Protejarea tevilor pe timp de iarna

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi
  • Shushu
    Membru
    • 24.sep.2016
    • 144

    Protejarea tevilor pe timp de iarna

    Cum se pot proteja tevile pt a nu se sparge pe timp de iarna?casa este incalzita iarna numai in bucatarie .Cineva spunea sa las un robinet deschis sa curga apa in permanenta dar nu cred ca pot face asta.Sa picure da dar nu sa curga dar presupyn ca picaturile nu fac nimic.Casa nu este izolata,E f frig iarna fiind de caramida.Nu am locuit niciodata iarna acolo dar acum vreau s o fac si voi incalzi numai bucataria (soba pe lemne)nu si baia.
  • Mircea_G
    Living Legend
    • 14.ian.2007
    • 12085

    #2
    Apa oprita si tevile golite sau sistem electric de degivrare pe tevi .
    Instalatii verificari-revizii gaze

    Comentariu

    • VYS
      Living Legend
      • 19.aug.2005
      • 12977

      #3
      Intrebarea este cum locuiesti in ea in aceasta iarna daca nu incalzesti decat bucataria? Caldura din bucatarie nu migreaza si in celelalte camere? Cum folosesti baia daca nu o incalzesti, cum faci dus?
      Atat timp cat temperatura nu scade pana la circa 0 °C nu vad sa existe risc de inghet daca locuiesti acolo. Poate nu intelegem exact mesajul tau.
      VYS Blog DIY

      Comentariu

      • Shushu
        Membru
        • 24.sep.2016
        • 144

        #4
        Bucataria e si sufragerie.Voi locui acolo o luna numai (in bucataria respectiva)In baie incalzesc temporar cu o aeroterma doar atunci cand fac dus.baia si bucataria au un perete comun(intalatii comune.)
        Apa nu o pot opri pt ca o folosesc zilnic (gatit.spalat)nu stiu nimic despre acel sistem

        Comentariu

        Procesare...