Totul doar in timp si cu un anumit risc, cert este ca nu este corect si daca poti, este mai sanatos sa schimbi acum.

Lasă un comentariu:

• bogdan.sb
    a creat un topic Teava canal montata in sens invers

Teava canal montata in sens invers

Salut, am o teava de canalizare diametru 160 mm cu 2 imbinari montate in sens invers decat normal, in imediata apropiere a fundatiei (una in exterior sub trotuarul de langa casa si o mufa sub pivnita). Adancimea este aprox 50 cm sub nivelul pivnitei. Cadere (sper ca) are ...
    Trebuie sa imi fac probleme de infiltratii?
    Multumesc.
Procesare...
X
sigla BRAT