Necesitatea economiei de apa

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

  • Consultant sanitare
    a răspuns
    Răspuns la: Necesitatea economiei de apa

    Perlatoarele nu afecteaza in nici un fel echipamentele de pe circuit, el doar reduce debitul de apa vehiculat. Presiunea apei nu este afectata si nici incalzirea.

    Lasă un comentariu:


  • klax
    a răspuns
    Răspuns la: Necesitatea economiei de apa

    nu afecteaza functionarea centralei ? adica, incalzeste la fel apa, presiunea e ok ? sta ridicat butonul de la dus ? ma intereseaza si pe mine un aerator din acesta pentru dus ...

    Lasă un comentariu:


  • Serban Valentin
    a răspuns
    Răspuns la: Necesitatea economiei de apa

    Am montat si eu perlatoare si sunt multumit de acestea .Le-am achizitionat de aici ( sper sa nu fie considerata reclama )

    Lasă un comentariu:


  • Consultant sanitare
    a răspuns
    Răspuns la: Necesitatea economiei de apa

    Asteptam atunci detalii despre montarea efectiva a produsului si primele impresii despre modul de perlare inclusiv partea de iluminare decorativa.

    Lasă un comentariu:


  • coby
    a răspuns
    Răspuns la: Necesitatea economiei de apa

    o sa le incecr eu curand ca s tare curios

    Lasă un comentariu:


  • Consultant sanitare
    a răspuns
    Răspuns la: Necesitatea economiei de apa

    Sunt de cativa ani buni la vanzare pe acel site, nu le-am vazut efectiv. Ciudat modul de prezentare, nu stiu de ce este definit acel domeniu de debit 100-200 l/ora astfel.
    Le-a incercat cineva?

    Lasă un comentariu:


  • coby
    a răspuns
    Răspuns la: Necesitatea economiei de apa

    ceva interesant ? http://produse.perpetuumnatural.com/...at-cu-led-uri/
    Ultima editare de coby; 12.mai.2013, 12:22.

    Lasă un comentariu:


  • Consultant sanitare
    a răspuns
    Răspuns la: Necesitatea economiei de apa

    S-a tot vorbit de perlatoare, dincolo de reducerea debitului de apa de la valori de 14-20 l/min, la valori de 5-8l/min acestea pot realiza indirect si o reducere de energie. Este vorba de reducerea consumului de energie pentru incalzirea apei.
    Intreg efectul de perlare a apei si reducere a consumului se face fara a afecta confortul utilizatorului, jetul perlat fiind in acelasi timp mult mai interesant.

    Lasă un comentariu:


  • coretweaker
    a răspuns
    Răspuns la: Necesitatea economiei de apa

    Postat în original de coby
    ... tot cabina am si eu : ma sapunesc rapid fara sa inchid apa , caci daca o fac , cand o redeschid vine putin cald apoi RECE pana apuca centrala sa incalzeasca apa si abia apoi vine din nou calda - o senzatie destul de nasoala iarna : vara n ar fi un capat de lume.
    Cat timp ma sapunesc directionez jetul de apa pe scalp si beneficiez de un masaj binevenit ;
    Da, stiu problema doar ca eu am o centrala Buderus de 28 kW cu boiler incorporat de 62 litri si nu am fluctuatii de temperatura la apa calda daca inchid si redeschid robinetul.
    Ultima editare de coretweaker; 08.mai.2013, 14:49.

    Lasă un comentariu:


  • coby
    a răspuns
    Răspuns la: Necesitatea economiei de apa

    Ca udati gradina "gratis" oricat , f bine , avantajul dvs !

    Lasă un comentariu:


  • dani bota
    a răspuns
    Răspuns la: Necesitatea economiei de apa

    Sunt convins ca de grija poluarii moare toata lumea, necesitatile sunt cam la fel la toata lumea difera doar numarul de consumatori , pe de alta parte daca ud gradina cat vreu nu poluez de ce sa fac economie, in plus apa se mai dreneaza si natural nu doar artificial.

    Lasă un comentariu:


  • coby
    a răspuns
    Răspuns la: Răspuns la: Răspuns la: Necesitatea economiei de apa

    Postat în original de dani bota
    Inteleg economia la cei contorizati, dar la cei care stau la tara si vine apa de la izvor deci curge indiferent ca o consum eu sau nu de ce m-as limita, mai ales daca si in conditii de seceta e cata vrei.
    Totul e sa nu faci risipa inutila chiar daca ai apa "gratuita " de la natura ; apa curge natural la izvor preferabil sa si continue curgerea fara a fi poluata , nu ?

    Lasă un comentariu:


  • dani bota
    a răspuns
    Răspuns la: Răspuns la: Necesitatea economiei de apa

    Inteleg economia la cei contorizati, dar la cei care stau la tara si vine apa de la izvor deci curge indiferent ca o consum eu sau nu de ce m-as limita, mai ales daca si in conditii de seceta e cata vrei.

    Lasă un comentariu:


  • cheluakame
    a răspuns
    Răspuns la: Răspuns la: Necesitatea economiei de apa

    Ati facut comparatie, consum motorina vs benzina ...

    Concluzie, ramanem la apa.

    Lasă un comentariu:


  • Mircea_G
    a răspuns
    Răspuns la: Răspuns la: Necesitatea economiei de apa

    Postat în original de coby
    ........... IN REGIM DE ORS , ex: skoda 1,2 benzina -11L /100 km iar audi 2,0 benzina - 9L/100km problema la motoarele mici e ca nu au cuplu ...
    Ford 2.0 motorina 8,2L / Matiz 0.8 benzina 10,0L in ORAS ! Concluzia este ca Matizul este peste doua ori mai " consumator " ....
    .........
    Totusi sa raminem la APA !

    Lasă un comentariu:

Procesare...