Cismea curte

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi

  • Mircea_G
    a răspuns
    Cu vecinii ...mare " broblem " ! Am sa fac tot eu un gard din panouri de tabla ( rapid si fara santier mare ) apoi un gard viu care sa mascheze . Sincer nu am alta solutie si asta pare rezonabila . Zonele invecinate cu cismeaua urmeaza sa fie finisate , sa vad cum , dupa ce voi inchide garajul si termina strada . Vreau sa finisez tot gard-garaj- camin hidrofor cit de cit unitar , sper ca in doua saptamini sa fie gata . Robinetul il am de citiva ani , se gasesc si costa cca 40 lei . Da , Viorel cam ai dreptate , acum sa vedem ce va iesi !

    Lasă un comentariu:


  • VYS
    a răspuns
    Alegerea culorilor din partea inferioara nu cred ca este intamplatoare.
    Probabil continuarea placarii suprafetelor alaturate se va face in stransa legatura cu acele brauri.
    Ce zici Mircea? Asa ai de gand sa faci?
    Verde pe anumite zone (se potriveste cu gazonul) si maro pe altele (scurgere apa cismea) ....!!!!!!!

    Lasă un comentariu:


  • zxm_patrick
    a răspuns
    E frumoasa...eu m-as fi dus cu brauri de aceeasi culoare...dar gusturile nu se discuta ..se executa ! Cat a costat robinetul?

    Lasă un comentariu:


  • VYS
    a răspuns
    Mircea, cismeaua ca cismeaua insa eu sunt curios ce ai in proiect, mai departe.
    Restul zonelor invecinate cu cismeaua ce tratament vor suporta?

    Lasă un comentariu:


  • RaduCA
    a răspuns
    Postat în original de MIRCEA MAXIMG
    [...] E ceva de capul ei sau iau un ciocan mai mare ?
    Fara ciocan! Mie imi place. E inedita, e colorata (deci vesela), are si alte utilitati (suport flori, suport furtun).
    Cred ca este un model care se poate copia cu succes (mai ales daca ati reusi sa le faceti astfel de operatii estetice si vecinilor ei din spate), asta daca nu este protejata de copyright.

    Nu am reusit sa vad prea bine, dar exista posibilitatea de a inlocui robinetul in cazul aparitei unor probleme?

    Lasă un comentariu:


  • VYS
    a răspuns
    Un punct de vedere obiectiv putem sa ne exprimam numai dupa o expertiza la fata locului.
    Pana atunci continuati si va spunem noi cand sa demolati!

    Sunt sigur ca sti ce faci.

    Lasă un comentariu:


  • Mircea_G
    a răspuns
    Postat în original de VYS
    Izolatii ceva, pe timp de iarna?

    Ce misto ... vi de la serv., stai in curte, mai mestersti ceva, mai intri pe forum de pe terasa !

    Ce adeziv ai folosit?
    Izolatie nu este nevoie deoarece iarna nu functioneaza . O opresc si am robinet de golire . Adeziv de exterior , chituit tot cu el si apoi pe rosturi am dat cu o solutie de protectie pt piatra . Nimic special ba chiar total aiurea fata de tehnologii . Da , poti sa sti ca a durat cam 5 zile lucrarea ! normal , intre timp am mai facut si altele ...dar toate la timpul lor . Deci ? E ceva de capul ei sau iau un ciocan mai mare ?

    Lasă un comentariu:


  • VYS
    a răspuns
    Izolatii ceva, pe timp de iarna?

    Ce misto ... vi de la serv., stai in curte, mai mestersti ceva, mai intri pe forum de pe terasa !

    Ce adeziv ai folosit?

    Lasă un comentariu:


  • Mircea_G
    a creat un topic Cismea curte

    Cismea curte

    Banuiesc ca nu exista o curte fara cismea . Se gasesc si gata facute si doar se monteaza dar multi improvizeaza ... Va arat o cismea facuta dintr-un tub de put .
    Fișiere Atașate
Procesare...