Alegere baterie sanitara baie

Adună
X
 
  • Ora
  • Arată
Curăță Tot
postări noi
  • Radu Andreea
    Incepator
    • 05.aug.2013
    • 2

    Alegere baterie sanitara baie

    Buna tuturor,
    De curand mi-am schimbat locuinta si vreau sa o amenajez.
    Acum sunt la domeniul baie
    Am gasit o cada exact pe placul meu : http://www.cubodesign.ro/magazin/caz...umbia-riho.htm ,pe un site de amenajari interioare recomandat de un amic, si trebuie sa cumpar si baterie.
    Problema este ca nu ma prea pricep la acest domeniu si as vrea sa-mi spuneti care este parerea voastra . Imi place extrem de mult aceasta: http://www.cubodesign.ro/magazin/bat...s-contract.htm, mai ales ca este si la promotie, numai ca nu stiu daca se merita pretul. Voi ce spuneti?
    Mai este una care mi-a placut, si la un pret rezonabil: http://www.cubodesign.ro/magazin/bat...toria-plus.htm. Voi ce imi recomandati?
    Am nevoie de ajutorul vostru sa-mi spuneti daca se merita pretul la cele pe care vi le-am expus si pe care sa o aleg….
    Va multumesc!
  • coby
    Living Legend
    • 21.feb.2012
    • 6853

    #2
    Răspuns la: Alegere baterie sanitara baie

    La pretul de 1150 doar cada de acril , simpla , e cam mult . Iar la baterii , la banii respectivi va recomand sa luati o baterie cada termostatata , va dau un ex : http://www.koyos.ro/baterie-cada-vid...mostatata.html
    Si din nimicuri poti face ceva bun .

    Comentariu

    • Mircea_G
      Living Legend
      • 14.ian.2007
      • 12228

      #3
      Răspuns la: Alegere baterie sanitara baie

      Corect ar fi sa alegeti o baterie care montata pe perete sa curga direct in ventil , nu pe peretii cazii .
      Atentie la bateriile termostate sa nu fie cu montaj invers , apa calda in dreapta .
      Fișiere Atașate
      Instalatii verificari-revizii gaze

      Comentariu

      • Scifficus
        Membru Marcant
        • 23.iun.2013
        • 857

        #4
        Răspuns la: Alegere baterie sanitara baie

        Scumpe cu spume. De aspect nu ma leg caci vorba aia cu gustul omului.

        Io am investit intr-o cada de acril la vreo 350 ron si o baterie Grohe tot cam la acelasi pret. Calcar garla, 0 probleme cu bateria in mai bine de 5 ani si functioneaza ca in prima zi. Nu cred ca sunt mai mult de 20 zile pe an in care nu se foloseste acea baterie, recte concediu de vreo 10-14 zile si cateva we in care suntem plecati. Dar si perioada de vara cand sunt minim 3-4 dusuri pe zi, spalatul diverselor ce nu pot fi introduse in masina de spalat plus ce mai folosesc la schimburile de apa saptamanal pentru cateva acvarii.

        Na, ca reclama mea e mai bengoasa.

        Comentariu

        • Mircea_G
          Living Legend
          • 14.ian.2007
          • 12228

          #5
          Răspuns la: Alegere baterie sanitara baie

          Grohe sau Hansgrohe ?!
          Instalatii verificari-revizii gaze

          Comentariu

          • Scifficus
            Membru Marcant
            • 23.iun.2013
            • 857

            #6
            Răspuns la: Alegere baterie sanitara baie

            Pe cutie, baterie, para dus, factura, garantie scrie doar Grohe. Gama Eurostyle.

            LE. Am achizitionat impreuna bateria cada, lavoar, bideu si cada iar in saptamana aia era nus ce tombola. Am completat datele, mai mult de gura nevestii si hopa dupa vreo 2 saptamani am castigat. Nu mare lucru, un voucher de 400 ron. Bun asa. Vine instalatia electrica la rand si cum aveam voucherul am luat aparataj de doze Legrand. Un compromis si asta. Tot asa era si la astea o tombola sau gen dar am aflat doar la casa nefiind afisat prin magazin sau la raft. Completez si de data asta biletul dupa care la numai o saptamana, tombola era numai pentru produsele Legrand, castig un alt voucher de 200 ron. Cu asta si ceva maruntis am luat o lustra frumusica pentru living.

