Urmareste-ne pe Facebook

Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Cismea curte

Adună
X
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Mircea G
    a creat un topic Cismea curte

Cismea curte

Banuiesc ca nu exista o curte fara cismea . Se gasesc si gata facute si doar se monteaza dar multi improvizeaza ... Va arat o cismea facuta dintr-un tub de put .
    Fișiere atașate

• Ionut Robu
    a răspuns
    Si eu forez puturi, Cine este interesat sa ma contactaze pe privat

Lasă un comentariu:

• Mircea G
    a răspuns
    Postat în original de VYS Vezi post
    Arata bine dar cred ca va avea si alta utilitate avand in vedere marimea. Probabil o sa vedem cum se va incadra in restul amenajarii.
    Suportul pentru furtun se impaca bine cu cismeaua dar nu ma incanta prea tare cand vad furtunul lasat in jos. Un diametru mai mare pentru asezare furtun nu era mai bine?
    Sincer , mie nu-mi place nimic ! dar acum ....
    Important este ca am mai eliberat terenul intre ea si garaj , am loc sa ma misc .
    Am vazut si eu in poza cum sta furtunul si ma gindeam la ceva ...sa vad ce .

Lasă un comentariu:

• VYS
    a răspuns
    Arata bine dar cred ca va avea si alta utilitate avand in vedere marimea. Probabil o sa vedem cum se va incadra in restul amenajarii.
    Suportul pentru furtun se impaca bine cu cismeaua dar nu ma incanta prea tare cand vad furtunul lasat in jos. Un diametru mai mare pentru asezare furtun nu era mai bine?

Lasă un comentariu:

• Mircea G
    a răspuns
    Aproape gata . Amenajarea curtii si a soclului urmeaza . Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	IMG_20190601_141825.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	238,7 KB 
ID:	673952 Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	IMG_20190601_141802.jpg 
Mărime:	382,7 KB 
ID:	673953 Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	IMG_20190601_141904.jpg 
Mărime:	427,2 KB 
ID:	673954 Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	IMG_20190601_141749.jpg 
Mărime:	446,9 KB 
ID:	673955

Lasă un comentariu:

• spik1
    a răspuns
    Asa am facut eu.
    Din pacate partea de jos se pare ca este un inox feritic.

Lasă un comentariu:

• Mircea G
    a răspuns
    Din pacate vremea m-a tinut pe loc ...

Lasă un comentariu:

• Mircea G
    a răspuns
    Postat în original de Mircea G Vezi post
    Banuiesc ca nu exista o curte fara cismea . Se gasesc si gata facute si doar se monteaza dar multi improvizeaza ... Va arat o cismea facuta dintr-un tub de put .
    Asa incepeam acum 11 ani aventura mea ...
    Dupa atita timp , cum mincarimile nu m-au parasit , ba am chef mai mare de bricolat ! am decis demolarea ei deoarece s-a nascut un nou proiect ..
    Pt moment ...momentul colapsului ....

Lasă un comentariu:

• Mircea G
    a răspuns
    Postat în original de seni
    mircea, unde ai gratarul?
    De intrebarea aceasta m-am ferit ...Gratarul meu este ambulant , nu am loc de facut unul zidit si am mai spus nici nu sint chiar asa mare amator.

Lasă un comentariu:

• Seni
    a răspuns
    mircea, unde ai gratarul?

Lasă un comentariu:

• zxm_patrick
    a răspuns
    Era o idee pentru drumul meu din curte !

Lasă un comentariu:

• Mircea G
    a răspuns
    Postat în original de zxm_patrick
    O greseala...vys-ul zicea de vecinatatea cismelei..adica zona de scurgere..etc
    Suntem cam grabiti in dimineata asta !
    Dar devine interesanta faza cu asfaltul ... Niste costuri.. ceva ..putem beneficia si noi???
    Si eu sint pe fuga si am inteles abia acum Nu am de gind sa mai fac asa ceva in curte , nu ca ar fi greu , dar mai mult de o piesa lucrata asa , devine , dupa parerea mea , obositor si urit ! E suficient atit , o piesa , un punct de atractie . Asfaltul ? Va raspund oficial - 6 ( sase ) ani a durat proiectarea , luarea creditelor si licitatia ! 6 ani insa e un proiect major pe 700 ( sapte sute ) de strazi ! Proiectul prevede apa/canal/modernizare strazi/semnalizare rutiera/ spatii verzi / transport in comun / adica tot ce este vital si normal in anul2008. Acest proiect a fost piesa de rezistenta cu care a cistigat Vanghelie ( ati auzit de el ! ) a treia oara primaria sec 5 Bucuresti . Proiect facut pe barba lui , fara sprijin de la guvern sau european . Am inteles ca 8 000 mii de miliarde este costul !

Lasă un comentariu:

• zxm_patrick
    a răspuns
    O greseala...vys-ul zicea de vecinatatea cismelei..adica zona de scurgere..etc
    Suntem cam grabiti in dimineata asta !
    Dar devine interesanta faza cu asfaltul ... Niste costuri.. ceva ..putem beneficia si noi???

Lasă un comentariu:

• Mircea G
    a răspuns
    Nu inteleg ce legatura au vecinii cu hidroforul meu . Eu am inteles ca e vorba de gardul din lemn si va spuneam ce voi face . Varianta acoperirii cu covor tip iarba este in calcul dar ce am gasit pina acum nu ma satisfacea . Garnitura la robinet se schimba usor dar pt schimbat robinetul ar trebui spart deasupra tubului . Acolo nu am facut finisaj este doar lavabil . Practic teava trece prin tub peste ea este vata minerala , o folie de plasic si o sapa de citiva cm . Se sparge fara probleme . Da , mi-am tras strada noua , asa cum am spus intru si eu , la capitolul acesta, in lumea civilizata . Sper ca intr-o saptamina doua sa vad si negru in fata ochilor adica asfalt .

Lasă un comentariu:

• zxm_patrick
    a răspuns
    Aia cu robinetul era pt mine! L-am intrebat cat costa!

Lasă un comentariu:

Procesare...
X
sigla BRAT