            Mai va zic si de faza cu centrala Junkers Eurostar 24kw luata la 890 ron si cadou tv de 14 inchi?
            Ultima editare de Scifficus; 05.aug.2013, 20:04.

            Comentariu

            • Mircea_G
              Living Legend
              • 14.ian.2007
              • 12228

              #7
              Răspuns la: Răspuns la: Alegere baterie sanitara baie

              Postat în original de Scifficus
              ..........
              Mai va zic si de faza cu centrala Junkers Eurostar 24kw luata la 890 ron si cadou tv de 14 inchi?
              Deja ma enervez ! Numerele de la 6 din 49 le stiti ????
              Instalatii verificari-revizii gaze

              Comentariu

              • Scifficus
                Membru Marcant
                • 23.iun.2013
                • 857

                #8
                Răspuns la: Alegere baterie sanitara baie

                Nu. La loz in plic, bingo sau altele gen nu se lipeste neam. Extrem de ocazional mai fac prostia sa arunc un 2-3 lei pe loz, NECASTIGATOR, evident.

                Comentariu

                • Radu Andreea
                  Incepator
                  • 05.aug.2013
                  • 2

                  #9
                  Răspuns la: Alegere baterie sanitara baie

                  Va multumesc pentru promptitudinea cu care mi-ati raspuns la subiect
                  Am sa ma gandesc ce am sa aleg. Saptamana viitoare am sa plec in Brasov in vacanta si am sa trec si pe la showroom-ul celor de la cubodesign.ro, ca am vazut pe site ca au showroom, si am sa vad ce au acolo Altceva e cand le vezi cu ochii tai
                  Ultima editare de Radu Andreea; 06.aug.2013, 14:58.

                  Comentariu

                  • PowerMC
                    Administrator
                    • 02.mai.2007
                    • 2237

                    #10
                    Răspuns la: Alegere baterie sanitara baie

                    Asteptam cu interes sa ne spuneti impresiile si optiunile dvs., dupa ce vizitati magazinul respectiv.
                    In Bucuresti nu ati gasit nici un furnizor care sa corespunda criteriilor dvs.?
                    Va rog sa cititi si sa respectati Regulamentul Forumului Misiunea Casa!

                    Community Manager MC

                    Comentariu

                    • missy
                      Incepator
                      • 30.nov.2011
                      • 85

                      #11
                      Răspuns la: Alegere baterie sanitara baie

                      Buna ziua, doresc sa cumpar pentru baie baterii retro crom auriu. am vazut ca nu sunt ok la pret (cam 250 lei bateria de lavoar), dar nu stiu cat sunt de bune, are cineva? stiti daca au probleme la intretinere sau functionare?

                      Comentariu

                      • Consultant sanitare
                        Moderator
                        • 16.oct.2006
                        • 1551

                        #12
                        Răspuns la: Alegere baterie sanitara baie

                        La acest gen de bateriei nu avem o problema cu partea interioara ci cu finisajul. Unele produse se deterioreaza, in sensul decolorarii acestuia sau maturarii, daca sunt de calitate indoielnica.

                        Comentariu

                        • missy
                          Incepator
                          • 30.nov.2011
                          • 85

                          #13
                          Răspuns la: Alegere baterie sanitara baie

                          Maturare, adica matuire? Aveti recomandari de baterii de calitate, in ceea ce priveste rezistenta culorii?

                          Comentariu

                          • Consultant sanitare
                            Moderator
                            • 16.oct.2006
                            • 1551

                            #14
                            Răspuns la: Alegere baterie sanitara baie

                            Da, despre matuire (schimbare nuanta, decolorare) este vorba. Nu va pot specifica acum o firma sau alta. In general produsele sub standard au problema in timp, iar cele foarte bune sunt scumpe, prea scumpe.

                            Comentariu

                            • chitziman
                              Incepator
                              • 31.oct.2007
                              • 21

                              #15
                              Răspuns la: Alegere baterie sanitara baie

                              ca sa nu mai deschid alt topic ..vreo parere despre http://www.romstal.ro/baterie-kroner...rom-p7157.html ?

                              Comentariu

                              Procesare...